Penis Estetiğinin Performansa Bir Etkisi Var Mı?
5
(2)

 

Erkek performansı –kendine münhasır- sizin hormonal dengeniz, psikolojiniz, duruşunuz, beklentileriniz ile alakalı bir durumdur. Bizim penis estetiği yaparken bunları değiştirmemize imkân yok.

Şunu belirtmek gerekirse hastalardan aldığımız geri dönüşler, penis estetiği yaptırdıktan sonra moralin yükselmesi, psikolojinin iyileşmesi performansa olumlu bir katkı sağlıyor.

Burada özellikle penis etrafında verilen kalınlaştırmayla birlikte yapılan penis estetiği operasyonlarında biz tazelenme ‘’rejüvenasyon’’ dediğimiz bir durum söz konusu. 

Özellikle içindeki bir takım kök hücreler, orada bir canlanmaya, kanlanmanın artmasına sebep oluyor. Peniste kanlanma son derece önemli.

Diyabetik, sigara içen insanlarda bir takım performans sorunları olabiliyor. Bu tip hastalarda yapılan yağ aşılanması, yağ transferi hastanın performansına genellikle olumlu yansır ve çok faydalıdır.

Yani penis estetiği doğrudan performansı artırmak gibi bir etkisi olmasa da, cinsel birleşmenin verimini artırır demek doğru olabilir. Zira penisin eğri olmaması ve daha uzun veya kalın olması cinsel ilişkide hazzı doğal olarak artıran durumlardır.

Penis Estetiği ve Cinsel Performans Üzerindeki Etkileri

Belirttiğimiz gibi penis estetiği; cinsel performansın artmasına neden olmaz. Burada fizyolojik ve psikolojik etkenler olabilir. Mekanik bir operasyon olan penis estetiği operasyonunun cinsel performansı arttırma efektinden söz edebilmek mümkün değildir.

Tabii burada bir endişeyi de gidermek adına penis estetiğinin negatif bir performans etkisi olup olmadığını cevaplamak gerekir. Bilhassa ameliyatlardan korkanlar için bu husus son derece önemlidir.

Penis estetiği operasyonu risk düzeyi oldukça düşük ve penis fonksiyonlarını etkilemeyen bir operasyondur. Bu nedenle herhangi bir negatif etkiden söz edebilmek mümkün değildir. Penisin ne sinir yapısı ile ne de dokusu ile yapısal bir işlem yapılmadığından fonksiyonların değişmesi beklenmez.

Yanlış Bilinenler

Penis estetiği hakkında uzmandan bilgi almayanların yanlış bildiği bazı hususlar vardır. Bunlardan birisi örneğin; penis büyütme operasyonlarında penise ek yapıldığıdır ki, böyle bir durum söz konusu değildir.

Bu nedenle herhangi bir performans etkisinden söz edilemez. Şimdi bu yanlışlara cevap vererek konuya açıklık getirelim.

Penis Uzatma Doğrudan Cinsel Performansı Etkilemez

Penis uzatma ameliyatında yapılan ek penisin yapısını bozar şeklinde bir iddianın bilimsel bir temeli yoktur, zaten bu ameliyat bu şekilde yapılmaz.

Penis uzatma ameliyatı; penisin kasıkla birleştiği noktadaki bağların gevşetilmesi ile yapılan bir işlemdir ve penisin yapısında hiçbir değişiklik yapılmaz. Dolayısı ile negatif bir etki beklenmez.

Fakat penisin uzaması, doğrudan cinsel birleşmenin niteliğini değiştirir. Normal koşullarda oldukça zor gerçekleşen birleşme bu şekilde daha kolay gerçekleşir hale gelebilir. Bu her ne kadar performans sayılmasa da, sonucu doğrudan etkileyen bir durum olarak tanımlanabilir.

Penis Kalınlaştırma Cinsel Performası Üzerine Fiziksel Etkisi Yoktur

Penis kalınlaştırma operasyonunda da uzatma işleminde olduğu gibi herhangi bir yapısal değişiklik söz konusu değildir. Dolayısıyla kişinin mevcut sertleşme durumu değişmeyeceği gibi penisin yapısı da değişmez. Dolayısıyla Negatif bir etki yoktur.

Yine bu işlemin pozitif efektinden bahsedilecek olursa, bu işlemin gerekli görüldüğü durumlarda penisin normal kalınlığının ilişkinin verimini etkilediği bilinir. Bu durumda kalınlaşma halinde birleşme hazzı artacak ve daha verimli bir süreç elde edilecektir.

Diğer Penis Estetiği Uygulamalarının Cinsel Performansa etkileri

Cinsel performanstan kasıt; sertleşme ve sert kalma süresi olarak tanımlanır. Sertleşme çok farklı bir durumdur ve penisin yapısı ile çoğu zaman ilişkili değildir. Ancak; penisin yapısının çok bozuk olması bazı durumlarda sertleşme olsa dahi, sorunlu bir ilişki durumuna neden olabilir.

Örneğin sünnet hataları; kimi durumlarda cinse birleşmeyi imkansız hale getirebilirken, eğri penis durumunda da yaklaşık durum söz konusudur. Bu nedenle, bu tip durumların giderilmesinin sertleşme üzerinde bir etkisi olmasa da, cinsel birleşmenin kalitesine çok büyük etkileri olacaktır.

