Vajina Beyazlatma Fiyatları 2022
4
(1)

Günümüzde birçok kadının en büyük sorunlarından birisi de vajinada meydana gelen kararmalardır. Son derece rahatsız edici bir durum olması ve estetik açıdan hoş görüntü yaratmaması kadınların bu alanda hizmet almasını gerekli hale getiriyor.

Farklı nedenlerle kararan vajina bölgeleri yeni nesil tedavi yöntemleri ile daha açık bir renk haline getirilebiliyor. Kadınların kendini daha iyi hissetmesi ve daha estetik bir görünüm elde etmeleri için beyazlatma işlemleri yapılır. 

Vajina beyazlatma işlemine çeşitli nedenlerle başvurulabilir. Bu sorunun en temel nedenlerinden birisi de vücutta oluşan hormonal nedenlerdir.

Kadınlarda bulunan östrojen hormonu çok fazla salgılandığında vajina çevresinde farklı bir renk oluşabiliyor. Bu durum daha çok ergenlik döneminde olanlarda ve hamilelik yaşayan kadınlarda çok sık karşılaşılabilen durumlardandır. 

Kadınların doğum kontrol haplarını kullandıkları dönemlerde de bu sorunu sıklıkla görebilirler. Hormon içeren bu haplar bazı kadınlarda vajina bölgesinin kararmasına neden olabiliyor. Özellikle uzun yıllar kullanan kadınlar cilt kararmasının önüne geçemeyebiliyorlar.

Bunların yanında yaz aylarında güneşlenme sırasında da kadınlar genital bölge kararması ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Her ne kadar kadınlar mayo ve bikini kullansalar da kadınlar bu sorunun önüne geçme imkânı bulamıyorlar. 

Önemli nedenlerden birisi de yaş ilerlemesidir. Yaş ilerlemesi yanında çeşitli epilasyon işlemleri de kararmaya neden olan durumlar arasında yer alıyor.

Kadınlar eğer epilasyon işlemi konusunda bilinçsiz davranırlarsa kararmanın önüne geçme imkânı elde edemezler. İç çamaşırı seçimi de bu konuda son derece önemlidir. Eğer hava almayan bir iç çamaşırı tercih edilirse yine kararmalar meydana gelebilir. 

Vajina Beyazlatma Nedir?

Genital bölgenin birçok farklı nedene bağlı olarak renginin değişmesi durumunda kadınlar beyazlatma uygulaması yaptırabiliyorlar. Bu beyazlatma işlemi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Lazer teknolojisi ile yapılan beyazlatma uygulaması rengin açılmasını sağlar.

Tamamen ağrısız bir şekilde gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde kişiler genital bölgelerinde oluşan kararmalardan kurtulabilirler. Son derece rahat bir şekilde gerçekleştirilen bu beyazlatma işlemleri sayesinde her kadın öncelikle öz güvenlerini tazeleme imkânına sahip oluyor. 

Kadınların vajina beyazlatma işlemi öncesinde birtakım alışkanlarından vazgeçmesi gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken bu konular işlemin hem daha kalıcı olmasını sağlar hem de beklentilerin gerçekleşmesine olanak tanır.

Etkili bir tedavi süreci için kişilerin operasyon öncesinde sigarayı bırakması, hormon tedavilerini sonlandırması dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Vajina beyazlatma tedavisi için kadınların önce uzmanlarla görüşmesi ve sonrasında gerekli oprasyon için bir gün alması gerekiyor. 

Bu beyazlatma işleminin yaptırılmasının belli başlı nedenleri vardır. Öncelikle kararan bölge kadınlarda ciddi anlamda bir özgüven düşüklüğü yaratır. Böyle bir görüntü kadınların cinsel ilişki isteğini de azaltır. Aynı zamanda görüntüden rahatsızlık duyulması nedeniyle beyazlatma işlemine başvuruluyor.

Kadınlar hafif kararmalar meydana geldiğinde de bu beyazlatma işlemlerini yaptırarak kararmaların meydana gelmesinin önüne geçme imkânı elde edebilirler. Bu süreçte uzmanların önerileri dikkate alınmalıdır. 

Genital Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Genital beyazlatma işleminin nasıl yapıldığı da merak edilen konulardan biridir. Bu işlemin ağrılı olup olmadığı, ne kadar sürede rutin hayata dönülebildiği, işlemin kalıcılık süresi en çok merak edilen detaylar arasındadır. 

Vajina kararması günümüzün en büyük estetik sorunlarından biridir. Sentetik ve hava geçirmeyen iç çamaşırı kullanımı, hormon bozulması, ergenlik dönemi, hamilelik etkileri derken kadınların genital bölgelerinde renk değişimi meydana gelebiliyor.

Bu renk değişimi tüylerin jiletle alınmasından da kaynaklanabiliyor. Bu uygulamaya başvurmak yerine daha bilinçli bir tüy alımı yoluna gidilmelidir. 

Genital bölgenin hem kadınlar hem de cinsel olarak münasebette bulundukları eşleri için estetik görünüm son derece önemlidir. Vajinal estetik görünüme önem veren birçok kişi kararma durumunda birtakım tedavi yollarını tercih edebilirler.

Vajina kararması yaşayan kadınların her şeyden önemlisi bu bölgenin hijyenine eskisinden daha fazla önem verilmelidir. Bu hijyen kurallarına dikkat edilmediği taktirde kadınlar bu sorunun ilerlemesinin önüne geçme şansı bulamazlar. 

Vajina beyazlatma işlemi için kişilerin uzmanlardan destek alması son derece önemlidir. Evde yapılan uygulamalar kalıcı sonuçlar vermeyebilir. Böyle durumlarda lazer tedavisi çok daha etkilidir. Kadınlar için bu uygulama son derece basittir.

Cerrahi bir uygulama değildir ve ameliyat gibi düşünülmemesi gerekir. Endişe yaşanmadan bu problemin önüne geçmek mümkündür.

Kalıcı bir çözüm arayışında olan kadınlar lazer teknolojisi sayesinde bu problemden rahatlıkla kurtulabilirler. Uzun süre etki arayışında olanlar için yapılan lazer uygulamasında renk pigmentlerine müdahale edilir. 

Lazer ışınların kadınların derisinin altına nüfuz eder ve burada ki renk pigmentlerini parçalar. Bu şekilde de ciltte kararma ya da bir renk değişimi varsa bu durum ortadan kaldırılır ve daha normal bir görünüm ortaya çıkar.  Lazerle müdahale sorunu kökünden çözmek olarak da tabir edilebilir. 

Kalıcı bir işlem olması ve ağrısız bir şekilde yapılması günümüzde birçok kadının lazer teknolojisi ile yapılan vajina beyazlatma uygulamasını tercih etmesini sağlar.

Lazerle tedavinin en önemli avantajı da bu ışınların hem melanin hücrelerini yok eder hem de o bölgedeki derinin ve dokuların daha sıkı bir hale gelmesini sağlar. Kısacası çift etkili bir işlemdir. 

Vajina Beyazlatma Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vajina beyazlatma işlemi birçok kadın için göz korkutucu olabilir. Bu işlemin yapılması sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı meydana gelmiyor. Bu da kadınların işlem sonrasında rutin hayatlarına kolayca dönebilmesini sağlıyor. 

Ancak yine de olumsuz bir etki olduğunda mutlaka uzmanlara danışmak gerekiyor. Operasyon sonrasında bir sorun meydana gelmemesi için mutlaka operasyon öncesinde güneş görmemesi gerekir.

Krem de kullanılmamalıdır. Bu işlem sonrasında kadınların dar kıyafet de giymemesi gerekenler arasındadır. 

Vajinada karar meydana getiren birçok neden vardır ve bu nedenlerin saptanıp operasyon sonrasında da dikkat edilmesi gerekir. Kadınların rahat kıyafetler giymesi son derece önemlidir. Bu operasyonlar sırasında mutlaka ten rengine ve türüne göre işlem yapılması gereklidir.

İlk günlerde şişlik ve ödem oluşması normal karşılanan durumlardandır. Böyle durumlarda uzmanların vermiş olduğu ilaçlar kullanılabilir.

Lazer yolu ile yapılan beyazlatma işleminde ışınlar cildin 3 ya da 4 mm derinine iniyor. Bu da lazer ışınlarının zararlı olup olmadığının düşünülmesine neden oluyor. Ancak lazer ile beyazlatma işlemi, kadınlarda kısa ve uzun vadede herhangi bir olumsuzluk meydana getirmez. 

Uygulama sonrasında kadınlar rutin yaşamlarına devam edebilirler. İşlerine gidebilirler. Fakat bir hafta boyunca cinsel birliktelik olmaması gereken durumlardandır.

Vajina Beyazlatma Kalıcı mı?

Vajina beyazlatma işlemi kalıcı bir işlem değildir. İşlemi yaptırdıktan sonra doktor tavsiyesiyle tekrardan seans uygulanabilir.

Genital ağartma, yaş, alışkanlıklar, koşullar ya da kendi doğası gibi faktörlerle koyulaşan kasık, iç dudaklar ya da perianal bölge gibi genital bölgelerin aydınlatılmasından oluşan estetik bir tekniktir.

Kasık derisinin, dış genital organların ve perianal bölgenin koyulaşması veya hiperpigmentasyonu çeşitli faktörlere bağlıdır: Dar giysiler ve sentetik kumaşlar. Sıkı iç çamaşırların veya sentetik malzemelerin sürtünmesi cildin savunmasını harekete geçirerek tahrişe ve kararmaya neden olur. Yanlış hijyen. Adet akışı, genital bölgeyi koyulaştıran demir içerir. Güneş koruyucu olmadan güneşe maruz kalma. Gebelik: Hiperpigmentasyon (gebeliğin ilk trimester özelliği) hamile kadınların %90’ını etkiler ve koyu tenlilerde daha belirgindir. Bu sebeplerden ötürü kadınlar vajina beyazlatma işlemini tercih ederler.

2023 Vajina Beyazlatma Fiyatları Nasıl Belirlenir?

2023 Vajina beyazlatma fiyatları farklılık gösterebilir. Burada fiyatların değişken olmasında birtakım nedenler vardır. Ancak yine da son derece makul rakamlar vardır.

Cildin rengi, türü gibi faktörler yapılan beyazlatma işlemlerinin fiyatları üzerinde son derece önemlidir. Aynı zamanda kaç seans olması gerektiği de önemli konulardan biridir. 

Hangi hastanede ya da klinikte yapılacağı, ne tür bir metot kullanılacağı, hekim tecrübeleri bu süreçte önemli faktörler arasında yer alıyor.

Anestezi şekline göre de bu uygulamanın fiyatları farklılık gösterebiliyor. Vajina beyazlatma ulaşılabilir fiyatlarla yapılan ve uzmanların kontrolünde gerçekleştirilen bir işlemdir. 

Kaynakça:

https://www.health.com/mind-body/vaginal-bleaching

https://www.news24.com/health24/lifestyle/healthy-you/what-is-anal-bleaching-and-why-are-people-doing-it-20190125

4 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir