penis estetiğinde sünnet hataları
0
(0)

Penis estetiği talep eden hastaların büyük bölümünde sünnet hatlarına rastlıyoruz.

Bu, ülkemiz için önemli bir konu. Hepiniz hatırlıyorsunuz, özellikle bir toplu sünnet, sünnet şenliği ya da büyük sünnet kampanyaları vesaire gibi konularda ciddi problemler, ondan daha önceki jenerasyonlarda da ehliyetsiz kişilerin yaptığı –kırsal bölgelerde, kasabalarda yapılan- sünnetler, Büyük arazlarla karşılaşıyoruz.

Burada ‘’glans’’ penis başında birtakım eğrilikler, sünnet derisinin fazla alınmasıyla ilgili, performansa etki eden bir takım bozukluklar -penis başında eğrilikler vesaire- ciddi sorunlarla karşı karşıya gelebilmekteyiz.

Bunlar hep sünnet hataları ve bizim ülkemizde oldukça sık rastlıyoruz. Penis estetiği ile bunları düzeltmek, performansı ve işlevleri arttırmak mümkün.

Bir de halk arasında ‘’peygamber sünneti’’ diye biline bir şey var doğuştan gelen sünnetli olma durumu var. Aslında bunun biz tıp dilinde ‘’hipospadias’’ diye adlandırdığımız defektli bir durum(doğum). Yani bunun, sünnet derisinin, kesinlikle alınmaması gerekiyor.

Bunu ehil bir uzman –doktor- tarafından… Bizim tavsiyemiz, bununla ilgilenen bir pediatrik, ürolog çocuk cerrahi bir plastik cerrahın, bu halk arasında ‘’peygamber sünneti olarak bilinen işlemin tamamlanması, belli bir süre takip etmesi ve ona uygun ameliyat yöntemini uygulaması şarttır.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir