Cerrahi Penis Büyütme Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
4.6
(5)

Çoğu erkek gizlice penislerinin boyutunu en az 2-3 cm arttırmayı hayal eder. Öyleki internet üzerindeki estetik operasyon aramalarında  saç ekiminden hemen sonra gelir ve yılda 2 milyona yakın kere Google’da “penis büyütme” diye aramalar yapılıyor.

Bu araştırmanın sonunda web üzerinde sunulan haplar, merhem ve pompalara alternatif olarak çaresizce kullanılır.

Günümüzde cinsel çekiciliği  vurgulamak için hızla artan isteklerden, mükemmellik arzusu, cinsel organlarımız da dahil olmak üzere özel  bölgelerimizi de kapsamaya başladı.

Bu sebeple, kadınlar genital bölgelerinde sıklıkla estetiğe başvurmaktadır ve vajinoplasti ile vajinal gevşemeye çözüm bulmaktadır. Erkekler için ise durum daha karmaşıktır.

Çünkü estetik işlemlerin kadınlar için olduğu algısı bulunmaktadır. Ancak yine de son yıllarda erkekler penis büyütme ameliyatını daha sık tercih etmektedir.

Özellikle modern plastik cerrahi, kalıcı ve görünür bir boyut artışı sağladığından, giderek artan sayıda erkek konuyla alakalı araştırma yapmaktadır.

Penis büyütme estetiği olmak isteyen erkekler cerrahi penis büyütme avantajından yararlanabilirler. Prosedür, penis kokundeki fundiform ligamanın kesilmesini içerir, ve böylece pelvik bölgede saklanan penisin bir kısmı dışarıya çıkarılarak doğal yollarla büyütme işlemi gerçekleştirilir.

Hasta genellikle ameliyattan sonraki birinci günde hastaneyi terk eder ve dikişlerin alınması için 3-7 gün sonra geri döner.

Cerrahi penis büyütme işlemine bir alternatif olarak erkekler arasında popüler bir prosedür olan hyaluronik asit kullanılarak penis büyütme işleminden de bahsetmek mümkündür. Ameliyatla karşılaştırıldığında, daha az invaziv ve daha az komplikasyon riski vardır.

Hiyalüronik asit biyo-uyumlu bir maddedir (vücutta doğal olarak bulunur). Bu nedenle, prosedür güvenlidir ve tamamen öngörülebilir sonuçların elde edilmesini sağlar.

Hyaluronik asit penise çok ince bir iğne ile enjekte edilir ve sonuçları hemen görünür. Penis kalınlığı  ortalama 4-5 cm artar. Sentetik maddeler bazen daha maliyetli olabilmektedir.

Hyaluronik asit biyolojik olarak parçalanabilir bir maddedir ve bu nedenle tedavi sonuçları kalıcı değildir.

Çoğu hastada, sentetik  uzatma ve kalınlaşma bir  yıl kadar sürer ve enjeksiyon çözeltisi vücutta kollajen üretimini uyardığından, hiyalüronik asitin emiliminden sonra bile başlangıç boyutuna kıyasla peniste büyüklük söz konusudur.

İlginizi çekebilir:

Ameliyatsız Penis Büyütme Estetiği Varmıdır?

Penis Kalınlaştırma Estetiği İçin Yağ Enjeksiyonu Kullanmanın Avantajları

4.6 / 5. 5

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir