3.5
(37)

Penis büyütme ameliyatı hastaların büyük çoğunluğu için son derece etkili olmakla birlikte, çoğu erkek penis büyütme estetiği söz konusu olduğunda cerrahi olmayan bir seçeneği tercih etmektedir.

Cerrahi olmayan penis büyütme estetiği herhangi bir kesinti içermemektedir. Bu nedenle de cerrahi bir işlemde olduğu gibi iyileşme süreci yoktur ve bu da hastaları cezbetmektedir.

Penisin boyutunu arttırmak için tasarlanan dermal dolgu maddeler , hızlı ve cerrahi olmayan bir tedavi isteyen erkekler için idealdir. Hızlı sonuç veren dolgu maddeleri, tek bir tedavi ile önemli sonuçların elde edilebileceğini sağlamaktadır.

Penis Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Penis büyütme estetiğinde kullanılan dermal dolgu maddeleri farklı şekillerde kullanılabilmektedir. En çok bilinen yöntem ince uçlu iğneler ile dolgu maddelerinin penise enjekte edilmesidir.

Ancak içi boş bir kanül kullanılarak herhangi bir iğneye gerek kalmadan penisin içine de dolgu maddelerinin enjekte edilmesi mümkündür. Dolgunun nasıl uygulanacağı konusunda cerrahınızdan detaylı bilgi alabilir ve tedavi yöntemine karar verebilirsiniz.

Penis büyütme işleminde dolgu maddelerinin herhangi bir şekil bozukluğuna neden olmaması açısından ereksiyon tercih edilmektedir. Böylelikle peniste görünüm ile alakalı bir problem oluşmamaktadır.

Penis Büyütme İşleminde Sentetik Dolguların Ömrü Ne Kadardır?

Penis büyütme işleminde sentetik dolguların etki ömrü zamanla biraz azalabilir. Ancak yaklaşık 12 aylık bir ömrü bulunmaktadır. Sonrasında istenirse işlem tekrarlanabilmektedir.

Uzun iyileşme sürelerine maruz kalmak istemeyen erkekler için cerrahi olmayan penis büyütme estetiği ideal bir tedavidir.

Hızlı iyileşme süresi, minimum morarma ve etkili sonuçlarla dermal dolgu maddeleri istenen etkiyi sağlayabilir. Fakat kullanılacak miktar bakımından yüksek maliyet göze alınmalıdır

Birçok erkek için, penis büyüklüğü sürekli bir endişe nedeni olabilir. Bazı erkekler utanç yaşayabilmekte ve bu durumda psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Böyle bir durumdan kurtulmak için cerrahi veya cerrahı olmayan penis estetiğini tercih edebilirsiniz.

S.S.S

Penis Dolgusu Kalıcı Büyüme Sağlar mı?

Hayır. Kalıcılığı genelde 12 ay sürer. 12 aydan sonra kalıcılığı hızla azalır.

Penis Dolgusu Kalıcı Uzama Sağlar mı?

Hayır. Kalıcılığı 12 aya kadar devam eder. Sonrasında kalıcılık mekanizması düşer. Metabolizması hızlı bireylerde bu süre daha kısadır.

Penis Dolgusu Sonrası Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilir?

Dolgu maddeleri enjekte edildikten sonra 2 – 3 günün ardından cinsel birliktelik yaşayabilirsiniz.

Penis Dolgusu Spermlere Zarar Verir mi?

Hayır. Sperm üretilen bölgede işlem yapılmadığı için üremeye dair olumsuz bir etki içermemektedir.

Kaynakça:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7230452/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3483579/

3.5 / 5. 37

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir