4.1
(15)

Penis boyunun kaç cm uzatılabildiğini anlayabilmek için ön muayene şart olup ek tahliller de gerçekleştirilmelidir.

Penis kaç cm uzatılabilir sorusunun yanıtını vermeden penisin en az ve en fazla ne kadar uzama sağlayabileceği genel olarak aşağıdaki kriterler baz alınarak tespit edilebilmektedir;

  • Mevcut penis boyunun ne kadar olduğu önemlidir. Bunu şu şekilde özetleyebiliriz. Sizin penisiniz ne kadar büyükse penis estetikleri kullanılarak mevcut orantıya göre ek uzama imkanı sağlanabilir. Kısacası ne kadar büyükse o oranla büyüme sağlanabilir. Bunun için geliştirilmiş pek çok penis uzatma tekniği mevcut olup bu bilgileri yazımızın devamında sunacağız.
  • Penis dokunuz, penisin kaç cm uzatılabileceğine dair ek fikirler verir. Bazı teknikler peniz cilt dokusunun ilerletilerek penisin daha uzun olmasına yönelik gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için muayene şarttır. Muayene neticesinde ilgili tekniklerle fazladan kaç cm ek uzama sağlanabileceği bilgisi verilebilir. Cilt dokusu ilerletilerek penis uzatma yöntemi yazımızın devamında paylaşılmıştır.
  • Sizin penis uzatma modelini tercih etmeniz penisinizin en fazla ne kadar uzatılabileceğinde etkilidir. Kurduğumuz bu cümlemizi şu şekilde özetleyebiliriz; eğer sadece Penoskrotal Plasti adı verilen teknikle penis uzama ameliyatı yaptırmak isterseniz bu tekniğin size katabileceği ek uzunluk 2 – 5 cm arasındadır. Elbette bu rakamlar mevcut penis boyu, genel sağlık durumu, penis yapısı, penis cilt dokusuna göre değişebilmektedir.

Penis Uzatma Ameliyatlarını ve Kaç Cm Ek Uzunluk Sağlayabileceklerini İnceleyelim

Yukarıda da anlattığımız gibi bir den fazla penis uzatma estetiği türü vardır. Bunlardan en etkili, en kalıcı ve en çok kullanılanları sıralamaya, her biri hakkında mümkün mertebe bilgi vermeye özen göstereceğiz.

  • Penis Başı Dolgu Estetiği

Bu estetik ile sizden doku alınır ve buna ek olarak sağlıklı dolgu materyalleri bir araya getirilerek penis başına dolgu estetiği işlemleri gerçekleştirilir. Böylece ek uzama, kalınlık sağlama imkanına yardımcı olabilmektedir. 

  • Penoskrotal Plasti 

Penis bölgesinde yer alan Skrotum bölgesindeki cilt dokularının yeniden düzenlenmesi, ilerletilmesine yönelik uygulanan tekniktir. Bu sayede daha uzun bir penis boyu elde edilebilmektedir.

  • Süspansör Ligaman 

Bu yöntem ile dışarıdan herhangi bir dolgu malzemesi ya da doku alınması gerekmemektedir. Süspansör Ligaman adı verilen her erkeğin penisinde yer alan yapıya verilen isimdir. Bu yapı leğen kemiği ile penis iç kısmını birbirine bağlamaktadır.

Asıcı bağ dokusu, aşıcı bağ dokusu olarak da adlandırılabilmektedir. Bu doku yapısı penisi içeriden tuttuğu için ameliyat ile dikkatlice kesilmektedir. Kesilen doku penisi serbest kılar. Yapının en önemli özelliği ise tek başına penisi yarı yarıya uzatabilme imkanı sunmasıdır.

Yani 10 cm uzunluğuna sahip bir erkek bu ameliyatı olduktan sonra (diğer kriterlerde analiz edildikten sonra) en az 2 en fazla 5 cm ek penis uzamasına sahip olma imkanına erişebilmektedir.

Anatomik, fizyolojik, fiziksel, fonksiyonel, genetik varyasyonlar bu ölçünün netleştirilmesinde ana etken unsurlardır. Dediğimiz gibi maksimum penis uzama imkanı 5 cm olarak saptanmıştır.

Süspansör Ligaman Yöntemini Daha da Açalım

  • En çok uygulanan – tercih edilen penis uzatma ameliyatlarından biridir. Kalıcılık – penis uzama olasılıkları ve imkanları açısından en belirgin – en fazla penis uzama imkanını Süspansör Ligaman dokusunun kesilmesi ile elde edebilmekteyiz. Bu ameliyat esnasında Fraksiyonel CO2 Lazer de kullanılmaktadır. Böylece operasyon adımlarında kanama yaşanmamakta ve estetik müdahale yaşayan hastanın iyileşme süreci basit – hızlıca atlatılabilmektedir. Kısacası hızlı bir iyileşme için gereklidir.
  • Süspansör Ligaman kesimi sırasında uzman bir cerrahın işlem görmesi gerekmektedir. Basit ama dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Ligaman kesildikten sonra serbest kalarak penisin uzamasına imkan sunacak bir yapıdır. Yapının kalıcı uzama imkanından yararlanmak için hasta operasyondan 6 hafta geçer geçmez düzenli olarak penis gerici – penis gerginleştirici – penis uzatıcı egzersizlere yönlendirilmeli ve bu egzersizler 90 gün boyunca aksatılmadan düzenli olarak yapılmalıdır. Bir önemli husus ise hastanın ameliyattan sonra en az 45 gün boyunca kesinlikle cinsel birleşim münasebetine girmemesi konusunda uyarılmalı ve mastürbasyon yapılmasının da aynı tehlikede olduğunun bilgisi verilmelidir. 
  • Süspansör Ligaman penis uzatma estetiği normal şartlar altında ortalama 60 dakikayı geçmemektedir. Genel anestezi ile hasta tamamen uyutulmaktadır. Ameliyatın ardından hastanın taburcu olmasında herhangi bir sakınca yoktur ancak ilk 5 – 7 gün kesinlikle sargıyı açmamalıdır. Penis hijyenini sağlamaya özen göstermelidir. 

Suprapubik Liposuction

Bilhassa orta yaş dediğimiz 35 – 40 yaşından itibaren gözlemlediğimiz erkeklerde gözlemlenen bir durumdur. Peniste yer alan pubik bölge kısmında normalden daha fazla yağlanma yaşanır ve yağlanma da penisin kısa görünmesine neden olur.

Buradaki yağlar liposuction adını sıkça duyduğumuz yağ alma tekniği ile giderilir ve böylece erkek en az 1 en fazla 1,5 cm civarında ek penis uzama fırsatına nail olur.

S.S.S

Mikro Penisler En Fazla Kaç Cm Uzatılabilir?

En az 2 cm, en fazla 5 cm ek uzama sağlanabilir.

Normal Penis Boyunda da Ek Uzama Sağlanabilir mi?

Evet normal penis boyunuz varsa da ek uzama sağlanabilir. En az 2 cm en fazla 5 cm ek uzama imkanına sahipsiniz.

Penis Başımı Daha Uzun Yapabilir miyim?

Evet ameliyatla penis başını daha uzun daha estetik görüntüyle bütünleştirerek ek uzama imkanından yararlanabilirsiniz.

Penis Skrotum Bölgesiyle Ek Uzama Sağlanabilir mi?

Evet penisin skrotum (torba – yumurtaların olduğu bölge)’un düzenlenmesi, ilerletilmesiyle ek uzunluk sağlanabilir.

Penis Uzatma Ameliyatlarıyla Penise Yabancı Cisim mi Ekleniyor?

Hayır. Penis uzatmaya yönelik operasyonlarda vücudunuza hiçbir yabancı cisim * madde eklemesi söz konusu değildir.

Kaynakça:

https://urology.weillcornell.org/penis-enlargement

https://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=145547

4.1 / 5. 15

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir