Penis Boyu
4.5
(2)

Penis boyu uzun yıllardır süre gelen tartışmaların ana maddesini oluşturmaktadır. Özellikle cinsel hayat üzerinde penis boyunun öneminin olup olmadığı konusunda büyük tartışmalar vardır. Bu sebeple uzmanların görüşlerini esas alarak bilgisellerden faydalanmak doğru olacaktır.

Toplumsal algıların ve psikolojinin de içinde olduğu penis boyunun cinsel hayat üzerinde etkili olup olmadığı konusu aslında farklı görüşlerin doğmasına da neden olmuştur.

Kimisine göre karşı tarafın tatmin olması için penisin boyunun uzun olması gerekmektedir kimisine göre de ilişkide uygulanan diğer teknikler boy kavramını ortadan kaldırabilir. İşte bu bilgilerin ve uzman görüşlerinin ışığında penis boyu hakkında merak edilenler.

Penis Boyu Ölçülmesi

Penis boyu ölçülürken ilk dikkat edilmesi gereken şey ölçümün erekte durumdayken yapılmasıdır. Diğer türlü yapılan ölçümlerde doğru sonuçlar alınmayacaktır.

En doğru ve kesin sonuçlar ereksiyon halindeyken yapılır. Diğer durumlarda esnemeler meydana geleceği için kesin sonuca ulaşmak imkansız gibi bir şey diyebiliriz.

Ölçümün genelde cetvel gibi sabit ölçü aletler ile yapılması önerilir. Ölçü aletine her hangi bir eğim verilmeden penisin başlangıç noktası olan kasık kısmından bitiş noktasına kadar tutulur ve ölçüm gerçekleştirilir.

Kendi verileriniz elinizde olduğuna göre artık uzun ve kısa penis hakkında bilgileri daha doğru değerlendirebilirsiniz.

Erişkinlerde Penis Boyu

Penis boyu yıllar içinde değişim gösterir ve belli bir yaşa gelindiğinde bu değişim sonlanır. Süreci şöyle baştan sonra bir inceleyecek olursak doğumdan sonra 2,5 santimetrelik bir penis boyu karşımıza çıkıyor.

Ergenlik döneminin başında ve ergenlik dönemine girilmesi ile uzama devam eder. Ereksiyon halinde iken ortalama 14 santimetre uzunluğa ulaşır. Ergenlik sonrası süreçte ise penis nihai uzunluğuna kavuşur.

Penis boyu nasıl ölçülür kısmında anlattığımız gibi ortalamalar alınırken erekte durum göz önünde bulundurulur. Avrupa Cinsel İşlev Birliği ise ereksiyon olunmayan durumda 7 santimetre ve üzeri penise sahip olanların cinsel hayatında bir sıkıntı yaşamayacağını belirtmiştir.

Kısa Ve Uzun Penis

Penis organının kısa veya uzun olmasına yönelik şikayet veya istekler tıp alanında rekonstrüktif ve estetik cerrahi, üroloji, çocuk cerrahi ve plastik alanlarında incelenmektedir.

Bu alanlarda meydana gelen şikayet ve isteklerin tamamına bakıldığında hastaların çoğunluğunu kısa penis boyundan şikayetçi olanlar oluşturmaktadır.

Birçok nedenden ötürü insanlar penis boylarından rahatsız olabilir ve bu durumu çözmek için uzman yardımı alabilir. Bu noktada amaç hastalara cinsel ilişki için yetebilecek penis boyunu kazandırmaktır.

Penis Boyunun İlişkilerdeki Yeri

Penis boyu = Cinsel haz veya cinsel hayatın çok başarılı geçmesi eşitliği diye bir şeyin olmadığını söyleyerek başlayalım. Başarılı bir cinsel hayat çok farklı saç ayaklarına sahiptir.

Bunların içinde iki tarafında psikolojisi, erken boşalma sorunu, istek sorunu, mutluluk gibi temel konular yer almaktadır. Tabi ki penis boyu ilişkilerde alışılanın dışında etkiler yaratabilir.

Bu etkiler yukarıda da dediğimiz gibi biraz algılar ile alakalı. Büyük penise sahip olanın karşı tarafı daha fazla tatmin edeceği bir durum söz konusu değildir. Başarılı bir cinsel hayat tabi ki iki tarafında ortak tatmininden geçmektedir ancak bunu penis boyu ile örtüştürmek yanlış olacaktır.

Cinsel hazzın alınması için doğru noktalara yapılan doğru dokunuşlar oldukça önemlidir mesela. Ya da klitoris bölgesi. Bu bölge içerideki ve dışarıdaki uyarmaların toplandığı bölgedir. Ve bu bölgenin penis boyu ile pekte alakası yoktur.

Ortalama penis boyuna sahipseniz vajinanın uyarılması konusunda sıkıntı çekmeyeceksinizdir. Vücudun bazı noktalarına yapacağınız dokunuşlar da hazzı arttıracak ve ilişki de tatmini sağlayacaktır.

Penis boyunun ilişkiyi etkileme noktası ise tam olarak psikoloji noktasıdır. Penis boyunun küçük olduğunun düşünülmesi aslında bir zincirin başlamasına sebep olacaktır. Bu düşünce beraberinde karşı tarafı tatmin edemiyor muyum? Düşüncesini getirecektir.

Tüm bu düşünceler ise mutsuzluğun oluşmasına neden olacaktır. Bu durum ise tabi ki ilişkileri olumsuz anlamda etkileyecek. Bu yüzden uzman isimlerden bilgiler alarak kafanızdaki bu sorunları aşıp ilişkinize devam etmeniz sizin açınızdan çok daha faydalı olacaktır.

4.5 / 5. 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir