Doğal Yollarla ve Bitkisel Penis Büyütme Mümkün Mü?
3.8
(222)

Doğal yoldan penis kalınlaştırma, hemen her erkeğin merak ettiği bir husustur. Penisin boyu gibi kalınlığı da hem kadınlar hem de erkekler için önemlidir. Penis kalınlığı her ne kadar gebeliği etkileyen bir durum değilse de cinsel ilişkide hazzın yeterli seviyede olabilmesi için belli bir kalınlık gereklidir.

Kimi vakalarda penisin oldukça ince olması nedeniyle cinsel ilişkide haz ortaya çıkmaması söz konusu olabilmektedir. Bu hem kadın hem de erkek tarafından olumsuz bir durumdur.

Bu sorunun üstesinden gelebilmek için çeşitli yöntemler tercih edilir ki, son yıllarda yaygınlaşan bitkisel ve doğal yöntemler bu alanda da merak uyandıran uygulamalardır.

Pekiyi bu uygulamalar işe yarar mı? Doğal yoldan penis kalınlaştırma mümkün mü? Bu sorunun cevabına konuyu irdeleyerek ulaşalım.

Penis Kalınlığı Ne İle İlgilidir?

Penis kalınlığı;

  • Yaş
  • Genetik özellikler
  • Kişinin fiziksel özellikleri

İle ilişkilidir. 

Yetişkinlik olarak tanımlanan 20’li yaşlardan itibaren penis kalınlığı veya boyunun değişmesi beklenen bir durum değildir. Yani vücudun doğal akış içerisinde bu olağan değildir.

Ne kalınlık ne de uzunluk kendiliğinden değişmez. Kendiliğinden değişmediği gibi haricen kullanılacak yöntemler veya ilaçlar da bu durumu değiştirmez.

Penis kalınlığı herhangi bir şekilde fiziksel etkilerle de artmaz. Travmalara bağlı olarak küçülme veya bütünüyle cinsel organ kaybı gibi durumlar elbette olabilir ancak büyüme gibi bir durumdan söz edebilmek mümkün değildir.

Doğal Yollarla Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Yöntemleri

Penis kalınlığı artırmak için bireysel olarak yapabileceğiniz ve penis büyütmenin doğal yolları  olduğunu söylemek mümkün değildir.

Bilimsel olarak geçerliliği kanıtlanmış doğal bir yöntem veya ürün yoktur. Nasıl ki; bacağınızı uzatmak için herhangi bir ürün veya yöntem kullanamıyorsanız, penis boyunu artırmak için de sizin yapabileceğiniz çok fazla işlem olduğunu söyleyemeyiz.

Ayrıca tıbbi uygulamaları bireysel olarak yapmanız veya hekim olmayan kişilerden bu alanda destek almanız oldukça sakıncalı sonuçları ortaya çıkarabilir.

Penis, vücudun diğer tüm dokularından farklı ve hassas özelliklere sahiptir. Bu nedenle yapılacak hatalar bu organın zarar görmesine neden olabilir. Oldukça hassas sinir hücreleri ile donatılmış olan bu organın zarar görmesi halinde geri dönüşü olmayan olumsuzluklar yaşanabilir.

Bu nedenle penis müdahaleleri sadece uzman hekimler ve cerrahlar tarafından yapılabilir. Penis büyütme ve kalınlaştırma gibi uygulamalar, estetik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen uygulamalardır ve belirttiğimiz gibi hassas uygulamalardır.

Penis eğriliği düzeltme, penis büyütme operasyonları, hipospadias, penis protezi (mutluluk çubuğu), sünnet hatalarının giderilmesi ve erken boşlama tedavisi gibi uygulamaların tamamı uzman hekimler tarafından yapılır.

Yani doğal yoldan penis kalınlaştırma mümkün mü? Sorusunun cevabı maalesef hayır olarak verilmek durumundadır.

Penis boyu ve kalınlığının organik ürünler, doğal olduğu iddia edilen bitkisel besin takviyeleri ve haricen kullanılan araçlarla değiştirilebilmesi maalesef mevcut durumda mümkün değildir.

Peki penis kalınlaştırmak için hangi hatalı yöntemler kullanılıyor? Nelerden kaçınmanız gerekecek ? Sizi yanıltacak durumlar ve söylemler neler?

  • Penis Büyütme Bitkisel Çözüm Arayışları

Penis büyütme amacıyla bitkisel çözümlere başvuranların karşısına çık baharatlar, çeşitli besin maddeleri ve bazı diğer bileşenleri bir araya getirerek yapmanız önerilen kürlerin penis kalınlığını artırdığı yönünde iddialar çıkar.

Bu iddialar maalesef doğru değildir. Penis kalınlığı belli bir yaşa kadar vücudun doğal gelişimi içerisinde artar ve belli bir ölçekten sonra sona erer.

Bu durumun yediklerinizle bir ilişkisi olduğu iddiasının bilimsel temeli yoktur. Ki, zaten yetişkinlikten sonra ne yediğiniz fark etmeksizin penis boyunuzu artırmanız mümkün değildir.

  • Kilo Almanın Penis Kalınlığını Artırdığı İddiası

Vücudun kilo almayan dokularından bir tanesi penistir. Maalesef kilo aldıkça bu organ büyümek bir tarafa kasık kısmındaki yağlanma nedeniyle daha da küçük görünmeye başlar.

Tabii bazı durumlarda görüntünün de ötesinde, organ fonksiyonunu da kaybeder. Bu nedenle organın kilo aldığınızda büyüyeceğini düşünmek doğru değildir.

  • Boy Uzadıkça veya Vücut Hacmi Arttıkça Penisin Büyüyeceği İddiası

Her ne kadar bu iddiada belli bir gerçeklik payı olsa da, her zaman iri yapılı olmak, büyük ve kalın bir penise sahip olmak anlamına gelmez.

Ancak fit olmak elbette tüm cinsel fonksiyonlarınızı iyileştirmek bakımından faydalı olacağından, vücudunuza iyi bakmak için bu yolu hayatınız boyunca tercih etmelisiniz.

  • Masajla Penis Kalınlaştırma İddiası

Masaj, herhangi bir uzvun veya dokunun büyümesini veya kalınlaşmasını sağlamaz. Vücudun hiçbir uzvu masaj yapılarak büyütülemez. Aynı şekilde penis kalınlığı da masajla artmayacaktır. Bu yönde bir çaba zararlı olmasa da fayda da sağlamayacaktır.

  • Vakumlu Araçlarla Penis Kalınlaştırma İddiası

Penis pompası ve benzeri araçlar penisin kalınlaşmasını sağlamaz. Penisi esnetmek o dokuyu kalıcı olarak büyütmek anlamına gelmeyeceğinden bu araçların herhangi bir faydası öz konusu değildir. Hatta bu araçların penise zarar verme durumu da söz konusu olabilir.

Bu tür araçları kullanma konusunda temkinli olmanızda fayda olduğunun altını çizmekte fayda vardır. Hekim tarafından onaylanmayan hiçbir araç kullanılmamalı, uzman olmayanların görüşleri dikkate alınmamalıdır.

  • İlaçla Penis Kalınlaştırma İddiası

Tıpkı doğal kürler, besin takviyeleri gibi ürünlerde olduğu gibi ilaçla penis kalınlaştırma da bugünün tıbbi teknolojileri kapsamında mümkün değildir. Zaten böyle bir ilaç da yoktur. Kaçak ürünler gibi riskli girişimlerden kaçınmanız son derece önemlidir.

Ameliyat ile Penis Nasıl Büyür ve Kalınlaşır ?

Pens kalınlaştırma ameliyatı; estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu operasyonda penise herhangi bir protez ekleme durumu söz konusu değildir.

Penisin kesilmesi ve ekleme yapılması ve benzeri durumlar da bu operasyonlarda yapılmaz. Penis hastanın penisine yağ enjeksiyonu ile kalınlaşır.

Kişinin kendi dokuları kullanılır ve herhangi bir risk alınmaksızın operasyon tamamlanır. Bu uygulama dünyanın her yerinde geçerli, bilimsel ve Sağlık Bakanlığının onayladığı bir uygulamadır.

Elbette penis kalınlaştırma operasyonu mutlaka hekimler tarafından, ruhsatlı kliniklerde yapılmak durumundadır. Aksi halde ciddi sorunlar söz konusu olabilir ki, zaten bu büyük bir suçtur.

Penis kalınlaştırma uygulaması için estetik cerrahi uzmanı olan hekiminizle görüşebilir, en kısa zamanda sonuca ulaşabilirsiniz.

S.S.S

Doğal Penis Büyütme Yöntemleri Sağlıklı mıdır?

Doğal penis büyütme yöntemlerinin bazıları zararlı olmasa da faydalı da değildir. Buna en iyi örneği masaj yapmak olarak gösterebiliriz. Masaj yapmak penise bir zarar vermez. Ama fayda da vermez.

Yani kalınlaştırma – uzatma gibi hiçbir yarar sergileyemez. Bazı yöntemler ise fayda göstermeyeceği gibi zarar da verebilir. Örneğin bitkisel kür ya da tablet – kapsül gibi veya pompa kullanmak gibi.

Ameliyatla Penis Büyütme Doğal mıdır?

Buna verilecek cevap bellidir. Evet doğal bir seçenektir. Çünkü penis kalınlaştırma ameliyatlarında dışarıdan herhangi bir materyal kullanılmaz. Bireyin kendi yağ dokuları kullanılmaktadır.

Uygun yağ dokuları tespit edilir, kalitesi tahlil edilir ve en kaliteli yağlardan küçük bir miktar alınarak penise enjekte edilir. Bu aşamada ek bir madde enjekte edilmez.

Bu nedenle en etkili – en kalıcı ve en doğal yöntem ameliyatla penis büyütme yöntemleridir. Üstelik bu teknikler dünya genelinde kabul görmüştür. Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı’nca onaylı tek yöntemdir.

Egzersizlerle Penis Büyütmek Mümkün mü?

Egzersizler halk arasında dolaşan söylentilerden biridir. Bu yöntemler farklı amaçlarla yapılan egzersizlerdir. Belirli kesimler tarafından penis büyüttüğü iddia edilmektedir.

Lakin egzersizler penisin boyutuna yönelik olumlu katkılar barındıramaz. Bir zararı olmamakla beraber faydası da yoktur.

Penis Büyütücü Bitkiler Zararlı mıdır?

İnsan bedeninin herhangi bir uzvunu, herhangi bir organını büyütebilecek herhangi bir bitki yoktur. Bu tür iddialar asılsız ve kanıtsızdır. İşe yaramayacağı gibi pek çok sağlık sorununa neden olabilir, penisin vazifesini yapmasını engelleyici, geciktirici, tamamen aksatıcı ve kalıcı engellere sebebiyet verebilir.

Penis büyütmenin tek olası, kalıcı ve etkili çözümü penis büyütme, penis uzatma, penis kalınlaştırma ameliyatlarıdır. Doktor kontrolü olmadan kullanılan “sözde” penis büyütücü olduğu iddia edilen bitkilerin kullanılması sağlık sorunlarına yol açabilir.

Bu sorunlar ek tedaviler gerektirebilir, dönülmesi zor ya da imkansız pek çok hastalığa ve fonksiyon bozukluklarına – fonksiyon yetersizliklerine sebep olabilir. Lütfen doktorunuza danışmadan bu tür bitki, ilaç, ürün vb maddeleri kullanmaktan imtina ediniz.

Penis Büyütmek Mümkün Mü ?

Penis büyütmek, penis büyütme ameliyatı ile mümkündür.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/mens-health/penis-stretching

3.8 / 5. 222

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir