Penis Boyu Uzatma Ameliyatı
4.6
(8)

Penis boyu ülkemizde sönük halde iken ortalama 5 – 6 cm şeklinde ereksiyon halinde ortalama 13 – 14 cm şeklindedir. Bunun yanı sıra 12 cm ve üzeri boyutlar ereksiyon haldeki bir penis için tıpta normal kabul edilmektedir.

Penis boyu uzatma ameliyatı penis boyutu hakkında şikayetçi olan hastalara sıklıkla uygulanan bir ameliyat türüdür.

Tamamen estetik kaygılar için yapıldığı düşünülse de eşler arasındaki mutlu beraberliğin anahtarlarından biri olan cinsel hayatın psikoloji ve kadın ile erkeği birbirine bağlı kılan etkenlerden biri olduğu da göz ardı edilemez bir durumdur.

Bu nedenle bu tür ameliyatlar hastaların yaşam kalitesini arttıran ameliyatlardan biri olarak tanımlanmaktadır.

Hastaların penis boyu uzatma ameliyatları konusunda en çok tedirgin oldukları nokta ereksiyon kaybı ve his kaybı yaşama korkusudur.

Ancak bu konuda yaşanılan korkular son zamanlarda kullanılan penise yağ ekleme işlemi konusunda tamamen yersizdir. Çünkü her iki durumunda ortaya çıkması bu operasyon türünde söz konusu değildir. 

Penis Boyu Nasıl Uzatılır ?

Penis boyu uzatma ameliyatı nasıl yapılır sorusuna tek bir cevap vermek mümkün değildir. Bunun nedeni bu anlamda çok sayıda teknik kullanılmasıdır.

Ancak bilinmesi gereken bir nokta vardır o da penis boyu uzatma ilaçları, pompası, kremi ya da egzersizleri gibi yöntemlerin sağlığınıza zarar verebilir olduğudur.

Örneğin bazı hekimler penisin üstünde toplanmış olan yağ dokuyu alarak penisin kökü ortaya çıkartılır ve torbalar ile olan bağlantı kısmı yeniden düzenlenir. Bu sayede penisin kökünden bir uzama sağlanır.

Buna ek olarak da popodan veya göbekten yağ alınarak penise enjekte edilir ve bu da penisin yapısında iyileşmeye ve boyunda uzamaya yol açacaktır.

Ameliyatın süresi kişiden kişiye ufak değişiklikler göstermekle birlikte yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir ve sedasyon anestezisinin etkisi altında yapılmaktadır. Penisin herhangi bir sinir dokusu ve bağ dokusuna dokunulmaz. Bu nedenle ereksiyon ile ilgi bir sorun çıkmamaktadır.

Sedasyon anestezisinden biraz bahsetmek gerekirse genel anesteziden farklı bir işlem olduğu bilinmelidir. Genel anestezide olduğu gibi ameliyat sonrası dönemde hastanın uyanmasını beklemek gibi prosedürler yoktur.

Ameliyat boyunca uyuyan hasta işlem bittiğinde uyandırılır. 1 saat sonra yemek yiyebilir ve sonrasında hemen hastaneden çıkabilir.

Hastalar ameliyat sonrasında kısa bir takibe alındıktan sonra hastanede kalmak zorunda değildir ve aynı gün taburcu edilir.

Ameliyat sonrasında peniste ve çevresinde ağrı gözlemlenmez ama yağ alınan bölgede hafif hassasiyet, şişlik görülebilmektedir.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Sonrası

Hastaların bu dönemde üç gün boyunca penisine pansuman yapılması gerekmektedir. Üç gün boyunca hekiminiz size bu işlemi uygulayacak ve dördüncü gün bu pansuman açılır.

Açıldığında peniste ve etrafında bulunan dokularda şişlik görülmesi normaldir. Bu şişlik 7 gün içinde daha da artar ve 7 günün sonunda yavaş yavaş azalmaya başlar.

Bu dönem boyunca hastanın 1 ay boyunca herhangi bir cinsel faaliyette bulunmaması gerekmektedir.

Bu süreç tamamlandığında hastanın penisinde 1 – 3 cm arasında bir uzama olmaktadır. Bu da hastalarda; enjekte edilen yağın penis tarafından absorbe edilme sonrası ne kadar kaldığına göre, penisin elastikiyetine göre, penis kökünün durumuna göre, penis ile torbaların arasındaki deri bağının durumuna göre kişiden kişiye farklılık gösteren bir durumdur. Emilim sonrası burada kalan yağ doku ömür boyu kalıcı özelliktedir. 

Yani, zaman içerisinde penisin eski haline dönmesi durumu söz konusu değildir. Ancak hasta isterse tekrar 6 ay sonrasında yağ eklemesi ile daha iri bir görüntü elde etmek adına operasyon geçirmesinde de hiçbir sakınca yoktur.

Ameliyat sonrasında peniste herhangi bir iz kalmaz ve penisin operasyon geçirdiği anlaşılmaz. Ayrıca kişi günlük yaşamına hemen dönebilir.

3 günlük sargı işleminde dahi hiç kimse dışarıdan baktığından pantolon üzerinden ameliyat geçirildiğini anlayamaz. Bu sargı da hekim tarafından ortalama 3 gün sonrasında çıkartılacaktır.

Hekim Tavsiyelerine Mutlaka Uyun

Penis uzatma ameliyatı olanlar kesinlikle hekiminizin önerilerine uyması gerekmektedir. Penisin bir toparlanma sürecinden geçtiği dönemde herhangi bir sorun yaşamamanız adına bütün önerileri takip ediniz.

Cinsel organınıza zaman tanıyarak dokularının iyileşmesi ve toparlanması bakımından 1 ay süre içerisinde kesinlikle herhangi bir cinsel aktivitede bulunmamalısınız.

6.ayı tamamladığınızda da kalan görüntü ömür boyu sizin görüntünüz olacaktır. Artık bundan sonrası dönemde yağ emilimi gibi bir durum söz konusu değildir.

Ancak kişiler kilo aldığında ve bu bölgedeki yağları arttığında penisin içeri gömülmesi ve 1 – 2 cm kısa görünmesi mümkündür. Bu problem de kişi kilo vererek bölgesel yağlarından kurtulduğunda eski haline dönecektir.

Özetle, operasyon sonrasında boy ve kalınlıkta herhangi bir azalma 6. ay tamamlandıktan sonra mümkün değildir.

Penis boyu uzatma ameliyatı nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak söylenebilecek bir başka husus da penisin asıcı bağlarının kesilmesi ile boyunun uzatılması işlemidir. 

Diğer yandan sadece sönük halinin uzatılması da cinsel anlamda değil sadece görüntü olarak yapılmış bir işlemdir. Cinsel hayata bir katkısı olmadığından birçok hekim tarafından uygulaması bırakılmıştır. 

Bu nedenlerden dolayı günümüzde birçok hekim tarafından uygulaması bırakılmış ve yağ transferi gibi daha sağlıklı yöntemler benimsenmiştir. Hekiminize uygulayacağı yöntem bakımından bütün sorularınızı operasyon öncesi dönemde sorarak kararı kendiniz vermelisiniz.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Penis boyu uzatma ameliyatı fiyatları nasıl belirlenir diye baktığımızda hekimin kullanacağı metodun bu konuda önem teşkil ettiğini görürüz.

Günümüzde sıklıkla kullanılan yağ transferi metodundan kısaca bahsetmemiz bu işlem için gerekli ek işlemlerin neler olduğu ve maliyetin nelere göre oluşturulduğu konusundaki soru işaretleri için yeterli olacaktır.

Penis boyu uzatma operasyonları ülkemizde yaklaşık son 15 yıldır hekimler tarafından uygulanan işlemleri kapsamaktadır. Bu alanda farklı şekilde teknikler mevcuttur ve bu teknikler hala gelişmeye devam etmektedir. 

Son zamanlarda hekimler tarafından yağ transferi işlemi uygulanmaktadır. Bunun için ilk olarak hastanın kendi vücudunun bel, göbek ve popo gibi yağ dokunun yoğun olduğu herhangi bir bölgesinden yağ alınır.

Alınan bu yağ santrifüj denilen kimyasal ayrıştırma yöntemi ile yararlı kısımları gereksiz kısımlarından ayrıştırılır.

Elde edilen yağ birkaç işlemden geçirilerek hastanın penisine eklenir. Bu sayede penis uzatma ameliyatı için kullanılan materyal kişinin kendi vücuduna ait ve yabancı kabul etmediği bir madde olmuş olur.

Daha sonra doğal olarak bunun bir kısmı vücut tarafından emilir. Yaklaşık 6 ay sonra geriye kalan kısım da ömür boyu kişinin penisinde kalır ve ömür boyu penisin eski halini almaz.

Penis Boyu Uzatma Ameliyatı Fiyatı

Penis boyu uzatma ameliyatı fiyatları nasıl belirlenir sorusu hakkında net bir yanıt verebilmek mümkün değildir. Bunun nedeni fiyatların işlemi yapacak doktor tarafından kullanılan tekniklere göre belirleniyor olmasıdır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek adına işlemi uygulamak istediğiniz hastane veya klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

Burada hastaneler arasında farklı fiyat seçenekleri olduğu kişilerin aklında olmalıdır. Bunun nedeni her hastanenin ameliyata ve hastanın ihtiyacına yönelik ek işlemlere göre farklı ücretler ile çalışmasıdır. O nedenle araştırma yaparken tek bir yere bağlı kalmamalısınız.

S.S.S

DOĞAL YOLLARLA VE BİTKİSEL PENİS BÜYÜTME MÜMKÜN MÜ?  cevabı

AMELİYATLA PENİS NASIL BÜYÜTÜLÜR? cevabı

PENİS KAÇ YAŞINA KADAR UZAR ? cevabı

AMELİYATSIZ PENİS BÜYÜTME ESTETİĞİ VAR MIDIR? cevabı

PENİS BÜYÜTÜCÜ KREM VE HAPLARIN ZARARLARI cevabı

PENİS BOYU UZATMA ESTETİĞİ VAR MIDIR ? cevabı

PENİS KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR ? cevabı

YAŞA GÖRE PENİS BOYU NE KADAR OLMALI ? cevabı

PENİS POMPASI İŞE YARAR MI ? cevabı

Kaynakça:

http://www.hurriyet.com.tr/mahmure/ideal-penis-boyu-ne-kadar-olmali-41406204

http://www.milliyet.com.tr/pembenar/doc-dr-tayfun-turkaslan/penis-ameliyati-riskli-mi-2870560

https://www.milliyet.com.tr/pembenar/doc-dr-tayfun-turkaslan/penis-boyu-efsaneleri-2848383

https://onedio.com/haber/turkiye-de-memlekete-gore-penis-boyu-degisir-mi-sorusunun-en-net-cevabini-ortaya-koyan-arastirma-890240

https://tayfunturkaslan.com/penis-buyutme-ilaclari-ise-yariyor-mu/

4.6 / 5. 8

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir