Penis Büyütme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci
4.2
(9)

Bir erkek çeşitli nedenlerden ötürü penis büyütme ameliyatı isteyebilir. Çoğu erkek iyileşme süreci ile alakalı kaygı yaşayabilir. Aynı zamanda iyileşme sürecinden dolayı fonksiyonel ve estetik sorunların ortaya çıkıp çıkmaması ile alakalı tereddüt yaşayabilir.

Ancak penis büyütme estetiği sonrasındaki iyileşme sürecinin önceden bilinmesi büyük fayda sağlayacaktır.

Penis büyütme estetiği sonrasında hastalar birkaç saat sonra evine gidebilmektedir.

Anestezi nedeniyle herhangi bir komplikasyon yaşamadığınızdan emin olmak için birilerinin sizi eve götürmesi ve bir iki günlüğüne yanınızda kalması ıyı olabilir . Bazı durumlarda ,  nadirde olsa hastanede bir veya iki gece kalmak gerekli olabilir.

Ağrı, özellikle ilk iki veya üç gün boyunca, yaygın görülen bir sorundur. Bu süre zarfında, ilk 48 ila 72 saat boyunca cerrahi bölgedeki ağrıları azaltmak için bazı ilaçlar reçete edilmektedir.

Aynı zamanda ereksiyonları önlemek, dikişleri ve işlem sırasında kullanılan greftleri korumak için de ilaç reçete edilebilir. Antibiyotikler de işlem bölgesinde oluşabilecek enfeksiyon ihtimalini azaltmak için yaygın olarak kullanılır.

İşlemden sonra ilk iki gün, bol bol dinlenmeniz ve aktivitenizi minimumda tutmanız tavsiye edilir. Bu noktadan sonra, hafif aktiviteye izin verilir. Ancak, çok fazla egzersiz yaparsanız, bazı rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz.

Erken iyileşme sürecinde şişliklerin azaltılması için soğuk buz torbalarının kullanılması yardımcı olmaktadır. Morarma da penis büyütme estetiği sonrasında ortaya çıkabilmektedir. Ancak bir veya iki hafta içinde kendiliğinden iyileşecektir.

Cerrahi sonrası yara izi görünümünün en aza indirilmesi için insizyon bakımı önemli olacaktır. Eğer dikişlerinizin alınması gerekiyorsa, bu genellikle işlemden iki hafta sonra yapılır.

Penis büyütme ameliyatından sonra çalışmaya geri dönme işinizin fiziksel zorluklarına bağlı olacaktır. Masa başı bir işte çalışıyorsanız yaklaşık bir hafta içinde işinize geri dönersiniz.

İşlem sonrası cinsel ilişki ve egzersizler söz konusu olduğunda, biraz daha sabırlı olmanız gerekecek. Genellikle 4-6 hafta beklenmesi gerekmektedir.

İlginizi çekebilir:

Penis Büyütme Estetiği: Sık Sorulan Sorular

4.2 / 5. 9

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir