Bel İnceltme Ameliyatı
4.6
(8)

İnce bir bel, ideal kadın vücudu için bir kriter olarak kabul edilir. Öyle ki, bazı kişiler tarafından erkek vücudundan kadın vücudunu ayıran en önemli özelliğin bel inceliği olduğu dahi düşünülür.

Fazla kilo, doğum gibi etkenlere bağlı olarak bazı kadınlar ince bel görünümünü kaybedebilir. Hatta kişi zayıf olsa bile bel bölgesinde kalınlaşma söz konusu olabilir.

Bel bölgesinin kalınlaşması birbirinden farklı birçok nedene bağlı olarak gelişir. Bu durumda kişiler gerek beslenme programlarına özen göstererek gerek bazı egzersiz programlarını uygulayarak ideal bel görünümüne kavuşmayı hayal ederler. 

Egzersiz ile bel bölgesini inceltmek çok uzun süreli uğraşlar sonunda mümkün olur. Üstelik yanlış beslenme, egzersiz hareketlerinin yanlış yapılması sonucunda bu uzun süre sonunda da sonuç alınamadığı görülen kişiler vardır. Bu nedenle son yıllarda estetik dünyasında bel inceltme ameliyatları dikkat çekmeye başladı.

Eski dönemlerde estetik ameliyat, gizlenmesi gereken ve herkesin bütçesine uygun olmayan uygulamalar olarak görülürdü. Ancak son yıllarda uygulama merkezlerinden tekniklere uzmanlardan bu alanda hizmet veren hastanelere kadar bir yaygınlaşma söz konusu.

Bu durum da estetiği daha doğal kabul eden, daha kolay ulaşılabilen bir duruma sebep oldu. Bu nedenle bel inceltme ameliyatı tercih eden hem kadın hem erkeklerin sayısı az değil.

Bel Kalınlığının Sebepleri

Estetik açıdan bizi oldukça rahatsız eden sarkmalardan bir tanesi de bel kenarlarında oluşan sarkmalardır. Bel kenarlarındaki yağlanmalar dolayısıyla meydana gelen sarkma giyim zevklerimizden yaşamımıza kadar bizi etkileyebilir. Bu sorunu çözmek içinde önce nedenlerini öğrenmeliyiz. İşte bel kalınlığının sebepleri.

Yağ İçeriği Fazla Olan Gıdalar yemek: Aslında bakacak olursanız bu konuda biraz şanssızız. Türk Mutfağı yağ kullanımı açısından en önde gelen mutfaklardan bir tanesi ve çok güzel işler çıkarılabiliyor.

Bu yüzden yemeklerimizde yağ oranı fazla oluyor. Lakin bu oranını fazlalığı da bel kenarlarında yağlanmaya sebep oluyor. Oranı biraz düşürebilirsiniz.

Fastfood Tüketimi: Özellikle genç yaşlardan başlayan fastfood alışkanlığı bel çevresinde yağ toplanmasına sebebiyet verebiliyor. Hatta bu alışkanlığın ileriki zamanlarda da sürdürülmesi insanı obeziteye kadar sürüklüyor. Bu da tabi büyük sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor.

Fazla Alkol Ve Alkol Ürünü İçmek: Fazla alkol ve türevleri olan gazlı içecekler bel çevresinde yağlanmaya bağlı sarkmalara neden olabilmektedir.

Trans Yağ Kullanımı: Trans yağ her konuda zararlı olduğu gibi burada da tüm zararı ile karşımıza çıkıyor. Özellikle kızartılmış ürünlerde sıkça kullanılan trans yağ hayatımızın her alanında uzak durmamız gereken bir içeriktir. Tükettiğiniz gıdaların trans yağ oranı konusunda biraz daha hassas olabilirsiniz.

Hareketsizlik: Çağımızın problemi diyebileceğimiz hareketsizlik de yine bel kenarlarında yağ birikimine sebep olmaktadır. Vücudumuz çalışmayı çok sever.

Hem kaslarımızın için hem daha sağlıklı kan dolaşımı için düzenli spor yapmak çok yararlı olacaktır. Çünkü hareketsiz kalmak bel kenarlarında kalınlaşmaya sebep olabileceği gibi fazla kilo alımına da neden olacaktır.

Stres: Stres de çoğu rahatsızlığın nedenleri arasındadır. Özellikle stres seviyesinin yüksek olduğu zamanlarda insanlar hormonları gereği bir şeyler yemek ister. Bu da devamında düzensiz beslenmeyi getirir. Kısacası stres seviyesini kontrol edememek zihinsel sorunlar kadar fiziksel sorunların da başlangıcını sağlayabilir.

Menopoz Dönemi: Biyolojik olarak yapılan çalışmalar menopoz dönemine giren kadınların bel kenarında yağlanmanın arttığını ortaya çıkarmıştır. Bu tabi ki önüne geçemeyeceğiniz bir neden ancak düzenli egzersiz ve spor yaparak menopoz veya yaşlanmaya bağlı sarkmaların önüne geçebilirsiniz.

Bel İnceltme Ameliyatı Nedir?

Bel bölgelerinden meydana gelen istenmeyen kalınlaşmalar, özellikle kadınların korkulu rüyasıdır desek, çok da yanılmış olmayız. Özellikle kadınlar için estetik ve orantılı bir görünüme sahip olmak son derece önemlidir. 

Kısa sürede aşırı kilo alımı ve doğum yapma gibi etkenler sonucunda bel bölgelerinde istenemeyen kalınlaşmalar meydana gelebilir. Bel inceltme ameliyatlarının temel amacı bel oyuntusunu ortaya çıkartmaktır. Bunun anlamı, sadece kilolu kişilerin değil zayıf kişilerin de bel inceltme ameliyatını tercih edebilecekleridir. 

Bel inceltme ameliyatı ile bel bölgesinde oluşan istenemeyen yağlanmaların önüne geçmek için tercih edilmektedir. Bu şekilde kişiler arzu ettikleri estetik ve hoş bel görüntüsüne sahip olabilirler.

Bel inceltme ameliyatları uzun süre tartışmaların konusu oldu. Daha çok bilgisizlikten kaynaklanan tartışmalar ile aslında var olmayan durumlar ile insanlar yanlış bilgilendirildi.

Bu noktada, en yaygın yanlış bilgi operasyon sırasında kaburga kemiklerinin alındığı ve bu sebeple akciğer ve iç organların zarar gördüğü yönündedir. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Bel inceltme ameliyatlarından kaburga kemikleri alınmaz, sadece istenilen görüntünün elde edilmesi için yerleri değiştirilir.

Fakat şunu da kesinlikle belirtmemiz gerekiyor ki, bu da basit ve önemsiz bir işlem değildir. Her ameliyatta olduğu gibi risk faktörleri vardır. Özellikle deneyimsiz ve uzman olmayan hekimlerin tercih edilmesi istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Bu noktada yapmanız gereken, bel inceltme ameliyatı için alanında uzman ve bilgili bir hekimi tercih etmektir. Hekiminiz, operasyon öncesi yapacağı tetkikler sonucundan, operasyona uygun olup olmadığınızı size bildirecektir.

Bel İnceltme Ameliyatı Neden Yapılır?

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi bel inceltme ameliyatında da olma sebebi temel olarak kişinin istediği vücut görünümüne kavuşmasıdır.

Fazla kilolar, bel bölgesinde simit görünümü giydiğinin yakışmamasından kişinin vücudundan utanmasına kadar çeşitli psikolojik sorunlara yol açar. Bundan dolayı ameliyat sonrası kişiler, kendilerini daha iyi hissederek adeta özgüven tazelemektedir. 

Bel inceltme operasyonu, fazla kilo alıp vermeden kaynaklı veya kadınlarda doğum sonrasında görülen estetik bozukluklar nedeniyle de tercih edilir.

Böylece kişiler bel çukurlarını ve oyuntularını ön plana çıkararak istedikleri estetik görünümü birkaç saat içerisinde kazanmış olmaktadır. Bir diğer yandan sadece egzersiz ile ameliyat sonucu almak mümkün olmaz. 

Bel inceltme ameliyatını sadece kilo, sarkma, simit problemi yaşayan kişilerin tercih ettiği düşünülebilir. Ancak son yıllara sosyal medyanın da etkisi ile birlikte hiçbir sorunu olmayan, kilo problemi yaşayamayan ancak bir ünlünün vücuduna benzemek isteyen kişiler de ameliyat isteğinde bulunabilmektedir. 

Bel İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bel inceltme ameliyatına ilişkin kişilerde yanlış bir algı söz konusu. Genellikle göbek problemi olan kişiler, merkezlere bel inceltme ameliyatı olma isteği ile başvuruyor.

Ancak bel inceltme ameliyatı, kişilerde bel oyuntusunu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir estetik operasyon. Bu nedenle düz bir karna sahip olsanız bile bel inceltme ameliyatına başvurmanız mümkün.

Fazla kilolardan dolayı belde oluşan simit görünümünü tamamen ortadan kaldıran bu işlem sonunda kadınlar ideal vücut görünümüne ulaşır. Fit bir karın ve ince, oyuntulu görünen bir bel için gerçekleşen bu operasyon genel anestezi altında uygulanan estetik operasyonlar arasında yer alır. 

Genel anestezi ile uyutulan kişinin kasık bölgesinden girilerek bel bölgesindeki yağlar alınır. Karın bölgesinde gerekli görülen yağ alma işlemleri de gerçekleştirilir. 

Bununla birlikte bu aşamada en çok merak edilen soru kaburgalara ilişkin olmaktadır. Birçok kişi yanlış duyumlar nedeniyle bu operasyonda kaburgaların alınacağını düşünebilir.

Ancak kaburga alma söz konusu değildir. Sadece en alt kısımda yer alan kaburgaların konumları değiştirilerek kişinin bel oyuntusunun daha çok ön plana çıkması sağlanır. 

Bel inceltme ameliyatı esnasında karın bölgesine de müdahale edildiğinden dolayı daha iyi bir sonuç elde etmek için karın germe operasyonu ile birlikte uygulanmaktadır. 

Bel İnceltme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyattan sonraki ilk günlerde, hasta sıvı alımını artırmalıdır. Bu süreçte, vücuttaki ödemin azalmasına yardımcı olacak su ve bitki çayları önerilir. Ayrıca, alkol tüketimi kesinlikle durdurulmalıdır çünkü alkol, ödeme neden olup iyileşme sürecini yavaşlatabilir. Hasta, ödeme yol açabilecek tuzlu gıdalardan da uzak durmalıdır. Beslenme konusunda daha sağlıklı seçimler yapmak için;

 • Tuzlu ve işlenmiş gıdalardan kaçınmalı,
 • Az yağlı protein kaynakları tercih edilmeli,
 • Bol miktarda sebze ve meyve tüketilmelidir.

Bu kurallara uyulması, ameliyat sonuçlarının korunmasında büyük önem taşır. Aksi takdirde, elde edilen estetik görünüm bozulabilir. Bol sıvı tüketimi, özellikle su, iyileşme sürecinde vücudu destekler ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bu dönemde, beslenme düzenine özen göstermek, ameliyatın başarısını uzun vadede sürdürmek için kritik öneme sahiptir.

Bel İnceltme Ameliyatı Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde artık ince bir bele sahip olmak eskisi kadar ulaşılması zor bir hedef değil. Eski zamanlarda kadınlar çağa uygun bel ölçülerini çok zor egzersizlerle uzun zamanlar sonrası elde ederdi.

Üstelik bu bel ölçülerini korumak da en az ona ulaşmak kadar zordu, ancak artık bu yeni teknolojilerle son daha sorunsuz bir hale gelmiş durumda.

Bel inceltme ameliyatı olanlar nelere dikkat etmeli, sorusunun yanıtından önce bel bölgesinin neden yağlandığından bahsedelim.

Bel bölgesinin kalınlaşması aslında çok yönlü sebeplerden dolayı ortaya çıkar. Bu sebepleri tespit edip uygun programları yazmak çok uğraştırıcı olabilir, önceden estetik ameliyatlar çok bilinmemesi gereken ve her kişinin bütçesinin karşılayamayacağı bir lükstü. 

Ancak şimdi teknolojinin gelişmesi ile birlikte estetik ameliyatı olmak herkesin yapabileceği bir işlem haline geldi. Bel inceltme ameliyatı, bel bölgesindeki girintileri ortaya çıkarmak için yapılan bir estetik operasyondur.

Kabaca açıklamak gerekirse kilo fazlalığından kaynaklı bel çevresinde oluşan simit yağların alınmasıyla bel bölgesinin fit bir görünüme kavuşturulması işlemidir.   

Bu ameliyat nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekirse, genel anestezi altında olan hastanın kasık bölgesinden girilir ve bel bölgesindeki yağları alınır. Birkaç saat süren ameliyattan sonra en fazla 2 gün hastane de yatılır. Sonrasında taburcu olabilirsiniz. 

Bel inceltme ameliyatı olanlar nelere dikkat etmeli onu da açıklayalım. Bu ameliyattan sonra bel bölgeniz için özenle üretilmiş olan bir korse almanız gerekmektedir, ameliyat olduğunuz yere bağlı size korseyi doktorunuz da verebilir. 

Bu korseyi uzunca bir süre üzerinizde taşımak zorundasınızdır. Korseniz olmadan bu ameliyatın etkileri düşündüğünüzden çok daha fazla azalabilir. Aynı zamanda ameliyatı olduktan sonra yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Her estetik operasyonda olduğu gibi bunda da alkol alımı kesinlikle yasaktır. Kan sulandırıcı ilaçlar ve gene kan sulandırıcı sıvı/katı gıda takviyeleri almamanız gerekmektedir. Ödem yapan yiyeceklerden uzak durmanız, sağlıklı bir şekilde az yağlı gıdalar tüketmeniz gerekmektedir. 

1 hafta boyunca dikiş bölgesi olan bel bölgenize su değdirmemeniz de önemli derecede bir husustur.

Ameliyatı olduktan sonra ki 3 aylık süreçte ağır bir şey kaldırmanız dikişlerinizin patlaması kadar kötü sonuçlara sebep olabilir, ağır bir şey kaldırmanın yanı sıra eğilip kalkma hareketlerini gün içerisinde sergilerken yavaş ve sakin bir tempoda yapmalısınız. 

Spor 1 ay kesinlikle yasak olup, doktoruna bağlı belirli tempoda yürüyüş yapabilirsiniz. Ameliyatı olduktan sonra ve bütün bu süreçleri atlattıktan sonra ameliyatın sonuçları kalıcı olsun istiyorsanız öncekine nazaran daha sağlıklı bir yaşam sürdürmek zorundasınız. 

Yediğiniz ve içtiğiniz şeylere dikkat etmeniz, yağ yapıcı yapay gıdalardan uzak durmanız gerekir. Ağır sporlar yerine hafif sporlarla temponuzu tutturup daha da iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ameliyat izleriniz ilk birkaç hafta belirgin şekilde gözükecektir, ancak 6. Aydan sonra silikleşecek ve yavaş yavaş kaybolacaktır. Ameliyat bölgenizde oluşan ödemde yara izinizle birlikte yavaş yavaş yok olacaktır.

Bel İnceltme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fit görünümlü bir bele sahip olmak herkesin isteyeceği bir durum. Eskiden insanlar ideal bel ölçülerine sahip olmak için çok yoğun ve zor egzersiz programlarını uygulamak zorunda kalıyordu. Hatta bu ağır programları uygulamak yeterli de olmuyordu.

İdeal ölçüleri sağladıktan sonra bu ölçüleri korumak da oldukça zordu. Günümüzde ise ince bir bele sahip olmak artık çok kolay bir hale geldi.

Bel bölgesindeki yağlanma birçok faktöre bağlı olarak gerçekleşebilir. Yağlanmaya neden olan etkenleri belirlemek ve bu sorunları ortadan kaldırmaya yönelik programlar oluşturmak 

Uzun ve yorucu bir süreci içerebilir. Ancak teknolojik gelişmelerin etkisi ile önceden çok yüksek maliyetli olan ve herkes tarafından bilinmeyen ameliyatlar artık çok daha düşük ücretler ile herkesin yaptırabileceği bir duruma geldi.

Bel inceltme ameliyatı bel bölgesindeki fazlalıklardan kurtularak o bölgedeki girintileri ortaya çıkarmak amacıyla uygulanan bir estetik ameliyatıdır.

Bel bölgesinde bulunan fazla yağlar sizin hoşunuza gitmeyen görüntülere neden olabilir. Bel inceltme ameliyatı sayesinde fazla yağlardan kurtularak estetik ve göze hoş gelen bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bel inceltme ameliyatı genel anestezi yöntemiyle hastanın kasık bölgesinden girilerek bel çevresindeki fazla yağların alınması şeklinde gerçekleşen bir cerrahi operasyondur.

Bel inceltme operasyonu yaklaşık olarak birkaç saat sürer ve hasta en geç 2 gün sonra taburcu edilir. Bel inceltme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler neler? Onları da bir inceleyelim

Bel İnceltme ameliyatı olan hastaların bu süreç sonrası da dikkat etmesi gereken noktaları da ele alalım;

 • Korse Kullanımı

Bel İnceltme ameliyatı sonrasında bel bölgesi için özel üretilmiş korseyi kullanmalısınız.  Sağlığınız için bu korseyi uzun bir süre( en az bir ay) kullanmanız gerekecektir.  Ameliyatın etkisini azaltmak açısından çok yararlı olacaktır.

Korseyi ameliyat olduğunuz yerden veya satışını yapan medikal ürün marketlerinden alabilirsiniz.  Korseyi ilk defa çıkardığınız zaman cildinizi morarmış ve sarkmış olarak görebilirsiniz.

Endişe etmenize gerek yok. Morluklar varsa, bunlar bir hafta gibi bir sürede geçer ve cildiniz bir kaç haftada esnekliğin kazanarak yeni şekle uyum sağlamış olur. 

 • Beslenme

Ameliyatın ardından beslenme şekillerinize de dikkat etmelisiniz. Eğer bir komplikasyon görülmediyse ilk 24 saat sıvı ile beslenmeniz gerekecektir.

Ödem oluşturacak yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız. Az yağlı gıdalar tüketmeli ve alkol alıyorsanız alkol alımına ara vermeniz gerekir. Çünkü alkol vücutta ödem oluşmasına sebep olur. Bu da istenmeyen bir durumdur.

Eğer ameliyattan sonraki aldığınız sonuçların kalıcı olmasını istiyorsanız bundan sonraki süreçte beslenme düzeninize ve diyet programlarına dikkat etmelisiniz. Bu kurallara uymazsanız tekrar istemediğiniz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bol sıvı tüketmek de bu süreçte size yarar sağlayacak bir başka davranış olacaktır.

 • İlaç Kullanımı

Ameliyattan sonraki süreçte kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalısınız.  Eğer doktorunuz ilaç verdiyse bunları da düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz. Ağrı kesicilileri doktorunuzun verdiği dozları aşmadan kullanmalısınız. Antibiyotik kullanımını da aksatmadan düzenli bir şekilde sürdürmelisiniz.

 • Su ile Temas

Bel inceltme operasyonu sonrası dikiş bölgesini 1 haftalık süre boyunca su ile temasından uzak tutmalısınız. Daha sonrasında ılık duşlar alarak bölgenin de temizliğini yapabilirsiniz. Operasyon sonrası da 1 ay boyunca havuza veya denize girmemeniz tavsiye edilir.

 • Fiziksel Aktivite

Fiziksel aktiviteler de bu süreçte dikkat etmeniz gereken bir başka husustur. Ameliyattan sonra ilk 3 ay boyunca ağır fiziksel aktivitelerden uzak durmalı ve ağır bir şey kaldırmamalısınız. Yere eğilip yerden kalkarken de bunu yavaş ve dikkatli bir şekilde yapmalısınız. 

Hafif fiziksel aktiviteler için de 1 ay sonrasında doktorunuza danışmanız ve doktorunuzun yönlendirmeleri doğrultusunda hafif fiziksel aktiviteler yapabilirsiniz.

Eğer bunları uygularsanız ameliyat sonrası süreci sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz. Daha sonra da 6. Aydan itibaren ameliyat izleriniz, ödemler de kaybolmaya başlayacak ve istediğiniz görünüme kavuşmuş olacaksınız.

 • Sigara Kullanımı

Bel inceltme ameliyatı sonrası hastaların sigara kullanmaması önerilmektedir. Sigara normal şartlarda bile kişilerin vücuduna zarar verirken cerrahi bir işlemden geçmiş kişinin kesinlikle kullanmaması gerekir.

S.S.S

Bel inceltme ameliyatını ssk karşılıyor mu?

Ssk ve diğer sağlık sigortaları, hastaların vücudunda da ki estetik problemlerin sağlığa bir sorun teşkil etmemesi durumunda masrafları karşılamıyor. Bel inceltme ameliyatı tamamen estetik kaygılarla yapıldığı sürece özel bir işlemdir ve karşılanmaz.

Bel inceltme ameliyatı özel sigorta kapsamında mıdır?

Yaptırılan sağlık sigortasına göre kapsam değişiklik gösterebilir. Özel sigortanın geçerli olduğu durumlar dahilinde ise bir kısmınızı karşılayabilir. Eğer tamamen özel sigortanın yaptırılış amacıyla alakasız kalırsa, bel inceltme ameliyatının masrafları karşılanmamaktadır.

Bel inceltme ameliyatının neden kaç tl olduğu yazmıyor?

Sağlık bakanlığı tarafınca yayınlanan yasaya göre internet ortamından, hasta kontrolü yapılmadan fiyat yazmak yasaktır. Hastaların estetik ve diğer ameliyatlar için mutlaka randevu alıp kontrolden geçmeleri daha sağlıklı rakam bilgisi edinmelerini sağlayacaktır. Merdiven altı klinik denilen sağlık terörünü engellemek adına herhangi bir başlık için bir fiyat yazılmaz. Doktorunuza bel inceltme ameliyatı ve fiziksel durumunuz doğrultusunda iletişime geçmeniz fiyat bilgisi açısından daha sağlıklı olacaktır.

Bel inceltme ameliyatı ne kadar sürer?

Kişiden kişiye değişiklik gösteren bu süre ortalama 1,5-2 saat sürebilmektedir. Operasyonda tercih edilen teknik ve kişinin fiziksel özelliklerine bağlı olarak daha uzun veya kısa sürebilir. Deri deformesi durumu ve ilave uygulamalar eklendiği taktir de süre uzayacaktır.

Bel inceltme ameliyatı nerede yapılır?

Bel inceltme estetik ameliyatında kendini kanıtlamış, bu alanda uzmanlaşmış doktorlar ameliyat başarısını her zaman iyi yönde etkiler. Özelikle bel gibi önemli vücut bölgelerinde doktor ve hastane-klinik seçimleri çok doğru şekilde yapılmalıdır. Bel inceltme estetik ameliyatı Özel klinik ve hastanelerde yapılır.

Bel inceltme ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Derinin elastik durumuna ve kişilerin iyileşme sürecini değerlendirmesine göre değişen izler söz konusu. Bazı hastalarda belli belirsiz kalırken, kimi hastalar izlerinden şikayetçi oluyorlar. Bakımı ve pansumanı doğru bel inceltme ameliyatı, iyileşme süreci sağlıklı yönetilen ameliyatta izler belli belirsiz kalacaktır.

Bel inceltme ameliyatı sonrası ne zaman işe dönebilirim?

Bel inceltme ameliyatı kısa sürede toparlanması adına ilk 5 günlük dilimde duş almamak, bel korsesi kullanmak ve hijyenik pansuman yapmak hastalar açısından olumlu olacaktır. İlk iki hafta bölgeyi zorlayacak her hareketten kaçınması gereken hastalar 25-30 günlük bir istirahat süresini geri de bıraktıklarında, doktor kontrolü ile beraber iyileşme tamamlanma yolunda olumlu ilerliyorsa iş hayatına dönüş sağlanabilir. Yapılan iş bel bölgesi desteği gereken ağır işler statüsünde ise kişilerin iyileşme süresini tamamen tamamlaması; bölgenin enfeksiyon kapmaması, açılmaması ve herhangi bir komplike yaratmaması açısından daha doğru bir seçenektir.

Kaynakça:

4.6 / 5. 8

3 cevaplar
 1. Nilüfer
  Nilüfer says:

  selam doktor bey, 32 yaşındayım doğum sonrası bel çevrem çok genişledi. uygulamada hangi yöntem kullanılıyor? sezeryan olmuştum, 1 sene kadar oldu. ameliyat için engel midir?

  Cevapla
 2. Elif
  Elif says:

  Merhaba benim aslında ameliyata gerek olmayacak bi vücudum var fakat bel oyuntusu belli olsun istediğim için bu ameliyatı düşünüyorum 30 yaşındayım 1.60 boyundayım ve 50 kiloyum bu ameliyat hakkında bilgi alabilir miyim? Fiyat vs hakkında.

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir