Vaser Liposuction Nedir?
5
(1)

Vaser Liposuction yağ aldırma işlemlerine dair birçok önemli bilgi duymuş veya çevrenizde bu tarz işlemleri yaptıran kişileri görmüşsünüzdür. Birçok kişi bu operasyonların son derece zor ve sonrasında zorlu olduğunu söylemektedir.

Genel Liposuction işlemleri, evet zorlu ve sonrasında iyileşme süreci uzun üren işlemlerdir. Geleneksel yöntemin yanında, son yıllarda uygulanan oldukça önemli bir yağ aldırma operasyonu vardır ki; son derece rahat ve acısız bir işlem olmaktadır.

Vaser Liposuction nedir sorusuna verilebilecek en iyi cevap, aslında tam olarak bu olmaktadır. Vaser Liposuction işlemi, klasik yağ aldırma işleminden farklı olarak; çok daha kolay ve konforlu bir işlemdir.

Yani vücudunuzda sevmediğiniz veya fazlalık olarak gördüğünüz bölgelerde, rahatlıkla bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Yağ Aldırma Uygulamaları

Yağ aldırma uygulamaları ve bölgesel incelme operasyonları, son yıllarda oldukça popüler olan ve birçok kişi tarafından tercih edilen işlemler olmaktadır.

İşlemi yaptıranların yanında ayrıca birçok kişi de konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmadığından; istediği halde geri durmaktadır. Birçok kişi kulaktan dolma duydukları işlem hakkında Vaser Liposuction nedir gibi sorular sormakta ve işleme dair oldukça endişe duymaktadır.

Bu kişiler için, işlemin genel olarak ne olduğundan ve neden endişe duyulacak bir durum olmadığından bahsetmek istiyoruz.

Yalnızca işleme güvenilmemeli ve bununla birlikte kişiler, hem sağlıklı beslenmeye hem de hayatlarında genel olarak sporu alışkanlık haline getirmeleri gerekmektedir. 

Vaser Liposuction Klasik Liposuction İşleminden Ne Yönden Farklıdır?

Vaser liposuction işlemi, klasik liposuction işleminden birçok yönden farklıdır. Eskiden uygulanan geleneksel Liposuction işlemi ile ilgili birçok insanın ortak düşüncesi, operasyondan sonraki süreçte son derece zorlandıkları ve acılı bir süre geçirdikleri yönündedir.

Vaser Liposuction nedir, sorusuna verdiğimiz cevapta özellikle belirttiğimiz bir durum var ki o da işlemin diğer yağ aldırma yöntemlerine göre çok daha acısız ve hızlı iyileşme gösterdiğidir. Bunu nasıl yaptığından ve nasıl mümkün olduğundan bahsedecek olursak;

  • İşlem esnasında diğer yağ aldırma operasyonlarından farklı olarak oldukça hassas bir uygulama yapılır.
  • Yağ hücrelerine müdahale edilirken çok dikkatli olunur ve yalnızca yağ dokuları üzerinde işlem yapılır.
  • Böylece çok daha az bir tahribat ve dolayısı ile de çok daha rahat bir iyileşme süreci geçirilir. 

Vaser Liposuction Uygulamasını Kim Gerçekleştirir?

Vaser Liposuction uygulaması; uzmanlık alanı estetik cerrahi olan hekimler tarafından gerçekleştirilir. Ne yasal olarak ne de etik olarak; bu uygulamanın hekimler dışında kişilerce gerçekleştirilebilmesi mümkün değildir.

Uygulamanın alınacağı kliniğin şartlarının belli seviyelerde yer alması ve uygulama niteliklerinin evrensel protokollere uygun olması gerekir.

Yukarıda bahsedilenlerin dışındaki durumlarda, uygulamadan yeterli verim alınamayacağı gibi; beklenmedik komplikasyonlar da ortaya çıkabilir.

Bu nedenle Vaser Liposuction operasyonunu almak için, kliniğinize başvurmalı; işlemin sizin için uygun olduğundan emin olarak uzman hekimin elinden bu operasyonun yapılmasını tercih etmelisiniz.

Kaynakça:

https://link.springer.com/article/10.1007/s00266-008-9283-y

https://link.springer.com/article/10.1007/s00266-005-0017-0

5 / 5. 1

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Vaser Liposuction Nedir? […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir