Türkiye ve Dünyanın Penis Boyu Tablosu
4
(149)

Araştırmalar sonucunda Dünya üzerinde en uzun penis boyuna sahip olan ülke 18 cm uzunluk ölçüsü ile Kongo ülkesindeki bireyler olurken; Dünya üzerinde en kısa penis boyuna sahip olan bireylerin bulunduğu ülke 9.6 cm ile Kuzey Kore’dir.

Bu da bize penis boyu ile genetiğin oldukça sıkı ilişkisi olduğunu kanıtlamaya yeterlidir.

Türkiye’de penis ortalaması ise 13,9 cm olarak belirlenmiştir. Yapılan araştırmalarda Türkiye penis boyu bakımından 123 ülke arasında 73’üncü sırada yer almaktadır.

Kıta bazında ise Güney Amerika kıtası 16,1 cm ortalamaya sahip olarak diğer kıtalar ile kıyaslandığında en uzun penise sahip erkeklerin bulunduğu kıta olma unvanını almıştır. 

Yapılan araştırmalara göre 20 cm ve üzeri penis boyuna sahip kişi sayısı Dünya nüfusunun yalnızca yüzde 3’ü kadarını oluşturur. 

İdael Penis Boyu Kaç Santim Olmalı?

İdael penis boyutu bilimsel olarak 9 ila 16 cm arasındadır. Ancak penis boyutu ırk, genetik ve bazı bölgelere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Aynı ülkenin bazı bölgelerinde kişiler daha büyük ve uzun bir penise sahip iken diğer bölgelerde penis boyutunun olması gerekende de kısa ve küçük olduğu görülebilir. Ülkemizde penis boyu ortalama olarak 11 ile 14 santim arasında değişiklik göstermektedir. 

Türkiye’de En Büyük Penis Boyu Ne Kadar?

Türkiye’de penis boyu ortalaması 13,9 cm olarak belirlenmiştir. Fakat ideal boyutlar Türkiye için en az 9 cm en fazla 15 cm olmalıdır. Penis boyu bölge ve genetiğe göre farklılık göstermektedir. Penis uzaması erkeklerde bulunan testosteron hormonuna bağlıdır.

Hem erkeğin hem de kadının tatmin olabilmesi için penis boyunun 10 cm olması gerekir. Ayrıca penisin boyu değil işlevi önemlidir algısı kesinlikle doğrudur. Gerek cinsel haz gerekse üreme açısından penisin büyük olması önemli değildir.

Fakat bu hem kadın için hem de erkek için aynı doğrultuda olmalıdır. Aynı şekilde penis küçükse iki tarafında istemiyle penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonu ile istediklerini elde edebilirler.

Araştırmalara Göre Bazı Ülkelerin Penis Ortalaması

Kolombiya 17.03, İzlanda 16.51, Panama 16,27, Brezilya 16,10, Peru 16,03, Danimarka 15,89, Senegal 15,89, Belçika 15,85, Mısır 15,69, Nijerya 15,50, Uruguay 15,14, Meksika 15,10, Fas 15,03, Tunus 15,01, Kosta Rika 15,01, İsveç 14,88, Arjantin 14,88, Sırbıstan 14,87, Hırvatistan 14.77, İran 14,55, Almanya 14,48, İsviçre 14,35, Polonya 14,29, İngiltere 13,97 İspanya 13,85, Fransa 13,53, Rusya 13,21, Portekiz 13,19 

Bazı Avrupa Ülkelerinin Penis Boyu

Danimarka 15.89, Belçika 15,85, İspanya 13.8, Fransa 13.5, Portekiz 13.1, Almanya 14.4, İngiltere 13,97, Rusya 13,21, Portekiz 13,19 

Ülkelere Göre İstenilen İdeal Penis Boyu

Bazı ülkelerde kişilere istenilen ideal penis boyutunun kaç olması gerektiği soruldu. Cevaplar;  İngilizlere göre ideal penis boyu 14 cm, Polonyalılara göre ideal penis boyu 17 cm, Fransa, İtalya ve Brezilyalılara göre ideal penis boyu 16 cm, Kolombiyalı vatandaşlara göre ideal boyun 17 cm, Türk vatandaşlara göre ideal penis boyu 15 santim.

Penis Boyu Nasıl Ölçülür

Yapılan araştırmalara göre penisin normal haldeyken 9 santim olması, ereksiyon durumundayken ise 13 santim olması ideal boyutlarda olduğunu göstermektedir.

Penis ölçümü için yapılması gereken tam ereksiyon halindeyken penisin baş kısmından başlayıp karın bölgesine kadar metre ya da cetvel yardımı ile ölçüldüğünde penis boyutunuzu öğrenmiş olursunuz.

Penis Kalınlığı Nasıl Ölçülür?

Ereksiyon halindeki penisimizin kalınlığı öğrenmek için şerit metre kullanmanız gerekmektedir. Öğrenmek için yapmamız gereken tek şey şerit metreyi penisin karınla birleştiği noktaya dolamaktır.

Ortalama Penis Kalınlığı Ne Kadar Olmalı

Penis kalınlığı bölge ve genetiğe göre farklılık gösterebilmektedir. Penis boyunda olduğu gibi değişkenlik mevcuttur. Ortalama bir penisin kalınlığı 4-5 santim olmalıdır.

Sarkık Durumdaki Penisin Yapılan İşe Göre Boyu

Ereksiyon halinde olmayan sarkık penis boyutu yaptığınız işlere göre farklılık gösterebilir. Genel olarak yapılan araştırmada sabah uyandığınızda 4.2, öğle yemeğinden sonra 4.9, uyumak için yatağa yatmadan önce 5.5, soğuk duş sonrası 3.6, spor yaptıktan sonra 3.8 ve ereksiyon halinden 10-15 dakika sonra 6.1 gibi farklı boyutlar görülebilir.

Penis Kalınlaştırma ve Büyütme 

Günümüzde ameliyat ile penis kalınlaştırma işlemleri yapılabilmektedir. Operasyon için genel olarak karın bölgesine ya da fazla yağlanma yaşanan vücudun herhangi bir bölümüne liposuction yapılır ve alınan yağ dokusu kök hücre bakımından zenginleştirildikten sonra penis bölgesine enjekte edilir. 

Penis protezi ameliyatı ile penis boyutu istenildiği zaman büyütülüp istenildiği zaman da pasif hale getirilebilinmektedir. 

Bu operasyonun bir diğer adı “mutluluk çubuğu” olarak da bilinmektedir. Penis bölgesinin görünmeyen kısmında bulunan düğme ile aktif, pasif özelliği gerçekleşiyor.

Bunlar dışında önerilen yöntemler penis büyütme ya da kalınlaştırma konusunda sonuç vermemektedir. Maddi ve manevi kayba uğrayıp aynı zamanda sağlığınızın da olumsuz olarak etkilenmesine yol açabilirsiniz. 

En etkili ve kalıcı çözüm penis kalınlaştırma ve boyunda büyüme sağlamak için estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen operasyonlarıdır.  

S.S.S

Türkiye ve Dünyadaki Penis Boyu Araştırmalarında Neler Baz Alınıyor?

Ortalama verilerdir. Anket ve araştırmalara katılan gönüllü erkekleri baz almaktadır. Ortalama verilerin değişmesi büyük ihtimalle daha fazla bireyin bu araştırmaya katılımı ile gerçekleşir.

Hangi Araştırma Daha Güvenlidir?

Hekimlerin, araştırma kurumlarının, daha fazla bireyin katılım gösterdiği anket ve araştırmalara daha güvenlidir.

Türkiye’nin Ortalama Penis Boyu Araştırma Sonucu Nedir?

13,9 cm’dir. Ortalama penis boyu bölgeye, şehre göre de değişkenlik gösterir. Bu sonuç tüm Türkiye’yi kapsamakta olup ortalama istatistikleri içerir.

Türkiye ve Dünyada Ortalama Penis Boyu Nedir?

Tüm Türkiye’yi ve tüm Dünya’yı baz aldığımızda bir penisin ideal boyutlarda olabilmesi için en az 9 cm en fazla 15 cm olması gerekmektedir.

Kaynak:

https://www.cised.org.tr/icerik/175/penis-boyu-tabusu

4 / 5. 149

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir