Penis büyütme estetiği penisin kalınlığının yetersiz bulan, penisin boyundan rahatsızlık duyan veya her ikisinden de rahatsızlık duyan kişilere uygulanan cerrahi bir işlemdir. İşlemin yapılışı günümüz cerrahisinde çok pratik ve sağlıklıdır.

Hastalar üzerinde kullanılan yeni yöntemler sayesinde hiçbir şekilde his, haz, ereksiyon kaybı gibi durumlar ile karşı karşıya kalınmamaktadır. Çünkü hastada bu durumların oluşmasına neden olabilecek hiçbir doku üzerinde işlem yapılmamaktadır. Operasyon sırasında yalnızca penisin cilt altı dokusuna işlem yapılmaktadır.

Peniste his kaybına neden olabilecek dokular olan kan damarları, sinir bağlantıları, penisin tutucu bağları, kas doku kesinlikle işleme dahil edilmemektedir.

Penis Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Penis büyütme estetiği nasıl yapılır sorusuna ilk olarak dolgu malzemesinden başlamak gerekmektedir. Kullanılan dolgu malzemelerinin en sağlıklı olanını hastaların kendi vücutlarından elde ederiz. Buna göre hastanın yağlı olan dokuları kullanılır. Yağ bakımından zengin dokuya sahip olan göbek, popo, baldır gibi yerlerden yağ çekilir. Çekilen bu yağlar sayesinde aynı zamanda kişi bir miktar zayıflama da yaşar. İşlem göbek yağlanması olan kişilerde göbek yağlarının alınarak daha sağlıklı olmaya yardımcı bile olabilir.

Alınan yağlar daha sonra penisin kalınlığını artırmada kullanılmaktadır. Yağ ekleme işlemi penisin deri altı yağ tabakasına yapılmaktadır. Bu sayede herhangi bir olumsuz koşul oluşmamaktadır.

Penis Büyütme estetiğinde bir de penisin boyunu arttırma işlemi uygulanır. Bu işlem ile kalınlık arttırma işlemi aynı operasyon içerisinde tek seferde yapılabilir. Operasyon yalnızca 10 – 15 dakika daha fazla uzar.

Penis büyütmek için torbalar ile kök kısmın mesafesi artırılır. Bunun için penisin kök kısmında bulunan yağ dokusu alınır ve dip kısım daha da ortaya çıkarılmış olur.

Sonrasında yine herhangi bir bağ dokuya müdahale olmadığından problem yaşanmaz.

Eski yöntemlere baktığımızda penisin erekte halde dik durmasını zorlaşması gibi durumlar ortaya çıkabiliyordu ve halen bu gibi uygulamaları yapan hekimler bulunmaktadır. Ancak birçok estetik cerrah artık bunları yapmıyor. Artık estetik cerrahinin hemen hemen her alanında yağ transferi tekniği ile kişinin vücuduna yabancı bir madde sokmadan ve yağ tabakası dışındaki dokulara müdahalede bulunmadan işlem yapılmaktadır.

Penis Büyütme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Penis büyütme estetiği sonrasında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bu noktalar dokuların toparlanması ve duygusal adaptasyonun sağlanması için önemlidir. 
  • Penis büyütme estetiği sonrasında hastanın erekte olmasını ve dokularının toparlanmasına yardımcı olmak için sargı işlemi yapılmaktadır. Bu sargı işlemi sonrasında kişi hastaneden ayrılırken kıyafetinin üzerinden hiçbir şekilde işlem belli olmamaktadır. Bu konu hakkında endişelenmeye gerek yoktur. 
  • Penis Büyütme estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi cinsel perhiz dönemidir. İşlemden sonra 1 Ay kadar süre için tüm cinsel aktivitelerden uzak durulması gerekir. Daha sonra Peniste bulunan şişlikler ve fazla yağ dokusu hücre içine emilerek penis yavaş yavaş istenilen şekle gelir. 6. Ayın sonunda da elde edilen görünüm ömür boyu kalıcı olmaktadır.
  • Hastaların endişe duydukları bir konu da penis Büyütme Estetiği olduktan sonra eğer yeni durum hoşlarına gitmez ise ne yapılabileceğidir. Eğer hastalar penislerinin yeni halinden memnun kalmazlar ise o durumda ne yapılabileceğidir.
  • Eğer penis Büyütme Estetiği sonrası penisin yemi halimden memnun kalınmazsa 6.ayın sonunda kişiye yeniden işlem yapılabilir veya alınan işlemler talebe göre tamamen geri de alınabilir. İşlemin yeniden tekrarlanmasında bir sakınca yoktur. 
  • Penis Büyütme estetiği sonrası kişide kesinlikle işlem yapıldığı belli olmamaktadır. Hastanın kendisi dahi farklılığı anlayamaz ve partneri de kendisi söylemedikçe bunu fark edemez. 

Penis Büyütme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Penis büyütme ameliyatı, uygun şartlara sahip herkese yapılabilir. Tabii bunun için kişinin erişkin olması gerekir. Bu bir hastalık olmadığından, operasyonun genel olarak isteğe bağlı olduğunu söylemekte fayda vardır. Tabii penisin bu ameliyatın gereksinimlerine uygun olması da gereklidir. Bu hususun altı özellikle çizilmek durumundadır. Bunun yanında yetişkin olmayanlar ve operasyon yapılması noktasında başkaca sağlık sorunları nedeniyle riskler bulunanlar için bu ameliyat yapılmayabilir. Bu konuda bilgi için hekiminize başvurmalı ve uygun çözümler için detaylı bilgi almalısınız. Kulaktan dolma yöntemler, kremler ve haplar yerine uzman hekim tedavilerini tercih ediniz.