Penis Büyütme Ameliyatının Öz Güvene Etkisi
4
(5)

Penis, erkeklerde idrar çıkışı ve üreme işleminin amaçlarına hizmet etmek için vardır. İdrar problemleri olan erkekler vardır ancak bu sorunlar kısa sürede çözüme kavuşturulabilen kısa süreli hastalıklardan oluşmaktadır.

Ne var ki üreme ve cinsel fonksiyonları tamamlamak için tasarlanmış olan penis bazı erkeklerde normalinden daha ince veya küçük boyutlarda olabilmektedir. Bu nedenle penis boyundan kaynaklanan özgüven eksiklikleri yaşanabilmektedir.

Elbette özgüven eksikliği içerisinde sıkıntılar çeken erkek kimi zaman fizyolojik olarak kusurlu olmasa da özgüvenden kaynaklı psikolojik etkiler nedeni ile cinsel yaşamındaki performansını da tam olarak yerine getiremeyebilmektedir.

Bu yazımızda özgüven ve penis boyu odaklı en çok sorulan soruların yanıtlarını ve özgüvene olan tepkimelerini inceleyeceğiz.

Penis Eğriliği ve Özgüven

Penis küçüklüğüne ek olarak bazı erkeklerde penis eğriliği de mevcut olabilmektedir. Penis eğriliği eğer sertleşme ve cinsel performans açısından bir zarar oluşturmuyor ise hem kendine hem de partnerine karşı cinsel haz sağlamada bir sorun teşkil etmemektedir.

Tam tersine performansı güçlü, erekte olmuş eğri bir penis bazı partnerlere daha fazla haz verebilmektedir. Ancak penis uzunluğu kısa olan erkekler bir de penis eğriliği sorunu ile karşı karşıya kaldıklarında özgüven problemleri iki katına varan psikolojik olumsuzluklara uygun zeminler oluşturabilmektedir.

Artık penis eğriliği dahil tüm problemler kalıcı olarak penis şekillendirme ve penis büyütme ameliyatları ile çözüme kavuşturulabilmektedir. Normal boyutlarda ve şekilli penislere sahip erkeklerin de özgüveni doğru orantılı olarak artarak cinsel yaşamlarına dönüş sağlayabilmektedirler.

Penis Küçüklüğü ve Özgüven Etkisi

Jelq egzersizi, penis büyütme egzersizleri nelerdir, penis büyütme egzersizi işe yarar mı gibi soruları sıkça soran erkeklerin geneli anlık büyütücü hakkında da ikilemde kalmaktadır. Penisi küçük olan erkeklerin çocuk sahibi olmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Vajina içine girebilecek kadar yeterli uzunluğa sahip olan her erkek bebek sahibi olabilir. Tabi sperm sayısı ve kalitesi de bunda bir başka etkendir.

Fiziki bakımdan erekte olabilen, sertleşebilen, vajina içine kadar girebilen penislere sahip erkekler hem kendileri için hem de partnerleri için yeterli cinsel hazzı yakalayabilmektedirler.

Cinsel haz karşılıklı olarak psikolojilerini etkilemeyecek yani boyuta takılmayacak ölçüde ise penis küçüklüğünün zevk almada büyük oranda bir etkisi yoktur.

Önemli olan kadının vajina içine kadar ulaşabilmek ve kadının zevk noktalarını yeterince uyarabilmektir. Ancak penis küçüklüğü yaşayan erkeklerin neredeyse tamamı zaman içerisinde psikolojileri bozulabilmekte ve böylece cinsel performansı düşebilmektedir.

Bunlar fiziksel hastalıklar değil tamamen manevi hastalıklar – özgüven eksikliklerinden kaynaklanmaktadır. Ancak estetik cerrahi de yaşanan teknoloji devrimleri ile artık penis büyütme ameliyatları sayesinde hastanın penis boyu ortalama 3 cm uzatılabilmektedir. 

Penis İnceliği ve Özgüven İlişkisi

Araştırmalar gösteriyor ki dünya genelindeki erkeklerin toplam penis boyu oranlarının altında olan yani penisi ince ya da kısa olan penisli erkeklerin oranı %55 olarak tespit edilmiştir. Geriye kalan %45’lik kesim ise normal ya da normal üstü penis kalınlığı ve penis uzunluğuna sahiptir.

%45’lik dilimde kalan erkeklerin bir kısmı normalden daha fazla ince penise ve kısa penise sahiptir. Bu erkeklerin bazıları anlık büyütücü ya da penis uzatma egzersizleri nelerdir şeklinde pek çok araştırmaya girişmekte ancak yeterli ve kalıcı verim alamamaktadır.

Ancak çok daha kalıcı ve kesin çözümler içeren cerrahi operasyonlar sayesinde yağ enjeksiyon, dolgu teknolojisi ya da doku transferi teknikleri ile penis büyütme ameliyatının öz güvene etkisinden yararlanma imkanları vardır. 

BBC Türkçe’de Yapılan Penis ve Özgüven Araştırması

31 Ekim 2018 tarihinde (aşağıda kaynakça linkini paylaşıyoruz) BBC muhabirlerden Rick Kelsey’in gerçekleştirdiği bir araştırma haberine göre penis büyütme ameliyatları yaptıran erkeklerin özgüvenlerinin yükseldiğine dair detayları inceleyelim. 

Penis Dolgusu ile Penis Büyütme Haberi: Abdul Hasan

İngiltere’de gerçekleştirilen bir penis büyütme ameliyatına katılan Abdul Hasan isimli şahıs penis dolgusu ameliyatının ardından kız arkadaşına sürpriz yaparak onu çok şaşırttığını ve mutlu ettiğini belirtiyor.

Operasyon sonrası özgüveninde artış olduğunu dile getiren Abdul’un penisini büyütmek için penis dolgusu adı verilen penise Hyaluronik Asit işlemini yaptırmıştır.

1 ile 3 saat arasında süren bu işlem neticesinde kolaylıkla 1 – 2 cm büyüme sağlanabilmektedir. Abdul Hasan zaman zaman spor salonuna gittiğini ve buradaki erkeklerin soyunmaları sırasında kendisinden utandığını ancak şimdi yeniden özgüveni sağladığı için artık kendinden utanmadığını ifade ediyor.

Adeta yeni bir insan oldum diyen Hasan, etrafındaki insanlarla daha rahat iletişime geçebildiğini ve rahatça yaklaşabildiğini söylüyor.

2015 Araştırması Penis Boyu Efsanesini Yıktı

15 bin erkeğin katılımı ile gerçekleştirilen araştırmaya şunları belirtmektedir;

  • Sertleşme sağlandıktan sonra ölçülen normal penis boyları 13 cm olduğu tespit edildi.
  • Araştırmada bilgisini paylaşan erkeklerden yalnızca %5’lik bir diliminin ortalama penis uzunluğundan daha yüksek çıktığı anlaşıldı.
  • %0,14 oranına sahip erkeklerin sert durumda 7,60 cm seviyesinden daha düşük olduğu tespit edildi. Yani bu oran mikro penis oranı ile eşdeğer olduğu anlaşıldı.
  • Normal penis boyu araştırmasında ise normal boyutta 9 cm, sertleşme gerçekleştiğinde ise 11,5 cm olduğu kanaatine varıldı. Yani 11,5 cm’nin altında kalana penis boyları küçük – ince olarak tespit edildi.

Kaynakça:

https://www.bbc.com/turkce/haberler-46030943

4 / 5. 5

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir