Kybella İle Gıdınıza Elveda Deyin
5
(2)

Kybella tedavisi, yaygın olarak gıdı olarak adlandırılan; orta ile şiddetli submental yağın veya çene altındaki yağın görünümünü iyileştiren reçeteli bir tedavidir.

Gıdı oluşumu her zaman kilo alımı ile ilgili değildir. Genetik veya yaşlanma faktörleri ile de ilişkili olabilir. Egzersiz ve diyet çabalarına rağmen bile; boyunda oluşan yağ tabakasına çözüm bulunamayabilir.

Kybella tedavisi, yüzdeki çizgiler ve kırışıklıklar kadar rahatsız edici olan bu inatçı yağdan rahatsız olan hastalar için büyük bir ameliyatsız çözümdür. Enjeksiyonlarla; çene altındaki yağlı alana uygulanan özel ilaç sayesinde yağ hücreleri parçalanır ve doğrudan vücuttan dışarıya atılır.

Bir gıdı estetiği tedavisinde ilk ve tek FDA onaylı enjekte edilebilir tedavi olan kybella tedavisi, estetik kaygılardan uzaklaşmanıza ve daha iyi görünümlü bir profil elde etmenize olanak tanır.

Kybella tedavisi, düz bir profil oluşturmak için; çenenin altındaki yağ hücrelerini yok etmek amacıyla uygulanır.

Kybella tedavisinde en etkili sonuçları almak için, en az 2-4 tedavi seansı gerekmektedir. Aynı zamanda uygulama sonrasında bölgede kızarıklık, morarma, şişlik veya uyuşma hissedilebilir.

Bunlar görülmesi beklenen yan etkilerdir ve birkaç gün içinde kendiliğinden yok olmaktadır. Yaklaşık 20-30 dakika süren kybella tedavisi sonrasında, hastalar günlük yaşantılarına devam edebilmektedirler.

İlginizi çekebilir:

Kybella: Gıdı Sorunundan Kurtulmanın Ameliyatsız Yolu

Kybella Enjeksiyonları Ne İşe Yarar?

5 / 5. 2