yuzgerme.jpg

Yüz germe ameliyatı, kişinin farklı nedenlerden dolayı sarkmış ya da gevşemiş olan derisinin operasyon sonucunda gerilmesi ve fazla deriden arındırılma işlemidir. Özellikle yaşın ilerlemesi sonucunda gevşemiş deriler sonucunda bu işlem tercih edilmektedir. Yüz germe ameliyatı cerrahi bir operasyondur.

Gevşemiş olan ve sarkan deri hekim tarafından uygun noktalardan kesilir ve yüz bölgesinin arkasına doğru çekilme işlemi uygulanır. Fazla derilerde ise kesme işlemi gerçekleştirilir ve son olarak deri dikilir. Bu işlem esnasında mimik kaslarının hareketi korunmaktadır.

Yüz germe uygulaması sonrasında cilt genç bir görünüme kavuşur. Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları, kişinin ihtiyacı olan işlemler doğrultusunda farklılık gösterebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Yüz germe ameliyatı öncesinde yapılması gerekenler cerrahi diğer operasyonlar gibi anestezi ya da lokal anestezi uygulaması altında yapılan estetik türü için önemli bir detaydır. Anestezi olması nedeniyle de pek çok dikkat edilmesi gereken husus bulunmaktadır.

Öncelikle ameliyata psikolojik açıdan hazır olmanız gerekmektedir. Ardından uzman hekiminiz tarafından yapılacak olan tetkikler ile ihtiyacınız olan işlemler belirlenmelidir. Tüm bu işlemler sonucunda Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları belirlenebilir. Sonrasında ise yine hekiminiz tarafından belirlenen talimatlara uymanız gerekmektedir.

Alkol ve sigara alımını 10 gün öncesinden bırakmalısınız. Kullandığınız ilaçlar hakkında uzmana bilgi vermeli ve kan sıvılaştıran ilaçları en az 10 gün öncesinden bırakmalısınız. Bu süreçte yeme ve içme aktivitelerine de özen göstermeniz gerekmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı İzleri

Yüz germe ameliyatı izleri operasyonu yaptırmak isteyen hastalar için dikkat çeken bir soru işareti haline gelmektedir. Yüz ameliyatı için belirli bir yaş bulunmamakla beraber ortalama 40’lı yaşlarda sıklıkla tercih edilen bir operasyondur. Yüz bölgenizde bulunan sarkıkların gergin bir hal almasınız ve sarkmaların yok edilmesi amaçlanmaktadır. En fazla 2 ya da 4 saat gibi bir süre içerisinde ameliyat gerçekleşmektedir.

Yüz germe ameliyatı sonrasında operasyonun uygulandığı alanda 1 ya da 2 dren bulunabilir. Ameliyattan en fazla 26 sonrasında drenler çıkar ve sonrasında yüz germe korsesi yerini alır. Bu korsenin giyim süresi 1 hafta olmaktadır.

Korse, ameliyat sonrasında bulunan yara izlerinin iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Yüz arkasında görünmeyen noktalarda bulunan izler kısa bir süre sonra renklerini kaybediyor ve ilerleyen zamanlarda neredeyse tamamen kayboluyor. Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları için kesin bilgiyi uzman hekiminize muayene olduktan sonra öğrenebilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Yüz germe ameliyatı fiyatlarını belirleyen pek çok unsur bulunmaktadır. Operasyon öncesinde net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Uzman hekimin yapacağı muayeneler doğrultusunda ihtiyaçlar belirlenmektedir.

İhtiyaçlar doğrultusunda yapılacak olan işlemler, adımlar, eklenen uygulamalar ve tetkikler ise Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları belirlenmesinde yardımcı olacaktır. Yüz germe ameliyatı esnasında belirlenecek olan bölgeler de fiyatı fazlasıyla değiştirmektedir. Göz kapağı, yağ enjeksiyonu gibi ek işlemler de fiyatın değişmesini sağlamakta olup kişiden kişiye göre ameliyat ücretleri farklılık göstermektedir.

En doğru fiyat bilgisini tüm muayene işlemleri bittikten sonra hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz Germe Ameliyatı güzelliğe ve estetik duruşa önem gösteren kadınların son zamanlarda önemsedikleri yeni güzellik trendleri arasında yer almaktadır. Yüz germe ameliyatları uzun yıllardır kadınların farklı yöntemler ile uyguladıkları cildi sıkılaştırma yönteminin gelişmiş ve tıbbi temellere dayandırılmış halidir. Kadın cilt tiplerinin yağlılık oranlarına göre zaman içerisinde cilt derisinde sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaktadır. Yüz germe ameliyatları ise bu sorunları ortadan kaldırdığı gibi ölü deri ve yağ tabakalarını da ciltten temizlemektedir. Bu ameliyatlarda risk oranı genellikle çok düşüktür. Cilt ile ilgili önem taşıyan bu ameliyatların mutlaka işinin ehli uzman doktor ve kliniklerde yapılması gerekmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yüz Germe Ameliyatı sonrası ilk 2 hafta dikkat edilmesi gereken en önemli zaman dilimine girmektedir. Bu süreçte ameliyat etkilerini koruyabilmek için cildi toz, buhar ve duman gibi etkilerden olabildiğince uzak tutmak gerekmektedir. Cilt ameliyat etkilerini atana ve hücreler kendini yenileyene kadar makyaj malzemesi gibi kozmetik ürünlerinden uzak durulması da hücrelerin yenilenmesine daha hızlı katkıda bulunur. Yüz Germe Ameliyatı sonrası mimik yapmak ve çene kaslarını çok oynatmak ise yine riskli durumlar içerisine girmektedir. Ameliyat sonrasında olan süreçte hastalar ciltlerini gelebilecek tüm hasarlardan korumalı ve mutlaka doktorun önerdiği ilaç ve kremleri kullanmalıdır.

Peki, Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları yapılan işlem ve estetik merkezlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kalıcı olarak yapılan Yüz Germe işlemlerinde her klinik kendi tedavi yöntemlerini uyguladıkları için dolayısıyla fiyat tarifesinde de değişiklikler olabilmektedir. Yüz Germe Ameliyatı işlemlerinde en düşük fiyatlar 1500 TL gibi rakamlara düşebilmekteyken yapılan işlemler ve tedavi süreklerine göre 15.000 TL ulaşabilmektedir. Ameliyat sürecinde Estetisyen Uzmanların uyguladıkları serum ve ürünler Yüz Germe Ameliyatının fiyatlarını genel hatları ile de ortaya çıkarabilmektedir.

Kaynaklar:

  1. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-yuz-germe-ameliyatlarinda-gorulebilecek-sorunlar-ve-korunma-onerileri-79629.html
  2. http://turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/view/510
  3. http://www.turkplastsurg.org/index.php/tprecd/article/view/1104

 

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.


Yorum yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın