alın daraltma
5
(1)

Yüz bölgesinde kemik yapısına göre alın dar, geniş, bombeli,  düz yapıda olabilir.  Alın yapısı kadınlar  ve erkekler açısından çok önemlidir.  Alında genişlik varsa bu kişiyi rahatsız edebilir. Bunun için de alın daraltma işlemleri yapılabilir.

Alın daraltıma ameliyatı; alın bölgesinde saç çizgisinin yeri değiştirilerek alına istenilen darlığın verildiği estetik operasyondur.  Alın bölgesinde cerrahınız istediğiniz darlığı verebilir. Normal şartlarda saç şeklinizi değiştirerek alın bölgesine istediğiniz darlığı sağlasanız da belli durumlarda bu yeterli olmayacaktır. Bu yüzden alın daraltma ameliyatı en doğru seçim olarak karşımıza çıkar. 

Geniş Alın Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın daraltma ameliyatı çeşitli yöntemler kullanılarak kellik bölgesinin küçültülmesi şeklinde yapılır. Bu işlemde saçlı dokular belirlenen bölgeye çevrilir ve istediğiniz oranda alan kapalı hale getirilir.  Yapılacak işlemde doku genişleten slikon balon yöntemi, saç dikimi gibi birçok yöntem kullanılabilir. Ayrıca alın daraltmada hastalar birden fazla yöntemi kombine olarak yaptırabilir.

Doğuştan alın çizgisinin geride olması, doğumdan gelen kalıtsal özellikler alında genişlik sonucunu doğurabilir. Yapılan cerrahi müdahale sayesinde istediğiniz oranda mevcut olan saç çizgisinin konumu değiştirilir. Böylece alın daraltma işlemi başarıyla tamamlanır.  Ameliyat sonrası dökülme olmaz ve istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Bu ameliyat genelde lokal anesteziyle yapılsa da bazı hastalarda genel anestezi de kullanılabilir. İşlem sonunda kısa süre içinde sonuç alabilirsiniz.

Alın Daraltma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Alın daraltma operasyonundan hemen sonra alın bölgenizde sivilce görünümünde yaralar görülebilir. Ortaya çıkan yaraları dış etkilerden koruyarak enfeksiyon kapmasını engellerseniz 7-8 gün içinde bitecektir.

Alın daraltma ameliyatında saç ekibi yapıldığında ilk saçlar zayıflar ve dökülür. 3 ay kadar sonra yeni saç kökleri çıkar ve doğal görünüme sahip saçlar alın bölgesinde çıkmaya başlar.  Saç köklerinin daha çok çıkmasını sağlayacak operasyonlarla sonuçta başarı oranı arttırılabilir. Alın daraltma ameliyatı sonrası hemen normal hayata dönebilirsiniz. 

Alın Daraltma Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Alın daraltma ameliyatı fiyatları birçok unsura göre değişiklik göstermektedir. Fiyat belirtmek Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklandığı için operasyon fiyatları alabilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

5 / 5. 1

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir