Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2022
4.4
(9)

Yüz germe ameliyatı kişinin farklı nedenlerden dolayı sarkmış ya da gevşemiş olan derisinin yüz gençleştirme amacıyla operasyon sonucunda gerilmesi ve fazla deriden arındırılma için yapılan yüz estetiğidir. Yüz germe ameliyatları tam ve mini yüz germe şeklinde yapılır. Yapılacak olan işleme göre yüz germe ameliyatı fiyatları değişiklik göstermektedir.

Özellikle yaşın ilerlemesi sonucunda gevşemiş deriler sonucunda bu işlem kadın ve erkek tarafından tercih edilmektedir. Yüz germe estetiği ameliyatı cerrahi bir operasyondur.

Gevşemiş olan ve sarkan deri hekim tarafından uygun noktalardan kesilir ve yüz bölgesinin arkasına doğru çekilme işlemi uygulanır. Fazla derilerde ise kesme işlemi gerçekleştirilir ve son olarak deri dikilir. Bu işlem esnasında mimik kaslarının hareketi korunmaktadır.

Yüz germe uygulaması sonrasında cilt genç bir görünüme kavuşur. Yüz germe ameliyatı fiyatları, kişinin ihtiyacı olan işlemler doğrultusunda farklılık gösterebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesinde Yapılması Gerekenler

Yüz germe ameliyatı öncesinde yapılması gerekenler cerrahi diğer operasyonlar gibi anestezi ya da lokal anestezi uygulaması altında yapılan estetik türü için önemli bir detaydır. Anestezi olması nedeniyle de pek çok dikkat edilmesi gereken husus bulunmaktadır.

Öncelikle ameliyata psikolojik açıdan hazır olmanız gerekmektedir. Ardından uzman hekiminiz tarafından yapılacak olan tetkikler ile ihtiyacınız olan işlemler belirlenmelidir.

Tüm bu işlemler sonucunda Yüz germe ameliyatı fiyatları belirlenebilir. Sonrasında ise yine hekiminiz tarafından belirlenen talimatlara uymanız gerekmektedir.

Alkol ve sigara alımını 10 gün öncesinden bırakmalısınız. Kullandığınız ilaçlar hakkında uzmana bilgi vermeli ve kan sıvılaştıran ilaçları en az 10 gün öncesinden bırakmalısınız. Bu süreçte yeme ve içme aktivitelerine de özen göstermeniz gerekmektedir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı İzleri

Yüz germe ameliyatı izleri operasyonu yaptırmak isteyen hastalar için dikkat çeken bir soru işareti haline gelmektedir. Yüz ameliyatı için belirli bir yaş bulunmamakla beraber ortalama 40’lı yaşlarda sıklıkla tercih edilen bir operasyondur.

Yüz bölgenizde bulunan sarkıkların gergin bir hal almasınız ve sarkmaların yok edilmesi amaçlanmaktadır. En fazla 2 ya da 4 saat gibi bir süre içerisinde ameliyat gerçekleşmektedir.

Yüz germe ameliyatı sonrasında operasyonun uygulandığı alanda 1 ya da 2 dren bulunabilir. Ameliyattan en fazla 26 sonrasında drenler çıkar ve sonrasında yüz germe korsesi yerini alır. Bu korsenin giyim süresi 1 hafta olmaktadır.

Korse, ameliyat sonrasında bulunan yara izlerinin iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Yüz arkasında görünmeyen noktalarda bulunan izler kısa bir süre sonra renklerini kaybediyor ve ilerleyen zamanlarda neredeyse tamamen kayboluyor.

Yüz germe ameliyatı fiyatları için kesin bilgiyi uzman hekiminize muayene olduktan sonra öğrenebilirsiniz.

Yüz Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Yüz estetiği olan kişilerin tam iyileşme süreleri işlemin genişliğine ve ödemlerin inmesiyle birlikte 3-4 haftayı bulur. Ameliyat sonrası ilk 7 günde şişlikler ve morluklarda artış görülebilir. Fakat oluşan bu morluklar ve ödemler 10. günden itibaren azalmaya başlar.

Yara yerlerindeki iyileşmeye bağlı olarak hastalar 2. haftada normal hayatlarına geri dönüş yaparlar. Bu süreçte yaraların hızlı ve güzel iyileşmesi için doktorumuzu dikkatli dinlememiz önerdiği her şeye uymamız gerekir.

Ameliyat sonrası verilen antibiyotik, ağrı kesici ve ödem azaltıcı ilaçları düzenli olarak kullanmalıyız. Yatış pozisyonlarını doktorun önerilerine göre uygulamalıyız. Düzenli ve protein ağırlıklı beslenmek iyileşmeyi hızlandıran faktörlerden biridir.

Hangi Durumlarda SGK Yüz Germe Ameliyatını Karşılar?

Yüz germe ameliyatı, estetik cerrahinin en yaygın prosedürlerinden biridir. Bu operasyon, cilt sarkmalarını ve kırışıklıkları gidererek daha genç bir görünüm sağlar. Öte yandan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bu tür estetik operasyonları genelde karşılamaz. Ancak, belirli durumlar bu genel kuralın dışında tutulur. Özellikle, rekonstrüktif cerrahi gerektiren medikal vakalar bu istisnalar arasında yer alır.

 • Yüzünde doğuştan gelen deformasyonlar bulunan bireyler,
 • Kaza veya yaralanma sonucu yüzünde ciddi hasar oluşanlar,
 • Tıbbi bir gereklilik olarak kabul edilen durumlar,

SGK’nın karşılama ihtimali olan durumlar arasındadır. Bu prosedürler, estetik kaygılardan öte, bireyin normal yaşantısını sürdürebilmesi için gereklidir. Hastaların, SGK’nın bu tür operasyonları karşılayıp karşılamayacağını öğrenmek için ilk adım doktorları ile görüşmek olmalıdır. Doktor, hastanın durumunu değerlendirerek medikal bir gereklilik olup olmadığına karar verecektir. Ardından, SGK ile iletişime geçerek gerekli belgelerin sunulması gerekmektedir. Bu süreç, hastaların yüz germe ameliyatı için SGK’dan destek alabilmesinin ön şartıdır. Böylece, yüzünde ciddi deformasyonlar olan veya kaza sonucu yaralanan bireyler, mali bir yük altına girmeden gerekli cerrahi müdahaleyi alabilirler.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Yüz estetiği operasyonuna genelde yağ enjeksiyonu uygulaması ile başlanır. Hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusu ile kişinin ihtiyacı olan bölgelere yağ enjeksiyonu uygulanır.

Yüz germe yaptıran kişilerin ihtiyacı varsa alın germe ve kaş kaldırma işlemleri uygulanabilir. Bu adım, üst yüz bölgesinde sorunları olan hastalar için önerilir. Endoskopik bir şekilde gerçekleştirilen bu işlemde ameliyat kesisi şakak bölgesine kadar genişletilir.

Orta yüz gerdirme işlemi de alt kapak kesisinden girilerek sonlandırılır. Yüz germe ameliyatı fiyatları, yapılacak yüz germe tipine (klasik, orta vb) boyun bölgesine bir müdahale yapılıp yapılmayacağına, göz kapağı, yağ enjeksiyonu gibi ek ameliyatlarla kombine edilip edilmeyeceğine göre farklılık göstermektedir.

Yüz germe ameliyatı fiyatları genel olarak hekiminizin muayenesi sonrasında belirlenir. Rhytidectomy yüz germe ameliyatı fiyatları şu etkenlere göre belirleniyor;

 • Yüz germe yöntemi: Yüz germe ameliyatında kullanılabilecek çok sayıda yöntem vardır. Bu yüzden doktorunuz sizi muayene ettikten sonra probleminizi ve isteklerinizi dinler. Sonrasında genel sağlık durumunuza en uygun yüz germe yöntemini seçer. Yüz germe ameliyatında kullanılacak yöntem fiyat üzerinde etkili bir unsurdur. 
 • Yüzde gerilecek bölge büyüklüğü: Yüz germe ameliyatında gerilme yapılacak bölge de fiyatta belirleyicidir. Hastalar mini yüz germe yaptırabilecekleri gibi yüzün tamamını kapsayacak bir germe ameliyatı da yaptırabilirler. Bu yüzden yüz germe ameliyatında gerdirilecek bölge belirlendikten sonra bir fiyat vermek daha doğru olacaktır.
 • Yüz germeye ek operasyonlar: Estetik ameliyatlar genelde kombine yapılan tedavilerdir. Hastalar yüz gerdirme ameliyatıyla birlikte yağ aldırma, kalça operasyonları ve daha birçok farklı operasyon seçebilirler. Yüz gerdirme ameliyatınızla birlikte uygulanacak ek müdahaleler fiyatta etkili olacaktır.
 • Anestezi şekli: Estetik ameliyatlar lokal anesteziyle yapılabilmektedir. Ancak yüz bölgesinin tamamı gerilecekse ve hasta tercih ederse genel anestezi de yapılabilir. Hastanın tercihine göre yapılan anestezi şekli fiyatta etkilidir. Genel anestezi olması durumunda hasta müşahede altında kalacağı için tutar daha yüksek olacaktır.
 • Sağlık kuruluşu: Estetik ameliyat fiyatlarında sağlık kuruluşunun fiyat politikası ve yapısı çok önemlidir. Özel plastik cerrahların bulunduğu profesyonel ameliyathane formatında olan sağlık kuruluşlarıyla merdiven altı sağlık kuruluşları arasında fiyat farkı olacaktır.
 • Doktor tecrübesi: Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi yüz gerdirmede de doktorun tecrübesi çok önemlidir. Doktorunuz yüz gerdirme işlemini doğru şekilde yaparsa istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Daha çok tercih edilen estetik cerrahlar daha yüksek fiyatlarla çalışacaktır. Bu yüzden mutlaka çalıştığınız cerrahın tecrübesine dikkat edin.
 • Yüz germede kullanılan malzemeler: Yüz germe ameliyatında kullanılan malzemelerin tamamına yakını yurtdışından gelir. Bu malzemeler döviz kuruyla alındığından kur durumu fiyatları etkiler. Ayrıca malzeme kalitesi de fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Yüz germe ameliyatında yapılan ek işlemlerde kullanılan malzemeler de fiyat üzerinde belirleyicidir.
 • Ödeme şekli: Yüz germe ameliyatında cerrahınız sizlerden ödemeyi döviz olarak istediğinde Dolar ya da Euro kurunun durumu fiyatı  etkileyecektir. Kur değişimine bağlı olarak Türk Lirası cinsinden net fiyat vermek zor olur. Ayrıca kredi kartı ödemelerinde de farklılıklar olabilir

En doğru fiyat bilgisini tüm muayene işlemleri bittikten sonra hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

S.S.S

Yüz germe nedir?

Yüz germe nedir sorusu şu şekilde açıklanabilir: Gevşemiş olan yüz ve boynu, kulak önü ve saçları başlangıç noktası alacak şekilde yapılan kesilerle gerginleştirme ve yüze genç bir görünüm verme işlemidir. 50 yaş sonrasında bu işlem tercih edilebilir. Çünkü yüzde ve boyunda belirgin sarkmalar bu yaşlardan itibaren ortaya çıkar.

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz Germe Ameliyatı güzelliğe ve estetik duruşa önem gösteren kadınların son zamanlarda önemsedikleri yeni güzellik trendleri arasında yer almaktadır. Yüz germe ameliyatları uzun yıllardır kadınların farklı yöntemler ile uyguladıkları cildi sıkılaştırma yönteminin gelişmiş ve tıbbi temellere dayandırılmış halidir. Kadın cilt tiplerinin yağlılık oranlarına göre zaman içerisinde cilt derisinde sarkmalar ve kırışıklıklar oluşmaktadır. Yüz germe ameliyatları ise bu sorunları ortadan kaldırdığı gibi ölü deri ve yağ tabakalarını da ciltten temizlemektedir. Bu ameliyatlarda risk oranı genellikle çok düşüktür. Cilt ile ilgili önem taşıyan bu ameliyatların mutlaka işinin ehli uzman doktor ve kliniklerde yapılması gerekmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yüz Germe Ameliyatı sonrası ilk 2 hafta dikkat edilmesi gereken en önemli zaman dilimine girmektedir. Bu süreçte ameliyat etkilerini koruyabilmek için cildi toz, buhar ve duman gibi etkilerden olabildiğince uzak tutmak gerekmektedir. Cilt ameliyat etkilerini atana ve hücreler kendini yenileyene kadar makyaj malzemesi gibi kozmetik ürünlerinden uzak durulması da hücrelerin yenilenmesine daha hızlı katkıda bulunur. Yüz Germe Ameliyatı sonrası mimik yapmak ve çene kaslarını çok oynatmak ise yine riskli durumlar içerisine girmektedir. Ameliyat sonrasında olan süreçte hastalar ciltlerini gelebilecek tüm hasarlardan korumalı ve mutlaka doktorun önerdiği ilaç ve kremleri kullanmalıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları yapılan işlem ve estetik merkezlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kalıcı olarak yapılan Yüz Germe işlemlerinde her klinik kendi tedavi yöntemlerini uyguladıkları için dolayısıyla fiyat tarifesinde de değişiklikler olabilmektedir. Ameliyat sürecinde Estetisyen Uzmanların uyguladıkları serum ve ürünler Yüz Germe Ameliyatının fiyatlarını genel hatları ile de ortaya çıkarabilmektedir.

Yüz germe nasıl yapılır?

Yüz germe nasıl yapılır sorusu şu şekilde açıklanabilir: Yüzümüzün kas, sinir, yağ ve sinir dokusunu oluşturan Smass denilen yapı asılır ve yüzdeki sarkma düzeltilir. Alt ve üst göz kapağında meydana gelen yaşlılık belirtileri de bu şekilde ortadan kaldırılabilir. Ayrıca boyun bölgesi yüz germe ameliyatı ile iç korse giymişçesine toplanabilir.

Yüz germe neden yapılır?

Yüz germe neden yapılır sorusunun esasında belirgin bir nedeni yoktur. Bu operasyonların pek çoğu bir zorunluluk nedeniyle yapılmaz. Genellikle kişinin daha genç ve iyi hissetmesi için gerçekleştirilen operasyonlardır. Yüz germe ameliyatı, ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile giderilemeyen kırışıklıklar için tercih edilen bir yöntemdir.

Yüz germe uygulamaları nelerdir?

Yüz germe uygulamaları nelerdir diye soracak olursak, yüz germe ameliyatı ve ameliyatsız uygulamaları göreceğiz. Kulak üzeri saçlı deriden başlayıp kulak önünden aşağı uzayarak kulak arkasından kulak arkası saçlı deriye dek devam cerrahi kesi ile yüz derisi kaldırılır. Yüzde sarkma oluşturan yüz kaslarını içeren yumuşak doku özel dikişler ile asılır. Fazla deri uzaklaştırılır. En sık şikayet edilen ağız kenarındaki gülme çizgilerinin derinliğinin azalmasına da bu uygulamalar yardımcı olur.

Yüz germe ameliyatı kaç günde iyileşir?

Yüz germe ameliyatı kaç günde iyileşir denildiğinde en merak edilen soruyla da karşılaşılmış olunur. Ameliyatın 2. günü taburcu olunur. 1 haftada yüz ve göz kapaklarındaki dikişler alınır. 10 gün sonra saç içindeki metal dikişler alınır. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapılabilir. Makyaj yaparken, saçlarınızı tararken kibar hareketler kullanın. İki hafta ağır işlerden kaçınmalı. Şişlik ve morluklar 3 hafta sonra geçer. 2. haftadaysa işe dönüş yapılabilir.

Yüz germe ameliyatsız nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatsız nasıl yapılır sorusuyla karşılaşıldığında ameliyatın türüne bağlı olarak bir çok farklı prosedürden bahsedilebilir ve ameliyatsız uygulamalar da söz konusudur. Evet, yüz germe artık ameliyatsız da yapılıyor. Yüz gerdirmek isteyen ancak ameliyat olmak istemeyen kişiler bu yöntemi sevecektir. Ancak bu yöntem, yaygın anti-aging prosedürleri arasında yer alıyor. Bu yöntemde kullanılan enjeksiyonların ne zaman ve nereye hatta hangi noktalara yapılması gerektiğini bilen doktor bu işlemi uygulayabilmektedir.

Yüz germe ne kadar?

Yüz germe ne kadar sorusu en sık karşılaşılan sorulardan bir tanesidir. Fiyat her zaman ikinci planda düşünülmelidir. Öncelikle sizi iyi hissettiren bir durumun gerçekleşmesi olmalıdır. Yüzünüze göre bir ameliyat ve isteklerinizi ortalama bir belirlemesi yapılır. Yapılan bu işlem ile ameliyat fiyatı belirlenir. Ancak bu ameliyatla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız doktorunuzla görüşünüz. Kanun gereği fiyatların açık kaynaklarda belirtilmesi yasaktır.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/face-lift

https://www.medicalnewstoday.com/articles/244066

4.4 / 5. 9

12 cevaplar
 1. Deniz
  Deniz says:

  hocam merhaba, 47 yaşındayım daha önce ip askı yüz germe yaptırdım fakat memnun kalmadım. Yüz gerdirme ameliyatı olmak istiyorum, fiyat ve randevu günlerini alabilir miyim ?

  Cevapla
 2. Gülay
  Gülay says:

  32 yaşındayım. 28den sonra daha hızlı yaşlanıyormuş insan. Ya da bende öyle. Her neyse hemen sorumu sorayım cevap iletirseniz şimdiden teşekkür ederim. Ben yüz germe estetiği olmak istiyorum ama aynı ameliyat esnasında bir de burun kaldırma estetiği olmak istiyorum. Burnumu biraz daha güzelleştirmek için. Acaba aynı anda iki estetik olmasında bir sakınca olur mu? Ve eğer iki operasyonun sakıncası yoksa toplam maliyeti ne olur bana?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir