Penis Büyütme Ameliyatı Olmalı Mıyım?

dgs.jpg

Penis büyütme ameliyatı olmayı düşünen çoğu erkek ameliyat ile alakalı endişe duymakta ve daha fazla detay öğrenmek istemektedir. Eğer penis büyütme estetiği ile alakalı araştırmalar yapmaya başlamışsanız ilk adımı atmışsınız demektir. Bunun sonrasında dikkat edilmesi gereken şey ise ameliyatın size uygun olup olmadığıdır. Penis büyütme ameliyatının doğru seçim olup olmadığını merak ediyorsanız en sık sorulan soruları derlediğimiz yazımızı okumaya devam edin.

Penis büyütme estetiği sonrası kendimi daha iyi hisseder miyim?

Küçük bir penise sahip olmanın ciddi güven sorunlarına neden olabileceği inkar edilemez. Ameliyat olmak tamamen farklı bir karardır ve kendiniz hakkında iyi hissetmenin paha biçilemez olduğuna inanırsınız. Uzun zamandır düşündüğünüz bir şey varsa, soruları tartışmak ve sahip olabileceğiniz endişelerinizi gidermek için bir cerraha başvurmanız daha doğru olacaktır.

Penis büyütme estetiği tehlikeli midir?

Eğer penis büyütme estetiği için ameliyat tercih ederseniz her ameliyatta  olan riskler mevcuttur. Ancak bu cerrahi işlemlerin tümünde olan yan etkilerdir. Enfeksiyon, kızarıklık, anestezi sorunları ve morarma bunlardan bazılarıdır. Eğer ameliyatsız bir yöntem tercih ederseniz  dolgu malzemeleri  gibi bazen alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilmektedir.

İşlem kalıcı mıdır?

Penis büyütme ameliyatı dermal dolgu maddelerinin hyaluronık asıt gıbı kullanıldığı tedavi yöntemlerinden daha etkilidir. Çünkü kalıcı bir işlemdir. Ancak dermal dolgu maddelerinin belirli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir.

İyileşme ne kadar sürer?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, iyileşme süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Penis uzunluğu artışı için gittiyseniz, en az altı hafta boyunca ağır kaldırma veya diğer yorucu aktivitelerden kaçınmanızı öneririz.

İlginizi çekebilir:

Penis Büyütme Ameliyatı İle Güveninizi Arttırın

Penis Büyüklüğü Zamana Bağlı Olarak Nasıl Değişir?

Kaynakça:

  1. http://turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/viewFile/29/769
  2. https://dergipark.org.tr/download/article-file/96045
  3. http://www.turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/view/481

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın