Penis Büyütme Ameliyatı Olmalı Mıyım?
3.7
(3)

Penis büyütme ameliyatı olmayı düşünen çoğu erkek ameliyat ile alakalı endişe duymakta ve daha fazla detay öğrenmek istemektedir. Eğer penis büyütme estetiği ile alakalı araştırmalar yapmaya başlamışsanız ilk adımı atmışsınız demektir.

Bunun sonrasında dikkat edilmesi gereken şey ise ameliyatın size uygun olup olmadığıdır. Penis büyütme ameliyatının doğru seçim olup olmadığını merak ediyorsanız en sık sorulan soruları derlediğimiz yazımızı okumaya devam edin.

Penis büyütme estetiği sonrası kendimi daha iyi hisseder miyim?

Küçük bir penise sahip olmanın ciddi güven sorunlarına neden olabileceği inkar edilemez. Ameliyat olmak tamamen farklı bir karardır ve kendiniz hakkında iyi hissetmenin paha biçilemez olduğuna inanırsınız.

Uzun zamandır düşündüğünüz bir şey varsa, soruları tartışmak ve sahip olabileceğiniz endişelerinizi gidermek için bir cerraha başvurmanız daha doğru olacaktır.

Penis büyütme estetiği tehlikeli midir?

Eğer penis büyütme estetiği için ameliyat tercih ederseniz her ameliyatta  olan riskler mevcuttur. Ancak bu cerrahi işlemlerin tümünde olan yan etkilerdir.

Enfeksiyon, kızarıklık, anestezi sorunları ve morarma bunlardan bazılarıdır. Eğer ameliyatsız bir yöntem tercih ederseniz  dolgu malzemeleri  gibi bazen alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilmektedir.

İşlem kalıcı mıdır?

Penis büyütme ameliyatı dermal dolgu maddelerinin hyaluronık asıt gıbı kullanıldığı tedavi yöntemlerinden daha etkilidir. Çünkü kalıcı bir işlemdir. Ancak dermal dolgu maddelerinin belirli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir.

İyileşme ne kadar sürer?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, iyileşme süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Penis uzunluğu artışı için gittiyseniz, en az altı hafta boyunca ağır kaldırma veya diğer yorucu aktivitelerden kaçınmanızı öneririz.

İlginizi çekebilir:

Penis Büyütme Ameliyatı İle Güveninizi Arttırın

Penis Büyüklüğü Zamana Bağlı Olarak Nasıl Değişir?

Kaynakça:

https://dergipark.org.tr/download/article-file/96045

3.7 / 5. 3

4 cevaplar
 1. Batuhan Kara
  Batuhan Kara says:

  daha önce genital bölge için epilasyon yaptırdım ve uzman hatası yüzünden penis çevremde ciddi yara izleri kaldı. Ameliyat için engel midir? bu yara izleri için de bir uygulamanız var mı? teşekkürler

  Cevapla
 2. Emir Tunç
  Emir Tunç says:

  merhaba hocam daha önce bir trafik kazasında belden aşağımın hissiyatını kaybettim ancak penis fonksiyonlarım çalışıyor. Penis büyütme ameliyatı için bu bir engel ya da risk midir? bilgi verir misiniz?

  Cevapla
 3. Tuncel Keskin
  Tuncel Keskin says:

  selam doktor bey penisim erekte halde 8 santim. evliyim ancak cinsel hayatımı ciddi şekilde etkiliyor. penisim ne kadar uzatılabilir? okuduğum yorum ve haberlerde en fazla 2-3 santim büyüme olduğunu gördüm daha fazlası mümkün mü_

  Cevapla
 4. Faruk Yanır
  Faruk Yanır says:

  tayfun bey merhaba, aktif cinsel hayatı olan bekar bir erkeğim, 27 yaşındayım. penisim 15 santim ancak daha hacimli görünmesini istiyorum. bu durumda kalınlaştırma mı önerirsiniz boy uzatma mı?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir