Doğal yoldan penis kalınlaştırma, hemen her erkeğin merak ettiği bir husustur. Penisin boyu gibi kalınlığı da hem kadınlar hem de erkekler için önemlidir. Penis kalınlığı her ne kdar gebeliği etkileyen bir durum değilse de cinsel ilişkide hazzın yeterli seviyede olabilmesi için belli bir kalınlık gereklidir. Kimi vakalarda penisin oldukça ince olması nedeniyle cinsel ilişkide haz ortaya çıkmaması söz konusu olabilmektedir. Bu hem kadın hem de erkek tarafından olumsuz bir durumdur. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için çeşitli yöntemler tercih edilir ki, son yıllarda yaygınlaşan organik ve doğal yaklaşımlar bu alanda da merak uyandıran uygulamalardır.

Pekiyi bu uygulamalar işe yarar mı? Doğal yoldan penis kalınlaştırma mümkün mü? Bu sorunun cevabına konuyu irdeleyerek ulaşalım.

Penis Kalınlığı Ne İle İlgilidir?

Penis kalınlığı;

  • Yaş
  • Genetik özellikler
  • Kişinin fiziksel özellikleri

İle ilişkilidir. 

Yetişkinlik olarak tanımlanan 20’li yaşlardan itibaren penis kalınlığı veya boyunun değişmesi beklenen bir durum değildir. Yani vücudun doğal akış içerisinde bu olağan değildir. Ne kalınlık ne de uzunluk kendiliğinden değişmez. Kendiliğinden değişmediği gibi haricen kullanılacak yöntemler veya ilaçlar da bu durumu değiştirmez.

Penis kalınlığı herhangi bir şekilde fiziksel etkilerle de artmaz. Travmalara bağlı olarak küçülme veya bütünüyle cinsel organ kaybı gibi durumlar elbette olabilir ancak büyüme gibi bir durumdan söz edebilmek mümkün değildir.

Penis Kalınlığı Artırmak İçin Neler Yapılabilir?

Penis kalınlığı artırmak için bireysel olarak yapabileceğiniz bir şey olduğunu söylemek mümkün değildir. Bilimsel olarak geçerliliği kanıtlanmış doğal bir yöntem veya ürün yoktur. Nasıl ki; bacağınızı uzatmak için herhangi bir ürün veya yöntem kullanamıyorsanız, penis boyunu artırmak için de sizin yapabileceğiniz çok fazla işlem olduğunu söyleyemeyiz.

Ayrıca tıbbi uygulamaları bireysel olarak yapmanız veya hekim olmayan kişilerden bu alanda destek almanız oldukça sakıncalı sonuçları ortaya çıkarabilir. Penis, vücudun diğer tüm dokularından farklı ve hassas özelliklere sahiptir. Bu nedenle yapılacak hatalar bu organın zarar görmesine neden olabilir. Oldukça hassas sinir hücreleri ile donatılmış olan bu organın zarar görmesi halinde geri dönüşü olmayan olumsuzluklar yaşanabilir.

Bu nedenle penis müdahaleleri sadece uzman hekimler ve cerrahlar tarafından yapılabilir. Penis büyütme ve kalınlaştırma gibi uygulamalar, estetik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen uygulamalardır ve belirttiğimiz gibi hassas uygulamalardır. Penis eğriliği düzeltme, penis büyütme operasyonları, hipospadias, penis protezi (mutluluk çubuğu), sünnet hatalarının giderilmesi ve erken boşlama tedavisi gibi uygulamaların tamamı uzman hekimler tarafından yapılır.

Yani doğal yoldan penis kalınlaştırma mümkün mü? Sorusunun cevabı maalesef hayır olarak verilmek durumundadır. Penis boyu ve kalınlığının organik ürünler, doğal olduğu iddia edilen bitkisel besin takviyeleri ve haricen kullanılan araçlarla değiştirilebilmesi maalesef mevcut durumda mümkün değildir.

Peki penis kalınlaştırmak için hangi hatalı yöntemler kullanılıyor? Nelerden kaçınmanız gerekecek ? Sizi yanıltacak durumlar ve söylemler neler?

  • Bitkisel Kürlerin Kullanılması

Baharatlar, çeşitli besin maddeleri ve bazı diğer bileşenleri bir araya getirerek yapmanız önerilen kürlerin penis kalınlığını artırdığı yönünde iddialar söz konusudur. Bu iddialar maalesef doğru değildir. Penis kalınlığı belli bir yaşa kadar vücudun doğal gelişimi içerisinde artar ve belli bir ölçekten sonra sona erer. Bu durumun yediklerinizle bir ilişkisi olduğu iddiasının bilimsel temeli yoktur. Ki, zaten yetişkinlikten sonra ne yediğiniz fark etmeksizin penis boyunuzu artırmanız mümkün değildir.

  • Kilo Almanın Penis Kalınlığını Artırdığı İddiası

Vücudun kilo almayan dokularından bir tanesi penistir. Maalesef kilo aldıkça bu organ büyümek bir tarafa kasık kısmındaki yağlanma nedeniyle daha da küçük görünmeye başlar. Tabii bazı durumlarda görüntünün de ötesinde, organ fonksiyonunu da kaybeder. Bu nedenle organın kilo aldığınızda büyüyeceğini düşünmek doğru değildir.

  • Boy Uzadıkça veya Vücut Hacmi Arttıkça Penisin Büyüyeceği İddiası

Her ne kadar bu iddiada belli bir gerçeklik payı olsa da, her zaman iri yapılı olmak, büyük ve kalın bir penise sahip olmak anlamına gelmez. Ancak fit olmak elbette tüm cinsel fonksiyonlarınızı iyileştirmek bakımından faydalı olacağından, vücudunuza iyi bakmak için bu yolu hayatınız boyunca tercih etmelisiniz.

  • Masajla Penis Kalınlaştırma İddiası

Masaj, herhangi bir uzvun veya dokunun büyümesini veya kalınlaşmasını sağlamaz. Vücudun hiçbir uzvu masaj yapılarak büyütülemez. Aynı şekilde penis kalınlığı da masajla artmayacaktır. Bu yönde bir çaba zararlı olmasa da fayda da sağlamayacaktır.

  • Vakumlu Araçlarla Penis Kalınlaştırma İddiası

Penis pompası ve benzeri araçlar penisin kalınlaşmasını sağlamaz. Penisi esnetmek o dokuyu kalıcı olarak büyütmek anlamına gelmeyeceğinden bu araçların herhangi bir faydası öz konusu değildir. Hatta bu araçların penise zarar verme durumu da söz konusu olabilir. Bu tür araçları kullanma konusunda temkinli olmanızda fayda olduğunun altını çizmekte fayda vardır. Hekim tarafından onaylanmayan hiçbir araç kullanılmamalı, uzman olmayanların görüşleri dikkate alınmamalıdır.

  • İlaçla Penis Kalınlaştırma İddiası

Tıpkı doğal kürler, besin takviyeleri gibi ürünlerde olduğu gibi ilaçla penis kalınlaştırma da bugünün tıbbi teknolojileri kapsamında mümkün değildir. Zaten böyle bir ilaç da yoktur. Kaçak ürünler gibi riskli girişimlerden kaçınmanız son derece önemlidir.

Penis Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Pens kalınlaştırma ameliyatı; estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu operasyonda penise herhangi bir protez ekleme durumu söz konusu değildir. Penisin kesilmesi ve ekleme yapılması ve benzeri durumlar da bu operasyonlarda yapılmaz. Kalınlaştırma; vücudun uygun bölgelerinden alınan yağ dokularının penis yüzeyine enjekte edilmesi uygulamasıdır. Kişinin kendi dokuları kullanılır ve herhangi bir risk alınmaksızın operasyon tamamlanır. Bu uygulama dünyanın her yerinde geçerli, bilimsel ve Sağlık Bakanlığının onayladığı bir uygulamadır.

Elbette penis kalınlaştırma operasyonu mutlaka hekimler tarafından, ruhsatlı kliniklerde yapılmak durumundadır. Aksi halde ciddi sorunlar söz konusu olabilir ki, zaten bu büyük bir suçtur. Penis kalınlaştırma uygulaması için estetik cerrahi uzmanı olan hekiminizle görüşebilir, en kısa zamanda sonuca ulaşabilirsiniz.

0 Yorumlar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir