Penis Estetiği Kalıcı Mıdır? Türleri Nelerdir? 1
5
(2)

Penis estetiği söz konusu olduğunda erkeklerin cinsel organı olan penisin görünümü ya da performansı ön planda olmaktadır. Penis estetiği de bu problemlerin çözümlenmesi için cerrahiden yardım almakta ve böylelikle hastalar istediğini elde edebilmektedir. Ancak günümüzde yeni yeni duyulan penis estetiğinin kalıcı olup olmadığı da merak edilmektedir. Penis estetiğinin kalıcılığı ve penis estetiği türleri ile alakalı bilgi sahibi olmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Penis Estetiğinin Türleri

Penis estetiği türleri penis boyu uzatma ve kalınlaştırmadan oluşmaktadır. Her iki işlem de erkeklerde sorunlara neden olan durumların tedavisi için tercih edilebilmektedir. Buna göre penis boyu uzatma estetiğinde penisin tutucu bağları olan suspansor ligamentin kesilmekte, penisin vücut içinde kalan bir kısmı dışarı çıkartılmaktadır. Aynı zamanda penis büyütme ameliyatı için deri greftleri de kullanılarak penis boyunun uzatılması mümkündür.

Penis kalınlaştırma estetiği için yağ enjeksiyonları, kompozit doku transferleri ve dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Ancak en sık tercih edilen yöntem yağ enjeksiyonlarıdır. Bu yöntemde hastanın vücudunun herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokuları penise enjekte edilmektedir. Bu tip bir işlemin ortalama etkinlik süresi 6 aydır. Sonrasında yeniden işlemin tekrarlanması gerekebilir .

Penis Estetiği Ameliyatları Kalıcı Mı?

Penis estetiği ameliyatlarında kalıcılık yaşlanma, dokuların parçalanması ve doğal olarak yağ hacmini kaybetmesi nedeniyle penisin büyüklüğünün ve kalınlığının görünümünü değiştirebilirken, dokuda dolaşım ve hücresel yenilenme azalması ereksiyonun tepkisini etkileyebilir. Ancak penis estetiği ile bu sorunların üstesinden gelmek mümkündür. Yine de hastalar bu işlemlerin kalıcı olup olmadığını merak etmektedir. Penis büyütme estetiği kalıcı bir cerrahi işlemdir. Ancak penis kalınlaştırma uygulaması  yukarıda da bahsettiğimiz gibi tekrar gerektirebilir.

İlginizi çekebilir:

Penis Estetiği İçin Deneyimli Bir Doktor Nasıl Bulunur?

Penis Büyütme Estetiğinin Olası Yan Etkileri

5 / 5. 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir