İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?
4.6
(7)

Penis boyu önemsiz gibi görünse de ilişkileri derinden etkileyen hassas bir konudur. Bununla birlikte yıllardır ideal penis boyu ne kadar olmalıdır sorusu üzerinde de bir tartışma yürümektedir.

Bizde yazımızda bu soruyu kendimize sorduk ve ilişkilerinizde daha mutlu bir evreye açılan kapının anahtarı olacak bilgileri sizlerle paylaştık. İşte penis boyu nasıl ölçülür, ideal penis boyu ne kadar olmalı, penis boyutunun cinsel hayat üzerindeki etkileri nelerdir gibi soruların cevapları.

Penis Boyu Nasıl Ölçülür?

İdeal penis boyutundan önce penis boyu nasıl ölçülür bilmek gerekir. Yanlış bilinen bilgiler eldeki verilerde de yanlışlığa yol açacağı için doğru sonuçlar alamayabilirsiniz.

Penis boyu ereksiyon halindeyken ölçülmelidir. Diğer durumlarda farklılık gözlemleneceği için doğru ve net bir verinin alınması zor olacaktır.

Ölçüm doğru veriler içeren sabit bir ölçüm aleti ile yapılmalıdır. Bu noktada hassas davranarak eğim konusunda oluşabilecek sıkıntılı durumların önüne geçmiş olursunuz. Bu sorunun devamı niteliğinde olan penis boyu nereden ölçülür konusunu bir alt başlıkta bulabilirsiniz.

Penis Boyu Nereden Ölçülür?

Doğru bir sonuca ulaşılması için ölçüyü nereden alacağınızı bilmeniz gerekir. Penis boyu ölçümlerinde cetvel penisin başlangıç noktası olan kasıktan penisin ucuna kadar tutulur.

Unutmamanız gereken nokta bu ölçümü erekte durumdayken yapmanız gerektiğidir. Bu şekilde kendi penis boyunuzu ölçebilir birazdan öğreneceğiniz veriler üzerinden daha doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

Öncelikle toplumsal tabular ve yargılardan bahsetmemiz daha doğru olacaktır. Sosyolojik olarak baktığımızda karşımıza gücün ve iktidarın cinsel kuvvetten geçtiği algısı çıkıyor. Çoğu toplumda olduğu gibi bizim toplumumuzda da aynı durum geçerli.

Cinsel hazzın penis boyutuna bağlı olduğu düşünülür. Aynı zamanda cinsel hazzı yaşatmanın da güç ve kuvvet göstergesi olduğu yanlış bir şekilde algılara yerleşmiştir.

Öncelikle yıkmamız gereken düşünce lobisi bu. Güç cinsellikten geçmez. Aynı zamanda cinsel hayatta penis boyutundan geçmez. Burada halk dilinde dolaşan şu deyimin doğruluk payı olduğunu söyleyebiliriz; boyu değil işlevi önemlidir.

Artık bu sosyolojik olgu öyle bir duruma geldi ki psikolojik sorunların başlangıcında bile uzmanların karşısına çıkmaya başladı. Cinsel hayatında yaşadığı sorunları penis boyuna bağlayan bireyler bu konuyu büyük bir takıntı haline getirebilmektedir.

Bu sebeple üzerinde durmanız ancak takıntı haline getireceğiniz bir mesele olmadığını bilerek başlayalım. Başarılı bir cinsel hayatın sırrı tek başına penisin boyutu değildir.

Çiftler arasındaki uyum, devamlılık, doğru dokunuşlar ve doğru pozisyon gibi kavramlar cinsel hayatın başarılı bir şekilde sürdürülmesi konusunda daha önemlidir. Ve en önemlisi bu sorunların hiçbiri aşılamayacak sorunlar değildir.

Ülkemizde ki ortalama veriler üzerinden gittiğimizde ise yeni doğan bebeklerde penis boyu ortalaması 2,5 santimetre kadardır. Bu boyut ergenlik öncesi döneme girildiğinde 6 santimetreye kadar çıkmaktadır.

Ergenliğe girilmesi ile artık erkeklik hormonları daha fazla çalışmaya ve baskın olmaya başlar. Ergenlik sürecinde genellikle 2 kat bir artış gerçekleştiren penis boyu 8-10 santimetre arasına çıkar.

Aslında bakarsanız boyut hakkında en büyük takıntılar da ergenliğin etkisi ile bu dönemde başlar diyebiliriz.

Artık ergenlik sonrası dönemde büyüme sona erer. Ereksiyon halindeyken ortalama 14 santimetre olan penisin ülkemizde ki ortalama boyutu da yine 14 santimetredir.

Kültürlerin değişmesi, farklı alışkanlıkların ortaya çıkması bizde büyük penisin cinsel hayatta daha faydalı olduğu algısını yaratmıştır. Lakin ülkemizde ortalama boyutu 14 santimetredir ve başarılı bir cinsel hayat için oldukça yeterlidir.

Ülkelerde Penis Boyu Ortalaması Ne Kadar?

Yapılan araştırmalar sonucu bazı ülkelerde penis boyu ortalamaları aşağıdaki gibidir.

  • Türkiye: 14.11 santimetre
  • Bulgaristan: 15.02 santimetre
  • İspanya: 13.85 santimetre
  • Fransa: 16.01 santimetre
  • Almanya: 14.48 Santimetre
  • Rusya: 13.21 santimetre
  • Norveç: 14.34 santimetre
  • İtalya: 15.74 santimetre
  • İngiltere: 13.97 santimetre
  • Ukrayna: 13.97 santimetre

Penis Boyunun Cinsel Hayat Üzerindeki Etkisi

Penis boyu cinsel hayat üzerinde çok düşük bir etkiye sahiptir. Lakin penis boyu takıntısı ters orantılı olarak cinsel hayat üzerinde büyük ve olumsuz bir etki yaratır. Bunun sebebi de toplumsal algılar ve bu algıların bireylerin zihninde takıntı halini almasıdır.

Çoğu ilişkide görülebilen bu durumda erkek penis boyundan memnun olmadığında şöyle bir düşünceye kapılır; karşı tarafı tatmin edebiliyor muyum? Çünkü toplumsal algılar artık büyük penisin cinsel hayatta olmazsa olmaz olduğu yönünde gelişmiştir.

Bu durumda penis boyundan memnun olmayan erkek de düşünceleri sebebiyle ilişkiden istediğini alamayabilir veya istediğini veremeyebilir.

Şu bilgileri unutmayalım. Özellikle bu sorunun gebelik konusunda bir sıkıntı yaratabileceği akıllarda vardır. Ancak bu tamamen yanlış bir algıdır. Kadında döllenmenin gerçekleşmesi için erkeğin 8 santimetre penis boyutuna ulaşması yeterlidir.

Bununla birlikte kadının orgazm olmasını sağlayacak bölge klitoris olarak adlandırılan bölgedir ve bu bölgenin penis boyu ile büyük bir alakası yoktur.

Çünkü boşalmanın gerçekleşebilmesi için vajinaya giren penisin uyarması ve dışarıdaki hazzın uyarması gereklidir. Bunlarda klitoris organında bütünleşir.

Yani bedenin doğru bölgelerine yapacağınız doğru dokunuşlar ile cinsel hazzı arttırabilirsiniz. Cinsel gücünüzün dışarıda değil içinizde olduğunu fark ettiğiniz an sizleri çok daha memnun olacağınız bir cinsel hayat bekliyor olacak.

İdeal penis boyu ne kadar olmalı sorusundan önce ideal bir cinsel hayat için içinizdeki eksileri yok edin ve pozitif düşünün.

S.S.S

Ortalama Penis Boyu Ne Kadardır?

Ortalama penis boyu uzunluğu ülkeden ülkeye, kıtadan kıtaya hatta ülkelerin bölgelerine ve şehirlerine göre değişmektedir. Ülkemizdeki ortalama penis boyu ise 13.9 cm – 14.11 cm’dir. Bazı araştırmalara göre bu oran biraz daha düşük çıkmaktadır.

İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalıdır?

İdeal penis boyu hem erkeğin hem de kadının cinsel doyum noktasıyla ilgilidir. Teknik olarak her iki tarafında haz alabilmesi için penisin 3 cm’den daha yüksek uzunluğa sahip olması yeterlidir. Ancak erkeğin kendisini psikolojik olarak cinsel birleşime hazır hissetmesi ve kadının psikolojik olarak kendisini cinsel deneyime hazır hissetmesi, partnerinin penis boyunu kabullenmesi ideal penis boyutunu belirleyen katmanlardır. Burada devreye giren penis boyutundan ziyade penisin sertleşmesi ve sertliğini ne kadar süre koruyabildiğidir. Kısacası boyutu değil işlevi önemlidir olgusuna geri dönüş sağlanmaktadır.

Türk Erkeğinin Ortalama Penis Boyu Nedir?

Yapılan araştırmalara göre 13,9 cm ile 14,11 cm arasında değişmektedir.

Küçük Penisin Ortalama Boyu Ne Kadardır?

Bazı araştırmalara göre 9 cm’nın altı küçük penis olarak adlandırılmaktadır. Mikro penis ise daha küçük penis anlamını taşır ki onun da araştırmalardaki yeri kimi yerde 5 cm altı kimi yerde ise 3 cm altı olarak tanımlanmaktadır.

Kaynakça:

https://www.insidehook.com/daily_brief/sex-and-dating/ideal-penis-size-study

https://www.medicalnewstoday.com/articles/271647

4.6 / 5. 7

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir