Vaser Liposuction Etkisi Kalıcı Mıdır?
4
(4)

VASER-Lipo, geleneksel liposuction tedavilerinde olduğu gibi rahatsızlık ve uzun iyileşme süreleri olmadan çarpıcı sonuçlar veren ince ve minimal invaziv bir liposuction tekniği sunar. VASER-Lipo, yağ dokusunun darbeli ultrason kullanılarak çıkarıldığı yenilikçi bir liposuction yöntemidir.

Dokunun geri kalanı hasar görmeden kalır. Bu özelliği ile boyun ve kol gibi hassas bölgelerde fazla yağlar herhangi bir hasara neden olmadan tedavi edilebilir ve alınabilir.

VASER lipo ile yapılan klinik çalışmalarda vücuda ve cilde kusursuz bir görünüm kazandırdığını kanıtlayan birçok sonuç elde edilmiştir.

VASER lipo tekniği, otolog bir yağ transfer işlemidir. Bu liposuction genellikle hastanın dudak ve yanaklarının hacmini genişletmek veya nazalabial kıvrımları kişinin kendi hücreleri ile doldurmak ve çene konturunu düzeltmek için tercih edilir.

VASER prosedürünün hassasiyeti, transplantasyonda kullanılan daha kalitatif yağ ekstraksiyonu ile sonuçlanır ve dahası, gelişen teknoloji sayesinde süreç daha etkili hale gelmiştir.

Yeni sistem sayesinde hem hastanın kendi yağı alınıp hem de transfer edilebiliyor. Bu, tedavi süresinde bir azalmaya ve optimum sonuçlara yol açar.

Kalça, mide, uyluk veya yüzünüz ve gövdeniz gibi vücudunuzun bazı bölgelerinde diyet ve egzersizin yok edemediği esnek yağlarınız varsa, VASER lipo tekniğini düşünebilirsiniz. Vücudun bazı bölgelerinde eşit olmayan bir yağ dağılımı olabilir ve bu orantısız bir görünüme neden olur.

Bölgesel diyet ve egzersiz yoluyla bir kayıp genellikle mümkün değildir. VASER-Lipo, inatçı vücut yağlarından muzdarip vücudun birçok bölgesinde her yaştan yetişkinde etkili bir şekilde kullanılabilir.

VASER liposuction çok başarılı bir bölgesel yağ kaybı tedavisidir. Vücuttaki yağ dağılımını eşitler ve estetik profili iyileştirir. Bu tedavi tekniğinin yanı sıra düzenli egzersiz, iyi beslenme, sağlıklı bir yaşam tarzı daha başarılı bir sonuca ulaşılmasına yardımcı olacaktır.

Erkeklerde jinekomasti tedavisinde de etkili bir şekilde kullanılabilir. Liposuction sırasında ağrı hissedilmez. Herhangi bir şekilde ağrı veya acı hissedilirse lokal anestezi kullanılabilir.

Operasyon süresi tedavi edilecek alanların sayısına ve büyüklüğüne göre değişmekle birlikte VASER lipo tedavisi genellikle 1 ile 2 saat arasında sürmektedir.

Tedavi sonrası bir hasta ortalama 3 ila 4 kilo kaybeder. VASER lipo ile yüzeysel yağ ve yağ hücreleri alınır. Sonuç kalıcıdır ve tedavi edilen bölge artık yağ hücresi üretmez. Fazla yağ vücutta dağıtılır ve parçalanır.

VASER liposuction, vücudu şekillendirmenin en güvenli ve en etkili yoludur. Operasyon, yeterli hijyen ve yetkin personelin bulunduğu bir sağlık merkezinde yapıldığı sürece operasyonun genellikle herhangi bir yan etkisi yoktur.

Çoğu hastada sonuç hemen görülebilir. Bununla birlikte, tedavi edilen bölgelerin tam ve kesin sonucu işlemden sadece 5 ila 6 hafta sonra görülebilir Lipo işleminin ardından hasta 3 ila 4 saatlik bir dinlenme süresinin ardından klinikten ayrılabilir.

İşlemden birkaç gün sonra hasta normal günlük hayatına dönebilir. Bir süre özel korse giyilmesi tavsiye edilir. Kural olarak operasyondan 1 veya 2 gün sonra vücut yıkanabilir.

VASER Lipo’nun maliyeti, uygulama alanına ve kişiye göre değişir. Muayene sırasında hasta hem prosedür hem de maliyetler hakkında tam olarak bilgilendirilir.

VASER liposuction, FDA onaylı bir liposuction yöntemidir. Ultrasonik dalgalar kullanılarak, yağ birikintileri seçici olarak parçalanır ve ince bir tüple (kanül) emilerek çıkarılır. Teknik, geleneksel liposuction’dan daha az invaziv olabilir ve daha az kesinti ile sonuçlanabilir.

Bununla birlikte, önemli ölçüde kilo vermek isteyenler için değil, diyet ve egzersiz yoluyla parçalanması zor olan inatçı yağ birikintileri için tasarlanmıştır.

Vaser liposuction, yağları ultrasonik dalgalar ile parçalayarak yağlar sıvı halde emilir ve bu nedenle vaser liposuction yöntemi bu dalgalı yüzeyi oldukça pürüzsüz hale getirebilir.

Diğer yöntemlerden farklı olarak sadece yağ hücrelerini hedeflediği için diğer dokulara (bağ dokuları, damarlar ve sinirler gibi) zarar vermez. Diğer yöntemlere göre çok daha az ağrı, morarma ve şişlik olur. Bu, hastaların günlük hayatlarına daha hızlı dönmelerini sağlar.

Vaser liposuction günümüzde en etkili, en gelişmiş ve en yeni liposuction yöntemidir. Temel mantık klasik liposuction mantığına dayanır, ancak pratikte ultrason (ses dalgaları) kullanımı verimliliği artırır.

Vücudunuzda veya yüzünüzde diyet ve egzersizle parçalanmayan dirençli yağlar varsa Vaser liposuction idealdir.  Diyet ve egzersizle bölgesel yağ kaybı genellikle mümkün değildir. Vaser liposuction her yaştan yetişkinde birçok alanda inatçı yağlara karşı etkili bir şekilde kullanılabilir.

Kaynakça: de Souza Pinto, E. B., Abdala, P. C. D. S. P., Maciel, C. M., dos Santos, F. D. P. T., & de Souza, R. P. M. (2006). Liposuction and VASER. Clinics in Plastic Surgery, 33(1), 107-115.

4 / 5. 4

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir