Penis Büyüklüğü Zamana Bağlı Olarak Nasıl Değişir?

5
(1)

Penis estetiği genellikle erkekler tarafından penisin büyüklüğünün değiştirilmesi için tercih edilmektedir. Penis büyütme ameliyatı ile penis boyunun uzatılması mümkün olmakta, böylelikle hem görsel hem de performans açısından iyileştirme sağlanabilmektedir. Ancak hastalar tarafından merak edilen konulardan biri penis büyüklüğünün zamanla nasıl değiştiğidir.

Erkek cinsel organı olan penis yaşlanma ile beraber değişime uğramaktadır. Penis boyutunun değişmesi de bu anlamda son derece normal bir süreci işaret eder. Ancak zamana bağlı olarak penisin boyutunun nasıl küçüldüğünü anlamak için öncelikle penisi oluşturan dokulardan bahsetmemiz önemlidir, bu yüzden bu bölgede küçülmenin ne anlama geldiğini ve bunun neden yaygın olduğunu anlayabilirsiniz.

Penis, deri ve yumuşak iç yapılardan oluşur. Bu dokular, yaşlandıkça zayıflar, bölgedeki cilt ve kaslar esnekliğini kaybetme eğiliminde olurlar. Zamanla penisin boyutunda değişimlerin olması bu yumuşak iç yapıların ve derinin esnekliğini kaybetmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Ancak penis büyütme ameliyatı ile her yaştan erkek bu sorunların çözümlenmesini sağlayabilmektedir.

Penis, birkaç farklı faktörden dolayı şeklini kaybeder;

  • Yaş
  • Kilo almak
  • Azalmış kan sirkülasyonu

Ortalama penis uzunluğu sönük halde yaklaşık 5-6 cm olarak kabul edilir. Ancak ereksiyon söz konusu olduğunda 12 cm ve üzeri normal olarak bilinir. Yukarıda bahsettiğimiz faktörler penis boyutunun azalmasına neden olan bazı durumlar arasındadır. Yaşlanma ilk sıradadır çünkü, doğal bir süreçtir ve her erkek bu durumdan etkilenmektedir. Diğer faktörler ise  kişinin yaşam tarzına bağlı olarak değişmektedir.

İlginizi çekebilir:

Daha Büyük Bir Penis Daha Mutlu Bir Hayat Anlamına Mı Gelir?

Cerrahi Penis Büyütme Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı