Penis Estetiği Ameliyatı Sonrası Süreç
4.5
(10)

Penis büyütme ameliyatı cerrahi bir işlemdir ve ameliyat sonraki süreçte iyileşme sırasında doktorunuzun talimatlarını izlemeniz önemlidir. Penis büyütme estetiğinin riskli olup olmadığı da merak edilmektedir. Tüm sorularınızın cevaplarını yazımızda vereceğiz.

Ameliyat sonrasında işlem bölgesinde fazla ağrı olmaması için ağrı kesici ilaçlar kullanılmaktadır. Hasta bu süre boyunca biraz rahatsızlık hissedebilir, ancak acı çekmeyecektir. Diğer yandan uzman hekim gerekli görürse oral ağrı kesiciler de tavsiye edebilir.

Penis büyütme ameliyatından sonra herhangi bir aşırı şişliği en aza indirmek için bir iki hafta yatak istirahati önerilmektedir.

Aşırı şişlik, kan akışını zorlar ve istenmeyen sorunların oluşmasına neden olabilir. Ayrıca bu süre boyunca ereksiyonu önlemek için bazı ilaçlar kullanılabilir .

Bu ilaçların yan etkilerinden biri fazla uyku yapmasıdır. Ancak yatak istirahati olan 2 hafta boyunca kullanılması gerekir ve sonrasında doktor kontrolünde kullanmayı bırakacaksınız.

İlk iki haftadan sonra üçüncü hafta boyunca harekete geçmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, tüm şiddetli fiziksel aktiviteler altı hafta boyunca yasaktır.

Operasyon Sonrası Takip

Operasyon sonrası takip komplikasyonları önlemek ve gerekli sonucu sağlamak için  gereklidir. İlk takip ziyareti 4 hafta sonra olacaktır.

Her şey beklendiği gibi gidiyorsa, bir sonraki ziyaret, ameliyat sonrası üç aydır.  Eğer her şey yolunda gidiyorsa, 12-18 ay sonra her üç ayda bir takip muayeneleri yeterli olacaktır.

Penis büyütme estetiği sonrasında hastalar alt karın bölgesinde küçük bir yara izi görecektir. Dermal yağ grefti için, greft ve donör bölgesi tipine bağlı olarak izler bir ve üç yıl arasında kaybolur.

Penis büyütme ameliyatı kalıcı bir işlemdir. Çoğu erkek hem estetik hem de fonksiyonel açıdan sonuçlardan çok memnun kalmıştır ve herhangi bir memnuniyetsizlik durumu genellikle yağ enjeksiyon tekniğiyle ilişkilidir. Bu hastaların birçoğu daha sonra bir genellikle  dermal yağ grefti tercih ederler.

Herhangi Bir Risk Var Mı?

Tüm penis büyütme prosedürleri genellikle düşük risk taşır. Ancak enfeksiyon ve kanama gibi riskler her ameliyatta olduğu gibi bu tedavide de vardır. Tipik olarak fonksiyon, duyum, ereksiyon veya idrara çıkma ile alakalı herhangi bir risk bulunmamaktadır.

İginizi çekebilir:

Penis Büyütme Ameliyatı İle Güveninizi Arttırın

Kaynakça:

https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-penile-cellulitis-and-its-medical-treatment-due-to-self-injection-of-non-injectable-enlargement-cream-into-penis-for-penile-augmentation-case-report-of-a-unique-complication-and-review-of-literature-73758.html

https://www.researchgate.net/profile/Tahsin_Turunc/publication/288417436_The_average_penile_size_of_the_Turkish_men_and_their_opinions_about_the_penile_size/links/580e532c08ae7525273d25c1.pdf

https://dergipark.org.tr/en/pub/deuhfd/issue/46849/587463

4.5 / 5. 10

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir