Erkekler Liposuction Yaptırabilir Mi?
0
(0)

Liposuction, dünya çapında en yaygın kozmetik cerrahi prosedürdür. Başarının, disiplinin ve gençliğin görünür bir sembolü olarak sportif bir vücut, benlik saygısı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Orta yaşlı veya yaşlı erkekler de ince, çekici ve fit bir görünüm için çabalar. Bununla birlikte, daha fazla egzersiz için iyi kararlar genellikle günlük yaşamın zorunluluklarında kaybolur veya zaten o kadar belirgin bir aşırı kilo vardır ki, diyet değişiklikleri ve fitness programları neredeyse hiç yeterli değildir.

Özellikle hareketsiz iş yapan erkeklerde ilerleyen yaşla birlikte, karın ve yanlarda nispeten karmaşık olmayan liposuction prosedürü ile etkili bir şekilde giderilebilen hoş olmayan yağ birikintileri vücudun ortasında birikir.

Liposuction, erkekler için en sık uygulanan plastik cerrahi işlemdir. Liposuction, erkeklerin görünüşlerini engelleyen inatçı yağ alanlarını gidermelerine ve arzu ettikleri genç, fit görünüme ulaşmalarını sağlamaya yardımcı olabilir.

Bu prosedür, vücuda küçük bir tüp yerleştirerek ve yağı emerek yağı alır ve hastalara daha ince, sıkı bir görünüm kazandırır.

Erkeklerde liposuction en çok karın, yanlar, sırt, boyun ve çene bölgelerinde yapılır. Üst kollar, uyluklar, kalçalar ve dizleri tedavi etmek için de kullanılabilir.

Liposuction için en iyi adaylar, genel olarak oldukça iyi durumda olan, ancak geleneksel kilo verme yöntemlerine yanıt vermeyen bir veya daha fazla inatçı yağ bölgesine sahip olan erkeklerdir.

Lokalize yağ alanları genellikle hastaların vücutlarının orantısız görünmesine neden olur ve düşük özgüven ve diğer sorunlara yol açabilir. Bu bölgeler liposuction ile tedavi edilerek fazla yağların alınması ve hastalara daha ince, daha tonlu ve orantılı bir görünüm sunabilir.

Daha geniş alanlar da tedavi edilebilir. Liposuction sonrası alınan yağların geri dönmemesi için hastalar diyet ve egzersiz yoluyla vücut ağırlıklarını korumalıdır. Liposuction, yaşam değişiklikleri gerektirir.

Kaç bölgenin tedavi edildiğine bağlı olarak hastalar birkaç gün içinde işlerine dönebilirler. Yaklaşık iki hafta boyunca her türlü yorucu faaliyetten kaçınılmalıdır.

Ağrı kesiciler genellikle ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca alınır. Hastalar, ameliyattan sonra iyileştikçe normalden daha yorgun hissedebilirler ve enerji seviyeleri zamanla yavaşça yükselir.

Liposuction sonrası erkekler, bölge şişmiş olsa bile sonuçların hemen görünmesini bekleyebilir. Şişlik azaldıkça sonuçlar daha belirgin hale gelecek ve tam sonuçlar ortaya çıkmadan önce birkaç hafta boyunca iyileşmeye devam edecek.

Bu sırada erkek bireyde liposuction işleminin izleri de kaybolur ve genellikle birkaç ay içinde tamamen iyileşir. Liposuction sonuçları, hasta sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürdüğü ve kilo alımını engellediği sürece devam eder.

Birçok erkek için kilo vermek, canlanmak ve istedikleri şekle ulaşmak, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin bir kombinasyonunu gerektirir, ancak bazılarında hiçbir egzersiz veya diyetin değiştiremeyeceği inatçı yağ bölgeleri bulunabilir.

Yağ aldırma ameliyatı olarak da bilinen erkek Liposuction ameliyatı, bu yağ alanlarının giderilmesine ve vücudun belirli bölgelerinin yeniden şekillendirilmesine yardımcı olmak için hızlı bir kilo verme aracı olarak tasarlanmamıştır.

Liposuction ameliyatı ile tedavi edilebilecek tipik sorun alanları şunlardır:

  • İç ve Dış Uyluklar
  • Karın
  • Kalça
  • Dizler
  • Çene

Bununla birlikte, Liposuction ameliyatı vücudun herhangi bir bölgesinde yapılabilir ve teknik genellikle erkek karın germe ve erkek göğüs küçültme gibi diğer kozmetik cerrahi prosedürlerin bir parçası olarak kullanılır.

Erkek Liposuction ameliyatı olmanın faydaları:

  • Özgüven artışı
  • Daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürme motivasyonu
  • Daha geniş kıyafet seçeneğine sahip olabilme
  • Orantılı vücut formu

Kozmetik bir işlem olarak liposuction hastanın cinsiyetine göre değişmez, ancak belirli anatomik farklılıklar dikkate alınır.

Hastalar anestezinin etkileri geçtikten hemen sonra eve dönebilirler ve yaklaşık bir hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçınmaları gerekir. Bu dinlenme süresi özellikle aktif çalışan erkekler için önemlidir.

Tüm hastalar, uzun vadeli sağlıklı bir yaşam tarzının sürdürülmesinin, liposuction ameliyatının sonuçlarını mümkün olduğu kadar uzun süre tutmanın anahtarı olduğunu da akıllarından çıkarmamalıdırlar.

Liposuction ameliyatı işlemi, yağ hücrelerini vücuttan kalıcı olarak uzaklaştırır. Liposuction ameliyatı olduktan sonra yağ hücreleri tedavi olduğunuz bölgede birikmeyecektir. Bununla birlikte, kilonuz artmaya başlarsa vücudunuzun diğer bölgeleri kilo alabilir ve genişleyebilir.

Liposuction ameliyatı olduktan sonra, bölgeyi çevreleyen cilt, tedavi edilen bölgedeki yeni yağ hacmine uyacak şekilde küçülür. Bu, cildinizin görünümünü etkileyebilir. Çok iyi elastikiyete sahip bir cildiniz varsa, cildiniz muhtemelen pürüzsüz ve eşit görünecektir.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir