Koldan Yağ Aldırma( Liposuction) Ameliyatı

5
(1)

Kollarda kilo almadan kaynaklı zamanla yağlanma oluşur. Bu bölgedeki yağları eritmek, çok zordur. Farklı kol egzersizleri yaparak yağlanmayı azaltabilirsiniz ama yağlanmayı tamamen engelleyemezsiniz. Böyle bir durumda en iyi uygulama koldan yağ aldırma olacaktır. 

 • Yarasa Kol Nedir? 

Yarasa kol, kol derisinin sarkmasıyla oluşur. Yapılan egzersizler, bu görüntüyü ortadan kaldırmaz; egzersizler sarkmış deriyi sıkılaştıramaz. Kollardaki yağlanmadan kaynaklanan problemlerde liposuction yeterli olabilir ancak genellikle kol germe işlemi yapılmalıdır. 

 • Koldan Yağ Aldırma Operasyonu Nasıl Yapılır? 

Koldan yağ aldırma operasyonu, lazer ya da vaser lipolizle yapılır. Liposuction uygulaması, neredeyse risksiz olduğu için tüm dünyada fazla yağlarından kurtulmak isteyenler tarafından yapılır. 

 • Operasyon Riskli Midir? 

Koldan yağ aldırma operasyonu, genel olarak az riskli bir operasyondur. Anestezi uygulamasından kaynaklanabilecek riskler, bu operasyonda da dikkate alınmalıdır. Doktorunuz operasyon öncesinde sizi bilgilendirecektir. 

 • Doktoru Bilgilendirme

Operasyon öncesinde herhangi bir rahatsızlığınız varsa doktorunuzu mutlaka bilgilendirmelisiniz. Özellikle kalp, şeker, tansiyon ya da kronik rahatsızlıklarınız varsa; operasyona karar verilmeden önce doktorunuza sağlık durumunuz hakkında detaylı bir bilgi vermelisiniz.

 • Koldan Yağ Aldırma İşleminin Süresi 

Koldan yağ alma işlemi, duruma göre 45 dakikayla 1-2 saat süren bir işlemdir. Alınacak yağ miktarına göre işlemin süresi değişebilir. 

 • Liposuctiondan Sonra Kol Germe İşlemi Yapılmalı Mı? 

Koldan yağ aldırma işlemi sonrasında, kol derisinde sarkma olur. Bu sarkma, görüntü olarak kötü durur. Halk arasında yarasa kol diye bilinen sarkma yağ aldırdıktan sonra da meydana gelmektedir. Liposuction işlemi yapılırken kol germe operasyonu da yapılırsa; tekrar operasyona gerek kalmaz. 

 • Kol Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı? 

Kol germe ameliyatının ardından, ufak da olsa bir iz kalır ancak doktorlar bu izlerin kol içinde olmasını sağlayarak mümkün olduğunca gizlemeye çalışırlar. Kolun iç kısmında kalan izler, dikkatli bakılmadığı sürece göze fazla çarpmayacaktır. 

 • Ameliyatsız Kol İnceltme

Sıcak ya da soğuk lipoliz uygulamasıyla, ameliyatsız bir şekilde kol inceltme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Bu uygulamada yağ hücreleri öldürülerek ölü yağ hücrelerinin zamanla vücuttan temizlenmesi amaçlanır. Cerrahi bir işlem olmadığı için; hastalara cazip gelse de yapılan tek bir uygulama liposuction kadar etkili olmayacaktır ancak tekrarlanırsa etkisi çoğaltılabilir. 

 • Koldan Yağ Aldırma Ameliyatı Zor Mudur? 

Koldan yağ alma ameliyatı, vücudun diğer bölgelerinden yağ alma operasyonlarına göre daha kolay bir ameliyattır. Genelde sadece liposuction ya da lazer liposuction yeterli olur ancak fazla deri ya da deri sarkması varsa; kol germe ameliyatı da yapılır. Sonradan sarkmalar olmaması için genellikle yağ aldırma ve germe ameliyatı tek seansta yapılır. 

 • Koldan Yağ Alma Operasyonu Sonrasında Hastanede Kalmak Gerekir Mi?

Bu operasyon sonrasında, genellikle aynı gün taburcu olunur ancak bazı durumlarda doktorunuz bir gece hastanede kalmanızı isteyebilir. Hastanede kalıp kalmayacağınıza doktorunuz karar verecektir. 

 • Koldan Yağ Aldırmak İçin Yaş Sınırı Var Mı? 

Yaşı küçük hastaların öncelikli olarak spor yaparak ve doğal yöntemlerle zayıflamaları önerilir ancak genel sağlık durumu iyi bir hasta isterse ameliyat olabilir. Bunun dışında her yaş grubundan insan için uygun bir ameliyattır. 

 • Koldan Yağ Alma Operasyonu Sonrasında İz Kalır Mı? 

Liposuction ya da lazer liposuction sonrasında iz kalmaz. Bu işlemlerle birlikte kol germe yapılırsa; kesi yerinde iz kalır. Ameliyat sonrasında bu iz iyileşerek büyük oranda yok olsa da kolun iç kısmında bir iz kalacaktır. 

 • Her Yağ Alma İşleminden Sonra Sarkma Olur Mu?

Her işlemden sonra, kolda sarkma olmaz ancak fazla miktarda yağ alındığında sarkma olabilir. Bu durumda kol germe ameliyatı da yapılması gerekir. İkisini bir arada yaptırırsanız tekrar operasyona gerek kalmaz. 

 • Ameliyat Sonrasında Korse Kullanımı

Ameliyattan sonra 1 hafta kadar kol korsesi kullanılır. Ameliyattan sonra 3 gün dinlenip; sonrasında normal hareketlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Genellikle ameliyattan sonra, ağrılar için sadece ağrı kesici yeterlidir. Çoğu zaman ağrı kesici kullanımına gerek kalmaz. 

 • Koldan Yağ Aldırma Fiyatları Ne Kadar? 

Koldan yağ aldırma fiyatları, doktorun tecrübesine; ününe; hastanenin konumuna; donanımına ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterir. Eğer yağ aldırma ve germe işlemleri bir arada yapılacaksa; fiyatta değişiklik olacaktır. Operasyonla ilgili doktorunuzla görüşmeye gittiğinizde fiyat hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı