Yüz İnceltme Ameliyatı
1.3
(3)

Adından da anlaşılacağı üzere yüz inceltme ameliyatı kişiyi ince bir yüz görünümüne kavuşturmak amacıyla yapılan işlemlerin tamamına denir. Diğer adıyla slim face olarak da bilinen bu operasyonda kadın ve erken hastalar için hedeflenen amaçlar farklılık gösterir.

Kadın hastalara yapılan operasyonda çene ve elmacık kemikleri belirgin hale getirilerek, yanak kıvrımının biraz daha içe çökük olması ve gıdı bölgesinin de biraz daha ince bir görünüm kazanması hedeflenir.

Erkeklere yapılan yüz inceltme ameliyatında ise  erkek hastaların yanak bölgelerinde biraz incelme sağlanırken çene hattının da daha belirginleşerek daha estetik bir görünüm elde etmek amaçlanır.

Ameliyatı olmak isteyen kişilerin kemik gelişim tamamlanmış olmalı ve  belirli bir yaşın üzerinde olması gerekir. 

Yüz İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem olan yüz inceltme ameliyatı esnasında 3-4 tane farklı işlem uygulanır. Yanak bölgesinde bulunan fazla yağlar alınır. Bu bölgeden alınan yağlar çene ve elmacık bölgesine aktarılır.

Çene altına ve gıdı denilen kısma lazer lipoliz işlemi uygulanır. Bu işlemler sonrasında çene hattı ve gıdı bölgesi gerginleşirken kişinin göz altından çene altına kadar olan bölgesi de ince bir görünüme kavuşur.

Yüz inceltme ameliyatı başarı oranının yüksek olmasının dışında operasyon sonrası iyileşme sürecinin de ağrısız ve hızlı bir iyileşme sürecini kapsaması nedeniyle oldukça talep gören ve tercih edilen bir estetik operasyon olarak da öne çıkmaktadır.

Operasyon sonrası kişi ince bir yüz görünümü kazanır, istediği gibi estetik bir yüz görünümü elde ederek özgüven de kazanmış olur. 

Yüz İnceltme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Yüz inceltme ameliyatı sonrası iyileşme süreci ağrısız ve hızlı bir şekilde ilerler. Yüz ile ilgili uygulanan diğer estetik ve gençleştirme uygulamalarına göre çok daha basit bir operasyondur. Operasyonun ardından kişi aynı gün hastaneden taburcu olur.

Yüzde kesi açılmamasından dolayı enfeksiyon riski de çok düşüktür. Hasta operasyondan sonra günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. İstenilen sonucu elde edebilmek için de yüzde oluşan şişliklerin inmesi için iki haftalık bir süre gerekecektir.

Yüz İnceltme Ameliyatı Fiyatları

Yüz inceltme ameliyatı fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1.3 / 5. 3

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir