lazer lipoliz fiyatları
0
(0)

Kadın erkek fark etmez herkes dışarıdan bakıldığında estetik bir görünüme sahip olmak ister. Vücutta bulunan fazla yağlar ise estetik görünüme sahip olmanın önündeki en büyük engellerdir.

İşte vücutta bulunan fazla yağları spor, diyet vb. yöntemlerle atamayanların imdadına  yetişen bir yöntem olan lazer lipoliz, estetik uygulamaları içinde son teknoloji ile yapılan bir işlem olarak öne çıkıyor.    

Lazer lipoliz uygulamasında, vücutta bulunan fazla yağlar bir lazer cihazı ile parçalanıyor. Laze lipoliz uygulaması, vücudu şekillendirmek ve fazla yağlardan kurtulmak amacıyla yapılan estetik yöntemlerinden biridir.

Bu tür uygulamalar yapılırken işlemi yapan doktorun tecrübesi çok büyük önem taşıyor. Ergenlik döneminin ardından, vücutta sabitleşen yağ hücreleri yediğimiz besinlere göre boyut değiştirir. Kilonuz fazla olmasa bile, vücudumuzun bazı yerlerinde yağ fazlalığı meydana gelebilir.

Spor ve egzersiz ile bu yağlardan kurtulamadığınız zaman Lazer lipoliz ile bu yağlardan son derece hızlı ve kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün hale geldi.

Tabi estetik bir işlem olan lazer lipoliz uygulaması fiyatları da işlemi yapan cerrahın tecrübesi,  işlem yapılan kliniğin donanımı, kullanılan malzemelerin kalitesi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Lazer Lipoliz Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Lazer Lipoliz fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan faktörleri sizler için ayrıntılı olarak ele aldık. 

Birçok faktörün etkili olduğu lazer lipoliz  fiyatlarının  belirlenmesinde etki eden unsurları aşağıdaki açıklamalara göz atarak ayrıntılı olarak inceleyebilir ve fikir sahibi olabilrsiniz.

  • İşlem Yapılacak Bölge Sayısı

Lazer lipoliz işlemi yapılacak olan bölge sayısı ve büyüklüğü lazer lipoliz fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Çünkü uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğü ve sayısı işlemin süresini de etkilemektedir. Bu da işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne  ve sayısına göre fiyatlarda değişiklik olmasına neden olur.

  • Doktor Tecrübesi

Estetik uygulamaları yapılırken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biri işlemi yapacak olan cerrahın tecrübesidir .Alanında uzman ve tecrübeli bir cerrah istediğiniz sonuçlara ulaşmanızda ve sorunsuz bir işlem ve işlem sonrası süreç geçirmeniz adına en önemli faktördür.

Bu yüzden de tercih edilen ve talep gören bir doktorun gerçekleştireceği lazer lipoliz işlemi fiyatlarının da emsallerine göre farklılıklar olması gayet normaldir.

  • Lazer Lipoliz İşleminde Yok Edilecek Yağ Miktarı

Lazer lipoliz işlemi yapılırken ne kadar yağın yok edileceği de fiyatların belirlenmesinde ve değişiklik olmasında etkilidir. İşlemin yapılacağı yağ miktarının çok ya da az olması fiyatlarda değişikliğe neden olur.

  • Lazer Lipolize Eşlik Edecek Diğer Uygulamalar

Lazer lipoliz işlemi uygulanırken yağ transferi veya dolgu gibi diğer uygulamalar da yapılırsa bu da fiyatlarda değişikliğe sebep olan bir diğer etkendir.

  • Lazer Lipoliz Sırasında Kullanılacak Malzemeler

Estetik uygulamalarında kullanılan malzemeler de fiyatları etkileyebilir. Çünkü kullanılan malzemenin kalitesi ya da eşlik edecek başka bir estetik işleme gere varsa kullanılacak ilave malzemelere göre fiyatlarda değişiklik olabilir.

  • Ödeme Türü

Estetik operasyonu gerçekleştirecek doktor işlem fiyatını belirlemede Euro veya Dolar üzerinden bir fiyatlandırma yolunu gidiyorsa döviz kurundaki değişimlere bağlı olarak Türk Lirası değeri değişiklik gösterebilir.

Dolar veya Euro üzerinden fiyatlandırma yapılan estetik işleme karar verme sürecinize bağlı olarak kurun düşme ya da yükselmesine bağlı olarak farklılıklar olabilir.

  • Sağlık Merkezi

Estetik uygulamaları için doktor tecrübesi ile birlikte en önemli unsurlardan biri de işlemin yapılacağı sağlık merkezidir. Çünkü sağlık merkezinin de donanımlı ve hijyenik şartlar taşıması son derece önemlidir. Bu da fiyatların belirlenmesinde etkileyici bir diğer unsurdur. 

Lazer Lipoliz Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Lazer lipoliz ile istediğiniz görünüme kavuşmak artık çok daha kolay hal geldi. Cerrahi bir operasyon gerektirmeyen lazer lipoliz işlem, sonrası kişinin günlük yaşantısına hemen dönmesine de olanak sağlıyor.

Kozmetik bir işleme göre uygun fiyatlar ile yapılan bu işlem doktor tecrübesi, sağlık merkezi, kullanılacak malzemeler gibi birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir.

Bu faktörler de istenilen sonucu elde etme de en etkili unsurlar olarak öne çıkıyor. Tüm bu koşulların sağlanması için de fiyatlar da artışların görülmesi çok olağan bir durumdur.

Lazer Lipoliz Fiyatları Ne Kadar?

Lazer lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Lipoliz Ne Kadar Sürer?

Bu yöntem uygulanırken net bir süreden bahsetmek pek mümkün değildir. Bu operasyon daha çok seanslara bölünerek yapılır. Ancak genel bir süre belirlemek gerekirse bölgeden bölgeye 30-60 dakika arasında operasyon tamamlanır. Belirtilen rakam bölgeden bölgeye değiştiği için böyle verilmiştir.

Lazer Lipoliz Sonras Kaç Gün Dinlenmeliyim?

Her hastanın ihtiyacı olan dinlenme süresi farklılık gösterebilir. Zaten ilk gün muhtemelen gözetim altında tutulacağınız varsayılırsa ilk gün harici 3-5 günlük bir dinlenme süresi ideal olarak belirlenebilir. Ayrıca ilk 2-3 gün korse takılacağı için bu süreyi dinlenerek geçirmeniz tercihen daha doğru olur.

Lazer Lipoliz Fiyatları SSK Karşılıyor Mu?

Estetik kaygı taşınan ameliyatlarda devlet desteği verilmemektedir.

Lazer Lipoliz Nerede Yapılır?

Uygun sağlık koşullarının bulunduğu hastanelerde ameliyathane ortamlarında yapılması uygun olan bir yöntemdir.

Kaynakça:

https://www.groupon.com/articles/laser-lipo-cost-benefits-guide

https://www.healthline.com/health/laser-lipo-vs-coolsculpting

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir