Bel İnceltme Ameliyatı

5
(3)

İnce bir bel, ideal kadın vücudu için bir kriter olarak kabul edilir. Öyle ki, bazı kişiler tarafından erkek vücudundan kadın vücudunu ayıran en önemli özelliğin bel inceliği olduğu dahi düşünülür. Fakat fazla kilo, doğum gibi etkenlere bağlı olarak bazı kadınlar ince bel görünümünü kaybedebilir. Hatta kişi zayıf olsa bile bel bölgesinde kalınlaşma söz konusu olabilir.

Bel bölgesinin kalınlaşması birbirinden farklı birçok nedene bağlı olarak gelişir. Bu durumda kişiler gerek beslenme programlarına özen göstererek gerek bazı egzersiz programlarını uygulayarak ideal bel görünümüne kavuşmayı hayal ederler. 

Egzersiz ile bel bölgesini inceltmek çok uzun süreli uğraşlar sonunda mümkün olur. Üstelik yanlış beslenme, egzersiz hareketlerinin yanlış yapılması sonucunda bu uzun süre sonunda da sonuç alınamadığı görülen kişiler vardır. Bu nedenle son yıllarda estetik dünyasında bel inceltme ameliyatları dikkat çekmeye başladı.

Eski dönemlerde estetik ameliyat, gizlenmesi gereken ve herkesin bütçesine uygun olmayan uygulamalar olarak görülürdü. Ancak son yıllarda uygulama merkezlerinden tekniklere uzmanlardan bu alanda hizmet veren hastanelere kadar bir yaygınlaşma söz konusu. Bu durum da estetiği daha doğal kabul eden, daha kolay ulaşılabilen bir duruma sebep oldu. Bu nedenle bel inceltme ameliyatı tercih eden hem kadın hem erkeklerin sayısı az değil.

Bel İnceltme Ameliyatı Nedir?

Bel bölgelerinden meydana gelen istenmeyen kalınlaşmalar, özellikle kadınların korkulu rüyasıdır desek, çok da yanılmış olmayız. Özellikle kadınlar için estetik ve orantılı bir görünüme sahip olmak son derece önemlidir. 

Kısa sürede aşırı kilo alımı ve doğum yapma gibi etkenler sonucunda bel bölgelerinde istenemeyen kalınlaşmalar meydana gelebilir. Bel inceltme ameliyatlarının temel amacı bel oyuntusunu ortaya çıkartmaktır. Bunun anlamı, sadece kilolu kişilerin değil zayıf kişilerin de bel inceltme ameliyatını tercih edebilecekleridir. 

Bel inceltme ameliyatı ile bel bölgesinde oluşan istenemeyen yağlanmaların önüne geçmek için tercih edilmektedir. Bu şekilde kişiler arzu ettikleri estetik ve hoş bel görüntüsüne sahip olabilirler.

Bel inceltme ameliyatları uzun süre tartışmaların konusu oldu. Daha çok bilgisizlikten kaynaklanan tartışmalar ile aslında var olmayan durumlar ile insanlar yanlış bilgilendirildi. Bu noktada, en yaygın yanlış bilgi operasyon sırasında kaburga kemiklerinin alındığı ve bu sebeple akciğer ve iç organların zarar gördüğü yönündedir. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. Bel inceltme ameliyatlarından kaburga kemikleri alınmaz, sadece istenilen görüntünün elde edilmesi için yerleri değiştirilir.

Fakat şunu da kesinlikle belirtmemiz gerekiyor ki, bu da basit ve önemsiz bir işlem değildir. Her ameliyatta olduğu gibi risk faktörleri vardır. Özellikle deneyimsiz ve uzman olmayan hekimlerin tercih edilmesi istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu noktada yapmanız gereken, bel inceltme ameliyatı için alanında uzman ve bilgili bir hekimi tercih etmektir. Hekiminiz, operasyon öncesi yapacağı tetkikler sonucundan, operasyona uygun olup olmadığınızı size bildirecektir.

Bel İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Bel inceltme ameliyatına ilişkin kişilerde yanlış bir algı söz konusu. Genellikle göbek problemi olan kişiler, merkezlere bel inceltme ameliyatı olma isteği ile başvuruyor. Ancak bel inceltme ameliyatı, kişilerde bel oyuntusunu ortaya çıkarmayı hedefleyen bir estetik operasyon. Bu nedenle düz bir karna sahip olsanız bile bel inceltme ameliyatına başvurmanız mümkün.

Fazla kilolardan dolayı belde oluşan simit görünümünü tamamen ortadan kaldıran bu işlem sonunda kadınlar ideal vücut görünümüne ulaşır. Fit bir karın ve ince, oyuntulu görünen bir bel için gerçekleşen bu operasyon genel anestezi altında uygulanan estetik operasyonlar arasında yer alır. 

Genel anestezi ile uyutulan kişinin kasık bölgesinden girilerek bel bölgesindeki yağlar alınır. Karın bölgesinde gerekli görülen yağ alma işlemleri de gerçekleştirilir. 

Bununla birlikte bu aşamada en çok merak edilen soru kaburgalara ilişkin olmaktadır. Birçok kişi yanlış duyumlar nedeniyle bu operasyonda kaburgaların alınacağını düşünebilir. Ancak kaburga alma söz konusu değildir. Sadece en alt kısımda yer alan kaburgaların konumları değiştirilerek kişinin bel oyuntusunun daha çok ön plana çıkması sağlanır. 

Bel inceltme ameliyatı esnasında karın bölgesine de müdahale edildiğinden dolayı daha iyi bir sonuç elde etmek için karın germe operasyonu ile birlikte uygulanmaktadır. 

Bel İnceltme Ameliyatı Neden Yapılır?

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi bel inceltme ameliyatında da olma sebebi temel olarak kişinin istediği vücut görünümüne kavuşmasıdır. Fazla kilolar, bel bölgesinde simit görünümü giydiğinin yakışmamasından kişinin vücudundan utanmasına kadar çeşitli psikolojik sorunlara yol açar. Bundan dolayı ameliyat sonrası kişiler, kendilerini daha iyi hissederek adeta özgüven tazelemektedir. 

Bel inceltme operasyonu, fazla kilo alıp vermeden kaynaklı veya kadınlarda doğum sonrasında görülen estetik bozukluklar nedeniyle de tercih edilir. Böylece kişiler bel çukurlarını ve oyuntularını ön plana çıkararak istedikleri estetik görünümü birkaç saat içerisinde kazanmış olmaktadır. Bir diğer yandan sadece egzersiz ile ameliyat sonucu almak mümkün olmaz. 

Bel inceltme ameliyatını sadece kilo, sarkma, simit problemi yaşayan kişilerin tercih ettiği düşünülebilir. Ancak son yıllara sosyal medyanın da etkisi ile birlikte hiçbir sorunu olmayan, kilo problemi yaşayamayan ancak bir ünlünün vücuduna benzemek isteyen kişiler de ameliyat isteğinde bulunabilmektedir. 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 3

Henüz puanlayan olmadı