Penis Büyütücü Krem ve Hapların Zararları 1
5
(5)

Bugünkü yazımızda penisleri normalden daha kısa, daha küçük ya da ince olan erkeklerin en büyük sorunu olan piyasadaki penis büyütücü krem zararları ve hapların zararlarını işleyeceğiz. Bildiğiniz üzere internette dönen pek çok reklamdan biri de penis büyütme iddiaları olan ürünlerden oluşmaktadır. Sektörde kendini geliştiren pek çok sahte – onaysız satıcı Sağlık Bakanlığı onaylı ürün sattıklarını iddia ederek penis boylarında 7 cm’ye kadar uzama sağlayan ürünlerin satışını yapmaya çalışmaktadır. Maalesef satış rakamları da oldukça fazla olan bu tür büyütücü – uzatıcı ürünlerin aslı astarı yoktur. Tam aksine insan sağlığına geri dönülemeyecek derecede olumsuz etkiler sunan bileşenlere sahiptirler.

Büyütücü Hap Zararları

Penis büyütücü hap olarak tanıtılan, reklamları yapılan, işe yaradığını dolandırıcılık usulü ile ispatlamaya çalışan, Viagel Silver kullanıcı yorumları gibi sayfalar düzenleyerek kendi başlarına farklı farklı insanlar yazıyormuş gibi olumlu – süper – şaheser – kesinlikle işe yarıyor gibi ifadelerle dolu olan siteler üretilip durmaktadır. Bu ürünlerin neredeyse tamamı yurt dışından beş – on liraya çoklu ithal edilen sahte ürünlerdir. İnsanları orijinal ürün adı altında kandırmaya çalışmaktadırlar. Cerrahi ve estetik operasyonlar olmaksızın satılan tüm krem ve hapların herhangi bir olumlu katkısı yoktur. Bu kesin bir bilgidir ve bu tür ürünlerin sağladığı tek katkı insan sağlığına yönelttiği – kimi zaman geri dönüş mümkün kılınamayan zararlardan oluşmaktadır.

Ürün Formülü Yayınlamıyorlar ya da Yalan Bilgi Paylaşıyorlar

Penis uzatma, penis kalınlaştırma, penis büyütme vaatleri ile sürekli olarak erkeklerden elde ettikleri yasal olmayan kazançlarla ceplerini doldurmaya çalışan bu insanlar bir de satış yaptıkları sitelerde yalan bilgiye dayanan ürün formülü bilgisi paylaşarak insanların aklına girmeye çalışıyorlar. Bazı durumlarda ise yasal cezalardan daha fazla kaçış sağlamak için ürün bilgisini paylaşmıyorlar.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Sağlık Bakanlığı’ndan onay alan her ürünün bir de ürün analiz raporu olması gereklidir. Bu tür ürünler internette takviye edici gıda olarak satılabilmektedir ve her birinin gerekli onayları ve satılabilmesi için uygun ifadeler kullanılmalı –ürün analiz raporları sunulmalıdır. Ancak büyütücü krem ya da büyütücü hap benzeri ürünlerin satıldığı siteleri inceleyecek olursanız içerik bilgisinin paylaşılmadığını ya da herhangi bir bilimsel kanıt niteliği taşıyan ürün formülü bileşen analizine dair rapor sunmadıklarını görebilirsiniz. 

Ya Boşuna Para Ya da Vücuda Zarar

Sahte ürünler, sahte yorumlar, sahte kullanıcılar, sahte satıcılar, bazen de sahte alıcılar. Bu tür ürünleri alan erkekler ürünleri kullandıkları zaman hiçbir fayda alamamaktadır. Çünkü bilimsel bir dayanağı olmayan büyütücü kremler ya da hapların aksine sağlığa çok zararları dokunabilmektedir. Yapılan pek çok araştırmada bu tür ürünlerin içerikleri analiz ediliyor ve içlerinde sadece vitamin ya da penis boyu ile alakası olmayan bir iki adet bitkinin tozları çıkmaktadır. Bazılarında ise çok daha tehlikeli bileşenlere rastlanmıştır. O kadar tehlikelidir ki penis büyütme – penis uzatma işine yaramadıkları gibi kalp – damar sistemlerini bozulması, penis cildinin bozulması, penis dokusunun tahriş edilmesine yönelik pek çok zararı olduğu tespit edilmiştir. Kısacası bu tür ürünler ya boşa para harcamaya ya da insan vücuduna getirilen bolca zararlı bileşenler satın almaya yaramaktadır.

Tek Çözüm Estetik ya da Cerrahi Girişimdir

Penis büyütücü krem ve hapların zararları anlatılmakla tükenmeyecek bir mevzudur. Öyle ki bu tür ürünlerin bazılarında Sildenafil denilen bileşenlere dahi rastlanmıştır. Bu madde sadece uzman hekimlerce reçete edilebilen bir madde olup normal ürün satışı piyasasında bulunmamaktadır. Madde kalp krizi risklerini kontrolsüz kullanımla birlikte üst safhalara yönlendirmektedir.

Bilinmelidir ki bu tür ürünlerin tamamı göz boyayarak reklamları yapılan, satışını yapan insanlar tarafından sahte isimler kullanılarak kendi ürünlerini öven sahte yorumlar oluşturmasından, ürün analiz raporları olmayan yüzde yüz sağlıksız bileşenlerden ya da sıfır fayda sağlayan formülden oluşan ürünler ağıdır.

Penis büyütme gibi tüm işlemlerde en kesin – en net sonuç sadece alanında uzman estetik cerrahlar, estetisyenler, hekimler tarafından, yasal mevzuatlara ve yasal materyaller – ekipmanlar kullanılarak, hijyenik ortamda sağlanan kısa süreli operasyonlar ile alınabilmektedir. Lütfen bu tür sahte sitelere, sahte insanlara ve göz boyayıcı reklam – iddia – vaatlere kanmayınız, boşa para harcamayınız ve daha da kötüsü bu tür ürünler satın alarak sağlığınızın elinizden alınmasına göz yummayınız.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/news/20160113/male-sexual-enhancement-supplements-often-ineffective-possibly-harmful-study

5 / 5. 5

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir