Diz İçi Liposuction Fiyatları 2022
5
(2)

Diz içi liposuction, dizlerin iç bölgesinde kalıplaşmış yağlanmaya bağlı tabakadan kurtularak daha düzgün bir vücut duruşuna kavuşmayı sağlayan bir estetik operasyon türüdür.

Dizlerin çevresinde zamanla beslenmeye dayalı yağlanma meydana gelebilmektedir. Dizlerin iç bölgesinde ki yağlar bacak simetrisini bozmaya sebep olur.

Alt bacaklar üst bacaklara oranla daha ince olduklarından dolayı dizlerin daha kalın görünmesi bacak şeklini bozmaktadır.

Medial bölgesinde toplanan yağlar, spor veya diyetle tam anlamıyla yok edilemez. Özellikle kadın hastalarda daha fazla meydana gelen bu sorun estetik cerrahi yöntemleri ile ortadan kaldırılır.

Diz içi Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Dizlerin iç bölgesinde ki yağlardan kurtulmanın en kolay yolu liposuction yöntemidir. Liposuction sırasında 2mm çapındaki kanüller sayesinde dokudan içeriye girilir, yağ tabakasına ulaşılır ve yağlar yakılarak eritilir.

Vaser yöntemi ile sonradan idrar ve terle yağlar dışarıya atılır fakat lazer liposuction ile ameliyat sırasında sıvılaşan yağ direkt dışarıya aktarılır. İz kalmayan ve şekil bozukluğu yaratmayan bir yöntemdir.

Tekniklerin seçimi uzman doktorların bölge üzerinde ki kanaatine göre belirlenmelidir. Diz içi liposuctionda dizlere genelde lokal anestezi uygulanır. Bacakların düzgün bir görünüme kavuşturulması amaçlanır.

Cerrahi yöntem ile diz içi yağlarını aldırmak isteyen hastalara, diz içinde ki tüm yağ bezelerinin alınması gibi bir uygulama yapılır.

Daha düz bacaklara sahip olmak isteyen hastalara liposuction tavsiye edilir. Yağ bezlerinin alınmasından kaynaklanan şekil farklılıkları oluşabilir.

Diz İçi Liposuctionda İyileşme süreci

Diz içi liposuction ameliyatında lokal anestezi tercih edildiğinden dolayı hasta gün içerisinde taburcu edilebilir. İlk 3 gün bölgeye su teması yapılmaması gerekmektedir.

Hastanın diz içi pansumanlarını düzenli yapması ve enfeksiyon riskine karşı bölgeyi steril saklaması gerekir.

Dizlerden güç alınan hareketlerden ilk iki hafta kaçınmalı, doktora bağlı olarak spor egzersiz planı oluşturmalı ve ağır antrenmanlardan kaçınılmalıdır. İlk birkaç hafta uzun soluklu koşular ve yürüyüşler yerine kısa kısa yürüyüş ve bacak egzersizleri daha doğru olacaktır.

Diz bandajları kişilere bağlı olarak ilk birkaç gün düzenli kullanılmalıdır. İyileşme süresini ve derinin toparlanma aşamasını destekleyecektir.

Diz İçi Liposuction Fiyatları Ne Kadar ?

Diz içi liposuction fiyatlarını öğrenmek ve randevu almak için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/knee-liposuction

5 / 5. 2

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir