Doğumdan Ne Kadar Zaman Sonra Liposuction Tedavisi Yapılabilir?
5
(2)

Çoğu cerrah, hamilelikten sonra liposuction için en az 3-4 ay beklemenizi önerirken, diğerleri 6-9 ay beklenmesini önermektedir.

Bunun nedeni doğum sonrası iyileşmenin kadınlardan kadına farklılık göstermesi ve hamilelikten sonra liposuction uygulamanın ne kadar sürede olabileceğini etkileyebilecek birkaç faktörün bulunmasıdır.

Sahip olduğunuz doğum sonrası liposuction tedavisinde fark yaratıyor. Çoğu kadın için, komplikasyonsuz bir vajinal doğum ve sezaryen doğumun iyileşme süreleri farklıdır. Liposuction tedavisini düşünmeden önce doğum sonrasında tamamen iyileşmiş olmalısınız.

Liposuction sonrasında belirli bir iyileşme dönemi olacaktır ve bu süreçte çocuğunuzu bile çok fazla kucağınıza almamanız gerekebilir. Bu nedenle iyileşme sürecinin iyi düzenlenmesi ve buna göre karar verilmesi gerekmektedir.

Yaşam tarzı seçimleriniz önemlidir. Yeni bir anne olarak ve cerrahi aday olarak vücudunuzla ilgili iyi kararlar vermek önemlidir. Bu doğru beslenme, yeterli egzersiz ve dinlenme anlamına geliyor.

Bu şeyler, yeni bir bebekle gelen tüm taleplerde zor görünebilir, bu nedenle yeni rutine uyum sağlamaya zaman tanıyın.

Liposuction tedavisi yaptırmadan önce sağlıklı bir kilo elde etmek için çalışırsanız, vücudunuzun şekillenmesi açısından sonuçlar daha iyi olur. Doğum sonrası vücudunuzu değerlendirmek için hızlı davranmayın ve kilo kaybı yolculuğunuzu başkasınınkiyle karşılaştırmayın.

Her türlü estetik ameliyatla ilgili kararlar vermeden önce hem fiziksel hem de zihinsel iyileşme ve normalleşme zamanı verin.

Emzirme ve aile planlaması gibi diğer faktörler hakkında cerrahınızla konuşun. Bu, hamilelikten sonra liposuctionu ne kadar erken programlayabileceğinizi etkiler.

5 / 5. 2