Yine bu uygulamaların da, negatif etkilerinden söz etmenin mümkün olmadığını belirtmek gerekir. Penisin düzgün ve standartlara uygun bir forma taşınması, doğamız gereği daha doğru iken, penisin yapısının bozulmayacak olması, negatif etkileri ortadan kaldıracaktır.

Ancak yine altını çizelim, penis estetiği; sertleşme özelinde yapılan bir operasyon değil ise bu durumla ilişkisi yoktur ve arttırıcı etkisinden söz edilemez.

Günümüzde şok dalga tedavisi gibi işlemler ile bazı tür sertleşme sorunları giderilebilmektedir. Bunun için uzman hekim ile irtibat gereklidir.

Cinsel Performansı Ne Etkiler?

Cinsel performans;

  • Kalp ve damar hastalıkları,
  • Diyabet,
  • Peyroni,
  • Obezite,
  • Sigara, alkol ve madde kullanımı,
  • Kullanılan bazı ilaçların yan etkileri,
  • Parkinson,
  • Travmaya bağlı siniri sistemi ahrazları,
  • Psikolojik nedenler ile etkilenir. Burada cinsel performanstan kasıt; erekte olabilmek ve makul süre ile ereksiyon halinde kalabilmektir.

Günümüzde obezite ciddi bir sorundur ve sertleşme sorunundan, penisin vücutla birleştiği noktada yağlanma yapması nedeniyle penisin küçük görünmesine sebep olması nedeniyle aslında en ciddi cinsel performans etkenidir. 

Bu sorunu diyabet ve diğer fizyolojik hastalıklar izler ki, bu hastalıkların neredeyse tamamı obezite ile ilişkilendirilir.

Obezite tedavisi için doktorunuza acilen başvurmalı ve bu sorundan uzaklaşmalısınız. Gömülü penis sorunundan hali hazırda kilolu iken penis uzatma operasyonu ile bir ölçüde kurtulabilirsiniz.

Sigara, alkol ve diğer kimyasalları kullanımı ise doğrudan ereksiyon üzerinde etkilidir ve cinsel performansı negatif yönlü etkiler. Bu alışkanlıklardan uzak durmalısınız.

Bu sorunların içerisinde fizyolojik olmayıp, yaygın biçimde görülen en önemli başlık ise psikolojik etkenlerdir. Pek çok cinsel performans sorunu psikolojik nedenlerle ilişkilendirilir ki, bu durumda profesyonel destek alınması uygun olacaktır.

Fizyolojik olarak herhangi bir sorununuz olmadığından emin olduktan sonra uzman hekimle görüşerek psikolojik etkenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik destek alabilirsiniz.

Penis Estetiği Operasyonu Sonrasında Cinsel İlişkiye Ne Zaman Girilebilir?

Penis estetiği operasyonları cinsel performansı etkilemiyor olsa da, operasyon sonrasında belli bir süresi cinsel etkinlik kısıtlanacaktır. Elbette burada operasyonun türüne göre süreç değişiklik arz eder. Kesi uygulanan operasyonlar ile enjeksiyon uygulamalarının cinsel perhiz süreleri farklıdır.

Dolgu penis, penis kalınlaştırma, penise yağ transferi gibi uygulamalarda kişinin ortalama 3 hafta cinsel ilişkiye girmesi yasaktır. Bu sürecin sonunda, eski performans ile cinsel etkinlik sürdürülebilir.

Penis eğriliği düzeltme ve sünnet hatalarının giderilmesi gibi kesi uygulanan sonrasında dikişlerin alınması ve bu kısmın tamamen iyileşmesi beklenir.

Bu operasyonlarda cinsel perhiz süresi ortalama bir aydır. Doktorunuzdan bu süreçle ilgili bilgi alabilir, uygun görülen zamanda şekil bozukluklarından kurtulmuş olarak cinsel hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Penis uzatma operasyonları da yine ortalama bir ay cinsel perhiz uygulanan işlemlerdir. Bu işlemden sonra hekiminiz uygun görene kadar cinsel ilişkiye girmemeniz gereklidir.

Penis Estetiği Operasyonunun Psikolojik Etkileri

Penis estetiği operasyonları, fiziksel olarak bir performans artışına neden olmasa da, kendinizi daha iyi hissedeceğiniz için, psikolojik bir etkiye sahiptir.

Daha uzun veya kalın bir penise sahip olmak ya da şekil bozukluklarından kurtulmak, kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olabilir ki, sertleşme ve sert kalma süreçlerine etki eden faktörler içerisinde psikolojik etkenler önemli bir yer tutmaktadır.

Kendinizi daha iyi hissederek, daha verimli bir cinsel birleşme sonucuna ulaşmak için, öncelikle hekiminizle görüşüp bilgi alabilir, daha sonra işlemi tercih edebilirsiniz.

Elbette penis estetiği operasyonlarında tıbbi kurallara göre gereklilik esastır ve buna uzman hekim karar verecektir. Hemen hekiminize başvurup, çözümler ve süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaynakça: 

https://mensfitnessmagazine.com.au/sexual-performance-9-limiting-factors/

https://www.researchgate.net/publication/321018221_Psychological_Outcomes_of_Penile_Augmentation

5 / 5. 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir