Yağ Aldırmak İçin Hangi Doktora Gidilir?
4.1
(7)

Liposuction için bir doktor ve klinik seçerken, fiyat belirleyici olmamalı, daha çok tedavi eden doktorun mesleki nitelikleri olmalıdır. Nitelikli bir doktor, eğitiminin bir parçası olarak en az bir konuda uzmanlaşmıştır.

Disipline bağlı olarak, uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, uygun kalifikasyonu kazanacaklar ve bunu daha sonra bir uzman unvanıyla kanıtlayabilecekler. Liposuction düşünen herkes doğru kliniği ve deneyimli bir doktoru seçmeye büyük önem vermelidir.

Ülkemiz, neredeyse tüm büyük şehirlerde liposuction hakkında daha fazla tavsiye ve bilgi vermekten mutluluk duyan kalifiye plastik cerrahlara sahiptir.

İnternet üzerinden, liposuction konusunda uzmanlaşmış doktorları ve klinikleri yaşadığınız yere olan mesafeye göre sıralanmış olarak listelenmiş bir şekilde bulabilirsiniz.

Her klinik ayrıntılı bir klinik portresi ile sunulur. Hizmet yelpazesine ek olarak, doktorların cerrahi deneyimi de anlatılmaktadır.

Tavsiyemiz: Uzun seyahat sürelerinden kaçınmak için yaşadığınız yere yakın bir klinik seçin. Gerçek prosedüre ek olarak, konsültasyon ve ön muayene için birkaç randevu genellikle gereklidir.

Liposuction genellikle genel anestezi altında yapılır ve klinikte sadece bir gece kalmayı değil, aynı zamanda tıbbi takip bakımını da gerektirir.

Liposuction, insanların daha hızlı bir şekilde daha ince bir siluete sahip olmalarını sağladığı için en yaygın estetik ameliyattır.

Liposuction’ın kilo verme ameliyatı olmadığının altını çizmek önemlidir. Liposuction, obezite ameliyatından sonra kalan istenmeyen yağ alanlarının mükemmelleşmesine yardımcı olabilir, ancak bu bir kilo verme ameliyatı değildir.

Lipodan sonra kendinizi zinde ve sağlıklı tutmak için oldukça dengeli bir diyet izlemeniz ve haftada 4-6 gün egzersiz yapmanız gerekir.

Liposuction yaptırmak tek seferlik bir iş ve sihirli bir işlem değildir. Evet, yağ fazlalığının iyi bir şekilde alındığı doğrudur ancak lipo sonrası kilo almaya devam edebilirsiniz. Sağlıklı formunuzu korumak için birkaç ihtiyati kuralı ciddiye almanız ve gayretli olmanız gerekir.

Liposuction sonrası özellikle tedavi bölgesinde biraz rahatsızlık veya ağrı hissedebilirsiniz. Plastik cerrahınız, yaşayabileceğiniz herhangi bir rahatsızlığı idare edebilmenize yardımcı olmak için ağrı kesiciler yazacaktır.

Ayrıca bol giysiler giyerek ve oturduğunuzda ya da uzandığınızda sizi desteklemek için bol miktarda yastık kullanarak iyileşme sırasında kendinizi daha rahat ettirebilirsiniz. Cerrahınız size büyük olasılıkla liposuction sonrası tedavi bölgesi çevresinde giymeniz için bir kompresyon giysisi verecektir.

Sıkıştırma, alanı şekillendirmeye yardımcı olarak daha pürüzsüz bir sonuç oluşturur. Liposuction sonrası tedavi bölgesinde bir miktar morarma görmeyi bekleyebilirsiniz. Şişme de yaygındır. Kompresyon giysisinin giyilmesi de liposuction sonrası şişmeyi en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Alanın boyutunda hemen bir miktar iyileşme olduğunu fark etseniz de daha büyük bir iyileşmenin görünür hale gelmesi biraz zaman alabilir.

Bazı durumlarda, nihai sonuçlarınızın görünmesi birkaç ay sürebilir. Liposuction prosedürünüzden önce, prosedürü ve iyileşme planınızı tartışmak için bir plastik cerrahla bir konsültasyon planlamak önemlidir.

Cerrahınız hem ameliyat hem de iyileşme için hazırlıklarınızda size yardımcı olabilir. Ayrıca, iyileşmenize ve kendinize doğru şekilde bakmanıza yardımcı olmak için size uymanız gereken talimatları da verecekler.

Liposuction işleminden sonra, cildi sıkılaştırmak için altı hafta boyunca takmanız gereken özel bir kompresyon kuşağı takılacaktır. Bir ila üç gün sonra sorunsuz bir şekilde gündelik hayata dönebilirsiniz. Liposuctiondan iki hafta sonrasına kadar kas ağrısına benzer hafif bir batma meydana gelebilir.

Her operasyonda olduğu gibi, etkilenen bölgelerin şişmesi liposuctionda normaldir. Ancak bunlar altı hafta içinde tamamen azalır.

Mükemmel bir kozmetik sonuç için doğru bakım, liposuctionda önemli bir rol oynar. İyileşme süreci, alınan yağ miktarına bağlıdır: Operasyon sonrası ayarlanan kompresyon korsesi, altı hafta boyunca gece gündüz giyilmelidir.

4. veya 5. gündeki ilk muayeneden itibaren tekrar duş alabilirsiniz (kısa ve ılık). Hafif ağrı birkaç gün içinde önemli ölçüde azalacaktır. Ağrı veya şişlik kötüleşirse, lütfen derhal cilt uzmanınızla iletişime geçin. 3. haftadan itibaren yüzme, yürüyüş ve hafif karın kas antrenmanı mümkündür.

İlk altı haftada daha fazla efor sarf etmekten kaçınmalısınız. Üç ila altı ay sonra, son vücut formu görünecektir.

Her gün yaktığından daha fazla kalori tüketenler kilo alır. Ancak düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile liposuction sonuçları ömür boyu sürebilir.

Liposuction İle Kaç Ki̇lo Yağ Alınır?

Liposuction cinsiyet gözetmeksizin normalden fazla kilolu olan kişilerin yağ aldırma ve vücut şekillendirme işlemidir. Liposuction işlemiyle tek seansta 8-10 kilo arasında yağ alınabilmektedir. Ancak bu kadar yüksek miktarda yağ aldırmak vücuttaki tüm dengeleri bozabilir.

Bu yüzden tavsiye edilen vücuttaki yağ oranının en fazla 3 te 2 sini almaktır. Ayrıca işleme karar verirken vücudun yağlanma oranına, sistemik hastalıklara, yaşa ve cilt yapısına bakılması gerekir.

Kişinin ameliyat sonrası beslenmesine ve egzersizlerine dikkat etmesiyle birlikte eskisi kadar kilo alması beklenmez. Bu sebeple cerrah seçimini iyi yapmamız gerekir. Çünkü vücuttan gereğinden fazla yağ alınmasıyla tüm dengeler bozularak sağlığımızı kötü yönde etkileyebilir.

4.1 / 5. 7

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir