4
(15)

Penis estetiği talep eden hastaların büyük bölümünde sünnet hatlarına rastlıyoruz.

Bu, ülkemiz için önemli bir konu. Hepiniz hatırlıyorsunuz, özellikle bir toplu sünnet, sünnet şenliği ya da büyük sünnet kampanyaları vesaire gibi konularda ciddi problemler, ondan daha önceki jenerasyonlarda da ehliyetsiz kişilerin yaptığı –kırsal bölgelerde, kasabalarda yapılan- sünnetler, Büyük arazlarla karşılaşıyoruz.

Burada ‘’glans’’ penis başında birtakım eğrilikler, sünnet derisinin fazla alınmasıyla ilgili, performansa etki eden bir takım bozukluklar -penis başında eğrilikler vesaire- ciddi sorunlarla karşı karşıya gelebilmekteyiz.

Bunlar hep sünnet hataları ve bizim ülkemizde oldukça sık rastlıyoruz. Penis estetiği ile bunları düzeltmek, performansı ve işlevleri arttırmak mümkün.

Bir de halk arasında ‘’peygamber sünneti’’ diye biline bir şey var doğuştan gelen sünnetli olma durumu var. Aslında bunun biz tıp dilinde ‘’hipospadias’’ diye adlandırdığımız defektli bir durum(doğum). Yani bunun, sünnet derisinin, kesinlikle alınmaması gerekiyor.

Bunu ehil bir uzman –doktor- tarafından… Bizim tavsiyemiz, bununla ilgilenen bir pediatrik, ürolog çocuk cerrahi bir plastik cerrahın, bu halk arasında peygamber sünneti olarak bilinen işlemin tamamlanması, belli bir süre takip etmesi ve ona uygun ameliyat yöntemini uygulaması şarttır.

Sünnet Hataları Nasıl Anlaşılır?

Penis estetiği yaptıran çoğu bireyin çocukluk çağında yapılan sünnet hatalarına bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Sünnet sırasında yapılan hatalar farkedilmezse yaşamımız boyunca oldukça büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Sünnette karşılaşılan en büyük yanlış penis gangreni, idrar kanalına zarar verilmesi, penis başının kesilmesi, kısa veya uzun deri bırakılması ve haya torbalarına yakın kesim şeklidir. Bu sorunlar penis boyunun uzamamasına ve işlevlerini gerçekleştirememesine sebep olur.

Birey eğer kendinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsa çekinmeden uzman hekimlere muayene olması gerekir. Doku kaybı dışında tüm hatalar cerrahi müdahale yardımıyla düzeltilebilir.

Ayrıca bu düzeltmeler yapılırken penis boyundan veya kalınlığından şikayetçi olan kişilere ek olarak penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu da yapılabilir. 

S.S.S

Sünnet Hataları Ameliyatsız Tedavi Edilebilir mi?

Maalesef hayır. Sünnet hatalarına yönelik ameliyatsız bir müdahale şansımız yoktur.

Sünnet Hatası Yüzünden Penis Başım Normal Değil

Sünnet hatalarından biri olan penis başının normal olmama durumu ile sık karşılaşmaktayız. Bu tür sorunlar için yaklaşık bir saat süren operasyonlarımız vardır ve kesin çözüm taşımaktadır.

Sünnet Hatası Yüzünden Deri Fazlalığım Var

En yaygın karşılaşılan bir sünnet hatasıdır. Ehil olmayan kişilerce yaptırılan sünnetlerde yetersiz deri kesme söz konusudur. Bu da gerek estetik bozukluğa gerekse de ek rahatsızlıkların ortaya çıkışına neden olabilir. Deri fazlalığı kesin çözümü olan bir hatadır.

Sünnet Hatası Yüzünden Penis Eğrilim Var

Ehil olmayan bireylerce gerçekleştirilen sünnet operasyonlarında nadiren de olsa karşılaştığımız bir durumdur. Penis eğriliği şiddetine göre cinsel haz, ereksiyon, acı gibi durumlara neden olur. Bu sorunun derhal çözümü şarttır ve tek çözüm ameliyattır. Kısa süreli ameliyatlarla penis eğriliği giderilebilmektedir.

4 / 5. 15

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir