Zamanla Penis Büyür Mü ? 1
5
(1)

Penis tamamen fizyolojik bir yapıdır. İçerisinde sünger bir yapı vardır. Hormon sisteminin etkisi ile tahrik olur olmaz kalp atış hızı artar ve erkek üreme sisteminin sünger haznesine kan pompalanarak birkaç saniye içerisinde sertleşme yaşanmaya başlar ya da birkaç saniye içerisinde tamamen sertleşme sağlanır. Penis bebeklikten itibaren zaman geçtikte büyümeye başlar ve bu büyüme ergenlik döneminin sonuna kadar yaşanabilir. Unutulmamalıdır ki kızlarda ergenlik 17 –  18 yaşında son bulurken erkeklerde ergenlik süreci 18 – 20 yaşına kadar çıkabilmektedir. Ancak ille de 20 yaşına kadar hem penis büyüyecek hem tüm beden aynı orantıda büyüyecektir. Pek çok erkekte 15 – 16 ya da 17 yaşında penis büyümesi son raddeye gelir ve durur. Bazılarında büyüme 20 yaşına kadar olabilir ancak bu olasılığın daha düşük olduğu bir zaman dilimini kapsar. 

Yaşa Göre Penis Boyu

Bazı erkekler yaşa göre penis boyu konusunu araştırırlar. Ancak bu araştırmalar sadece ortalama boyutları baz alır. İnsandan insana, genetik kalıntıya göre, beslenmeye göre gibi pek çok olası neden yaşa göre penis boyu orantısının ortalamasını verir. Bu tür araştırmalar ortalamayı baz aldığı için kendi penis boyunuzu tam olarak kıyaslayamazsınız.

Penis Kaç Yaşına Kadar Büyür?

Özellikle ergenlik döneminin başlangıcından – sonlarına doğru yaklaşan gençlerin en çok merak ettiği sorudur penis kaç yaşına kadar büyür? Yukarıda da cevaplandırdığımız gibi ergenlik sürecinin sonları olan 18 – 20 yaş aralığına kadar penis büyüme sürecini tamamlar. Bazı erkeklerde 20 yaşına kadar büyüme, kalınlaşma, uzama gerçekleşirken pek çok gençte 16 – 17 – 18’inde bu büyüme süreci bitmiş ve son bulmuş olur. Yani son büyüme gerçekleştikten sonra 20 yaşının da bitirilmesi ile beraber daha fazla büyüme, kalınlaşma ya da uzama ümidi duyulamaz. 

Partner için Uygun Büyüklük Nedir?

Özellikle evli partnerler arasında hem erkek hem de kadınlarca yeterli bilgi olmadığından dolayı sorulan sorudur kadına kaç cm yeterli? Fizyolojik olarak üreme imkanının sağlanabilmesi için vajina içine girmek yeterlidir. Yine fizyolojik açıdan kadına kaç cm yeterli sorusunun yanıtı her kesime her araştırmaya göre değişmektedir. Bu araştırmalardan bazıları 7 cm’nin yeteceğini ifade ederken kimisi de 10 cm demektedir.

Normal penis boyu araştırmasında çıkan netice ortalama 11,5 cm’ olup 7,6 cm’nin altında kalanlar küçük penis olarak yorumlanmaktadır. Psikolojik açıdan kadına kaç cm yeterli sorusu ise kadından kadına değişir. Tamamen psikolojik tatmin söz konusu olur ve erkek – kadın cinsel yaşamında uyumsuzluk, sertleşme, erken boşalma, ereksiyon olamama gibi sorunlar yok ise araştırmalarda belirtilen oranlar yeterli olarak anılmaktadır.

Erkeklerin Cinsel Organı Ne Zaman Büyür?

Fiziksel büyüme devam ettiği sürece büyüme devam eder. Dolayısı ile erkeklerin cinsel organı ne zaman büyür sorusunun da yanıtı bu şekilde sağlanmış olur. Daha da açacak olursak; ergenlik dönemi adı verilen bluğ çağı tamamlanana dek büyüme devam eder ki bu da ortalama 18 – 20 yaş aralığına tekabül eder. Fiziksel bir hastalığı olmayan her erkeğin penisi anılan yaşlarda gelişimini tamamen sağlar ve durdurur. Ardından ilerleyen yaşa, yaşlanmaya, kalp rahatsızlıkları, aşırı kilo alımları ya da kayıpları gerçekleşene kadar büyüme yerini küçülmeye bırakabilir ya da nadiren de olsa sabit kalabilir. 

Tüm Sorunlar Tek Çözüm

Penis büyütme ameliyatları, penis büyütme estetikleri ile penis uzaması, penis kalınlaştırması, penis büyütmesi cerrahi ve estetik müdahale adımları ile gerçekleştirilebilmektedir. Dolayısıyla psikolojik olarak özgüven eksikliği yaşayan tüm erkekler yaşı ne olursa olsun, cerrahi ya da estetik operasyon ile penis büyütme ameliyatlarına katılarak penis eğriliği, penis dikleştirme, penis büyütme imkanlarından yararlanabilirler. Bu operasyon adımlarının gerçekleştirilemediği durum oldukça nadir olup erkeğin genel sağlık ve fizyolojik sağlığının yeterli olması penis büyütme ameliyatları açısından uygunluğunu belirler.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir