5
(3)

Penisinin küçüklüğünden, penis eğriliğinden – penis şekil bozukluğundan, penisinin kısa oluşundan, penisinin ince oluşundan muzdarip erkek sayısı oldukça fazladır. Bu konuda yapılmış pek çok araştırma vardır.

Ortalama penis boyu araştırmadan araştırmaya farklılık göstermekle her biri birbirine yakın sonuç ortalamalarına sahiptir. Söz konusu ortalama ise 11 – 11,5 cm aralığını yansıtmaktadır.

Penis büyütme estetiğinin sperme herhangi bir şekilde zarar vermesi söz konusu olmamaktadır. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz penis büyütme estetiklerinin türleri ve nasıl yapıldığına dair aşağıda yer alan verileri kontrol edebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu ile Penis Büyütme Estetiği

Bu estetik yöntemi en çok kullanılan, tercih edilen ve önerilenler listesindedir. En büyük avantajı estetik girişimin ortalama bir saat gibi süreler almasıdır.

Diğer avantajı ise kimyasal materyaller kullanılmadan kişinin kendi yağ dokusundan alınan yağın tekrardan kişinin penisine enjeksiyon yapılmasıdır. Zararlı bileşenler barındırmadan yapılan bu teknik ile penis büyütme ve penis kalınlaştırma yapılabilmektedir.

Elde edilebilecek büyüme oranı ise 1 – 1,5 cm aralığında tespit edilmiştir. Yağ enjeksiyonu ile penis büyütme estetiğinin en büyük dezavantajı ise diğer tekniklerde olduğu gibi kalıcılık – daha fazla büyüme sağlayamamasıdır.

Yağ enjeksiyonu insan bedenince emilime uğrar ve kalıcılık – başarı oranı yüzdesini %40 – %60 oranlarına kadar geri çekebilmektedir. İşlem dilenirse tekrar yapılabilmektedir. Yeniden yağ enjeksiyonu yaptırmak için gerekli en az süre 6 aydır.

Süspansör Ligaman ile Penis Büyütme Estetiği

V-Y Plasti olarak da bilinen bu teknik penisin içerisinde bulunan doku yapısının adıdır. Süspansör Ligaman asıcı bağ dokusu olup penis içerisindedir. Leğen kemiğine yapışık olan bu askı dokusu kesilerek penis tamamen özgür bırakılır yani gevşetilir.

Penis içindeki uzantı toplam penis boyunun %50’si kadardır. Serbest bırakılmasıyla birlikte kişinin kalıtsal geçmişi, fiziki yapısı ve diğer kriterlere bağlı olarak en az 2 en fazla 5 cm oranında penis uzama imkanı sağlayabilmektedir.

Bu teknikle özgür kılınan penis içi boyu uzman cerrah tarafından yapılmalıdır. Uygulama safhasında Fraksiyonal CO2 adı verilen bir tür lazer yöntemi eşliğinde gerçekleştirilmesi lüzumdur.

Lazerle birlikte desteklenen ameliyatta kanama olayı yaşanmamakta ve bireyin iyileşme sürecini yüksek oranda daha hızlı atlatmasına yardımcı olmaktadır.

Ameliyat esnasında serbest bırakılan Süspansör işlemi adımında kan damarları ve sinirlerin tahribata neden verecek işlemlerden uzak durulması önemlidir. 

Süspansör Ligaman serbest bırakıldıktan sonra uzamanın daha net, daha fazla ve kalıcı imkanlar tanıyabilmesi için dikkat edilmesi gerekenler de vardır. Bu aşamada iyileşme sürecine giren hastada olası riskler vardır. Buradaki en önemli olası risk ise penisin yeniden kemiğe yapışmasıdır.

Bu risk durumu kontrol altında tutulmalıdır. Bu nedenle ameliyatın ardından 45 gün geçer geçmez hasta 90 günlük germe – uzatma ekipmanları ile penis egzersizleri yapmak zorundadır.

Penis büyütme estetiği yaklaşık 60 dakika sürmekle beraber sperme herhangi bir zararı da yoktur. Tamamen fizyolojik bir operasyondur. Spermler testis bölgesindedir ve testis bölgesine herhangi bir işlem adımı yapılmamaktadır.

Peno-Skrotal Plasti ile Penis Büyütme Estetiği

Nadiren yaşanan bir durum da bazı erkeklerin penis – yumurtalık birleşim noktalarının birbirine yapışıklığıdır. Bu durum penisin çok daha kısa görünmesine ya da hindi boyun adı verilen bir görüntüye zemin hazırlamaktadır.

Peno-Skrotal Plasti yöntemi ile bu anomali olasılığı kısa sürede düzeltilebilmekte ve gözle görülür penis büyüme – penis uzama sağlanabilmektedir. Bu işlemde de yine spermlere yönelik fizyolojik – kimyasal işlemler olmaması sebebi ile zarar verilmemektedir. 

Suprapubik Liposuction

Genelde 35 – 40 yaşından sonra görülen erkeklerde rastlanılan bir durumdur. Penis kökünün olduğu alana yakın olan Pubik alanda bir yağlanma olayı yaşanır. Bu aşırı yağlanma ile birlikte aynı anda gömülü penis adı verilen kusur da gözlemlenmektedir.

Bu iki durum aynı anda yaşandığında ise penis boyu çok daha kısa görünebilmektedir. Pubik bölgede gerçekleştirilebilecek bir estetik operasyon ile liposuction tekniği kullanılarak ortalama 1 – 1,5 cm oranlarında ek uzama – kalınlaşma başarılabilmektedir. 

Supra-Pubik Teknik ile Penis Büyütme Estetiği

Penis uzatma estetiklerinden biridir. Penise yönelik gerçekleştirilecek tüm uzama – kalınlaştırma – büyütme işlemlerine ek olarak tercih edildiğinde daha fazla kazanım – uzama sağlayabilmektedir.

Penis’in pubis alanında yer alan cilt dokularının ilerletilmesi hedeflenerek penisin daha da uzamasına elverişli bir işlem gerçekleştirilir. Ters Y ya da V-Y Plasti tekniği olarak da adlandırılan bu işlemden sonra tüm dikiş izleri kısa sürede geçmektedir.

Bu yöntemde de diğer yöntemlerde olduğu gibi penis büyütme estetiğinin sperme zararı yoktur. Spermler testis bölgesinde yer alır. Kimyasal reaksiyonlarla çoğalır ve atılır. Ancak tüm penis estetikleri tamamen fiziksel adımlarla atılmaktadır.

Penis kimyasına yönelik bir işlem adımı yapılmamaktadır. Penis estetikleri sonrası ereksiyon, erken boşalma, zevk alma da bir değişim olmaz. Katkı ya da olumsuzluk sunmaz.

Bu tür işlemler sadece penisin hacimsel olarak kalınlaştırılması, uzatılması ve büyütülmesine yönelik atılan adımlardan ibarettir. 

S.S.S

Penis Kalınlaştırma Ameliyatının Sperme Zararı Var mı?

Penis kalınlaştırma uygulaması kişinin kendi yağ dokusunun, penisin çeşitli noktalarına enjekte edilmesiyle yapılır. Spermin olduğu ve üretildiği kısımlara yönelik bir operasyon olmadığı için sperme zararı yoktur.

Penis Uzatma Ameliyatının Sperme Bir Zararı Var mı?

Penis boyu uzatma ameliyatları, penisi tutan süspansory ligament asıcı bağ dokusunun kesilmesiyle yapılır. Bu nedenle sperm olan ya da üretilen bölgelere bir etkisi yoktur ve sperme bir zararı da bulunmamaktadır.

Penis Eğriliği Ameliyatının Sperme Bir Zararı Var mı?

Penis eğriliği yaşanan bölgelerin sperm üretilen bölgelerle bir alakası yoktur. Netice itibariyle sperm oluşumuna da bir zararı bulunmamaktadır.

Suprapubik Liposuction Uygulamasının Sperme Bir Zararı Var mı?

Penis kökünün yağlanma durumudur. Liposuction yöntemi ile fazla yağlar alınır ve penis boyunun da uzamasını sağlar. Spermin olduğu, üretildiği yerlere bir operasyon düzenlenmez. Dolayısıyla spermlere bir zararı da söz konusu değildir.

Kaynakça:

https://www.okanhastanesi.com.tr/penis-protezi-ile-saglikli-cinsel-hayat-mumkun

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/male-infertility/symptoms-causes/syc-20374773

https://www.nhs.uk/live-well/sexual-health/boys-bodies-faqs/

5 / 5. 3

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir