alınger.jpg

Kaş arasında yoğunluk, sert ifade, alında belirgin kırışıklık ve kaşların gözkapakları üzerine yığıldığı deformasyon oluşumları gibi durumlarda endoskopik alın germe tercih edilir. Uygulama için yaş aralığı yoktur kişinin şikayetine göre her yaşta uygulabilir. Eğer genetik olarak görülen bir sorunsa şakak ve kaş germe operasyonlarıyla birlikte uygulanması gerekebilir. Gözkapaklarının pozisyonu, gözkapağı fazlalıkları ve göz çevresi bölgeleri hastalarda ameliyattan önce kesinlikle değerlendirilmelidir.

Bu uygulamayla kişinin yüz ifadesinin istenilen şekli almasının nedeni iki kaşın arasında oluşan çatık bölgedeki kasların kalıcı olacak şekilde bloke edilmesidir. Operasyondan sonra hasta canlı ve genç bir surat ifadesine sahip olur.

Operasyon cerrahidir. Saçlı deriden 1 cm ‘lik kesiler açılarak işlem yapılır. Bu kesilerden girilerek, mikrokameralar yardımıyla sorunlu bölge gevşetilir. Yüzdeki sert ve yorgun ifadeden kurtulmak için göz üstüne sarkan kaşlar kaldırılır.

Diğer işlemlere göre bu operasyonun işlem süresi daha kısadır. 1-3 saat arasında operasyon gerçekleştirilir. Aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilmesi hastanın durumuna göre değişir. Hastanın iyileşmesi yaklaşık 7 gün sürer. Yani kişi normal hayatına bir hafta sonra dönebilir.

 

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın