Endoskopik Alın Germe

5
(1)

Kaş arasında yoğunluk, sert ifade, alında belirgin kırışıklık ve kaşların gözkapakları üzerine yığıldığı deformasyon oluşumları gibi durumlarda endoskopik alın germe tercih edilir. Uygulama için yaş aralığı yoktur kişinin şikayetine göre her yaşta uygulabilir. Eğer genetik olarak görülen bir sorunsa şakak ve kaş germe operasyonlarıyla birlikte uygulanması gerekebilir. Gözkapaklarının pozisyonu, gözkapağı fazlalıkları ve göz çevresi bölgeleri hastalarda ameliyattan önce kesinlikle değerlendirilmelidir.

Bu uygulamayla kişinin yüz ifadesinin istenilen şekli almasının nedeni iki kaşın arasında oluşan çatık bölgedeki kasların kalıcı olacak şekilde bloke edilmesidir. Operasyondan sonra hasta canlı ve genç bir surat ifadesine sahip olur.

Operasyon cerrahidir. Saçlı deriden 1 cm ‘lik kesiler açılarak işlem yapılır. Bu kesilerden girilerek, mikrokameralar yardımıyla sorunlu bölge gevşetilir. Yüzdeki sert ve yorgun ifadeden kurtulmak için göz üstüne sarkan kaşlar kaldırılır.

Diğer işlemlere göre bu operasyonun işlem süresi daha kısadır. 1-3 saat arasında operasyon gerçekleştirilir. Aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilmesi hastanın durumuna göre değişir. Hastanın iyileşmesi yaklaşık 7 gün sürer. Yani kişi normal hayatına bir hafta sonra dönebilir.

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı