Karın Germe ( Abdominoplasti, Tummy tuck) Fiyatları 2022
4.6
(8)

360 Body Lift Ameliyatı; hızlı kilo vermiş, doğum yapmış kişilerin özellikle karın bölgesinde oluşan deri sarkmasını germe yöntemiyle gidermeyi amaçlayan estetik operasyondur. 360 Body Lifting, temelde kilo verme değil; kilo verme sonrası sarkan deriyi toparlama operasyonudur.

Ameliyat olmak isteyenlerin, kütle-boy endeksinin 30’un altında olması beklenir. Doğum sonrası sarkan deri ve hızlı kilo kaybı sebebiyle sarkan derinin, karın bölgesindeki kasları gererek toparlanması ve fit bir görünüme kavuşturulması temelli uygulamadır.

Ameliyat anestezi altında profesyonel hastanelerce gerçekleştirilebilir. Ameliyat süresi, doktor ve hastaya bağlı olarak 4-6 saat arasındadır.

Ameliyat sırasında göbek deliğinin 8-10 cm altında açılan kesi aracılığıyla; yağ dokusu çekilerek karın kasları gerilir. Bir kilo verme uygulaması olmamasının yanında; ameliyat sırasında estetik görüntü ve toparlama için küçük miktarlarda liposuction işlemine başvurulabilir.

Ameliyat sonrası alınan ve verilen kilolar estetik görüntüyü bozabilmekte ve hatta ameliyatı işlevsiz bir hale getirebilmektedir. Bu yüzden ameliyat olan hastaların, ameliyat sonrasında da beslenme ve hareket düzenlerine dikkat etmesi gerekir.

360 Body Lift Ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

S.S.S

Body lift ameliyatı ne kadar sürer?

Body lift ameliyatı çeşitli sebeplere bağlı olarak deri sarkmalarına karşı yapılan bir ameliyattır. Bu operasyon ortalama iki saatte tamamlanır. İşlem yapılan bölgeye göre ameliyatı süresi değişebilir.

Body lift ameliyatı sonrası iyileşme ne kadar sürer?

Body lift ameliyatı sonrası hastaların iyileşmesi ortalama 15-20 gün kadar sürer. Tam iyileşme için 30-40 gün kadar geçmesi gerekir. Ameliyattan sonra istenen görüntü hemen ortaya çıkar. İyileşme sonrası görüntü ve ameliyat sonrası görüntü çok yakındır.

Body lift ameliyatı sonrası tekrar eder mi?

Deri sarkmasına yönelik yapılan body lift ameliyatı sonrası hastalar dikkat etmezse bu sorun tekrar edebilir. Bu yüzden doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Deri tekrar sarkarsa tekrar ameliyat yapılması gerekir.

Deri sarkması vücuda zararlı mı?

Deri sarkması vücut için çok zararlı bir sorun değildir. Ancak bu rahatsızlığın zararları arasında cilt hastalıkları gösterilebilir. Bazı cilt hastalıkları görülme olasılığı yüksek olabilir. Ayrıca kişinin kendini rahat hissetmesi ve özgüven açısından da yapılması gereken bir operasyondur.

Body lift ameliyatı ölüm riski var mı?

Deri sarkması için kullanılan yöntemler farklı olabilir. Doktorunuz size hangi ameliyatı önerirse önersin tedavi sürecinde ölüm riski yoktur. Ayrıca body lift ameliyatı da tehlikesi olmayan basit bir operasyondur.

Body lift ameliyatında başarı oranı nedir?

Body lift ameliyatı başarı oranı yüksektir. Ameliyatların tamamına yakını başarı oranı yüksek operasyonlardır.  Operasyon sonrasında başarı oranının artması adına hasta da doktorun tavsiyelerine uymalıdır.

Deri sarkmasında spor etkili mi?

Deri sarkmasında doktorlar tedavide sporun etkisinin de çok yüksek olduğunu belirtiyor. Sarkmış cildi tedavi sırasında sporla birlikte toplayarak sıkılaştırabilirsiniz.

Böylece vücudunuz düzgün bir görünüme kavuşur ve estetik hale gelir. Deri sarkması tedavisi sonrasında size sunulan spor programına uyarsanız vücudunuz daha çabuk toparlayacaktır.

Body lift ameliyatını SGK karşılar mı?

Deri sarkması sorunu da estetik ameliyat kapsamına girer. Bu yüzden body lift ameliyatı SGK tarafından karşılanmaz. Deri sarkması için tedaviler hasta tarafından ödenmektedir.

Body lift ameliyatı özel sigorta kapsamına girer mi?

Özel sigortalar hastalıkların olması durumunda gerçekleşen tedavileri karşılar. Firmalar tarafından yapılan özel sağlık sigortaları body lift ameliyatını karşılamaz. Hasta estetik sigortası yaptırarak body lift ameliyatı olabilir.

Body lift ameliyatı devlet hastanelerinde yapılır mı?

Devlet hastanelerinde de body lift ameliyatı yapılır. Hem özel kuruluşlar hem devlet hastaneleri hem  üniversite hastaneleri hem de sağlık merkezlerinde deri sarkması tedavisine yönelik işlemler başarıyla yapılmaktadır.

Body lift ameliyatı kimler için uygundur?

Hızlı bir şekilde kilo veren ya da doğum yapan kişilerde karın bölgesinde yaşanan deri sarkmalarında body lift ameliyatı yapılabilir.  Kitle ve boy endeksi 30’un altında olan herkes bu operasyonu yaptırabilir. Fit görünmek isteyenler vücudun farklı bölgelerindeki deri sarkmaları için bir uzmana başvurabilir.

4.6 / 5. 8

3 cevaplar
 1. Nazan
  Nazan says:

  Merhabalar, 6 ayda 17 kilo verdim. 34 yaşında bayanım. ameliyat sonrası iz kalır mı? bir de fiyatlar ne kadar?

  Cevapla
 2. sırma
  sırma says:

  hocam merhaba, 8 ay önce tüp mide ameliyatı oldum sonrasında bacağımda, kolumda ve karnımda sarkmalar oluştu. 360 body lift operasyonu yaptırmak istiyorum. Operasyon fiyatı ve süreciyle ilgili bilgi alabilir verebilir misiniz ?

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir