Liposuction Sonrası İz Kalır mı?
2.3
(3)

Liposuction işlemi yaptırmak isteyen bireylerin aklında olan sorular arasında iz kalır mı düşüncesi oluyor. Fazla yağlardan ve kilolardan kurtulmak çoğu birey için zor olan durumlar arasında yer alır. Liposuction ile iz kalmadan yağlarınızdan kurtulmanız mümkündür.

Çok küçük dikişler ile ilerleyen bir işlem olduğundan dolayı, çok dikkatli baktığınız taktirde ufak tefek dikiş izlerini fark edebilirsiniz.

Operasyon yapan hekimin kullandığı yönteme göre dikiş izlerinde farklılıklar meydana gelebilir. işinde en uzman doktorlar tarafından liposuction uygulandığı taktirde iz kalma oranı oldukça düşüktür.

Tedirgin olmadan fazla kilolarınızdan gönül rahatlığı ile kurtulabilirsiniz. Spor ve diyet ile yağlarınızdan kurtulmak güç olduğu durumlarda iz bırakmayan bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz bölgenizde yağlarınızdan rahatlıkla kurtulabilir ve kendinizle barışık bir hayat sürdürebilirsiniz.

İşlem esnasında yapılan kesiler oldukça küçük olduğundan dolayı işlem sonrası iyileşme sürecinden sonra vücudunuz ile barışık bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Liposuction Sonrası İz Kalma Olasılığı Nasıldır?

Kişinin liposuction öncesinde muayene yapılarak yağlardan kurtulacağı bölge çizilir ve iz kalma olasılığı hesaplanır. Günümüzde daha minik kesiler ile yapıldığından dolayı işlem sonrası iz kalma olasılığı oldukça düşüktür. Küçük kesiklerin dikişleri işlemden bir hafta sonra alınır.

İşlem sonrası iyileşme sürecinden sonra dikiş izleri kaybolur. Kaybolan dikiş izlerinde hastanın cilt yapısına bağlı olarak iz kalma durumu değişir.

İz kalma durumunda çok dikkatli bakıldığı taktirde görülebilecek izler olur. Liposuction işlemi yaptırdıktan sonra vücudunuz ile barışık bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.

Çekilecek yağ oranına göre iz kalma durumlarında da farklılık meydana gelebilir. Yağları almak için açılan kesiler gözle görülemeyecek kadar küçük olması için ayrı bir çaba gösterilir.

Liposuction Yapılan Bölgeye Göre İz Kalma Oranı Nedir?

Liposuction uygulaması yapılacak olan bölgeye göre vakumlama durumlarında değişiklikler meydana gelebilir. Uygulanacak olan bölgeye göre iz kalma oranlarında da değişiklikler meydana gelebilir.

Genellikle bel bölgesine uygulanan liposuction işlemi daha estetik bir görüntü elde edilmesi için hassas davranılması gerekir. Kesilerin daha minimal olmasına özen gösterilir ve işlem sonrası iz kalmaması için estetik dikiş ile işlem yapılır.

Bölgesel zayıflama yöntemleri ile yağlarınızdan kurtulamadığınız taktirde liposuction yöntemine başvurabilirsiniz. Korkulduğu kadar iz bırakmayan bir işlem olduğundan dolayı dilediğiniz bölgede uygulatma yaptırabilirsiniz.

Yağlanan bölgelerinizden daha hızlı kurtulabilir ve operasyon geçirmemiş gibi bir his duyabilirsiniz. Operasyon sonrası da oldukça hızlı bir iyileşme süreci geçtiğinden dolayı birkaç gün içinde normal yaşantınıza minimal kesi izleri ile geri dönebilirsiniz.

Ameliyat sonrasında ufak tefek kalan izler sizlere sıkıntı yarattığı taktirde lazer tedaviler ile kalan izleri de sildirmeniz mümkündür. Bu nedenle izlerden kurtulma yöntemleri de olduğundan dolayı liposuction işlemini rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Kaynakça: Shiffman, M. A., Di Giuseppe, A., & Shiffman, M. A. (2006). Prevention and treatment of liposuction complicationsLiposuction: principles and practice, 333-341.

https://www.healthline.com/health/cosmetic-surgery/liposuction-scars

2.3 / 5. 3

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir