Meme Estetiği Fiyatları 2022
3.7
(46)

Meme estetiği fiyatları kişilerin göğüslerinde nasıl bir estetik operasyon yapılması gerekiyorsa buna göre belirlenir. Meme üzerinde yapılan pek çok önemli ve etkili işlem vardır. Göğsün daha dolgun veya da daha küçük olması ve dikleştirilmesi için işlem yapılır. Tüm bunların her biri için de fiyatlandırma biraz farklı olmaktadır. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde meme estetiği fiyatları da diğer şehirlere göre biraz daha yüksek olabilir. Meme estetiği fiyatları ne kadar? Bu operasyon için nasıl fiyatlandırma verilir ve fiyatlandırmayı belirleyen unsurlar nelerdir bilgi vermek istiyoruz:

 • Meme estetiği ücreti kişilere yapılacak olan operasyonlara ve göğsün daha estetik görünmesi için neler yapılması gerektiğine göre değişir. Meme görüntüsü ne kadar etkili ve estetik görünüme kavuşturulmak istenirse o kadar yüksek fiyatlandırma olabilir.
 • Özel hastane meme estetiği fiyatları aynı şekilde hem göğüs üzerinde yapılan işlemlere hem de seçmiş olduğunuz özel hastaneye göre belirlenmektedir.
 • Devlet hastanelerinde meme estetiği fiyatları ise kişilerin göğüs yapılarının sağlık durumunu etkilemesine göre belirlenir. Eğer kişilerin meme yapısı, sağlığını olumsuz etkiliyorsa, operasyon ücretleri devlet tarafından karşılanır.
 • Ortalama meme estetiği fiyatları küçültme, büyütme ve dikleştirme gibi işlemlerin hangilerinin uygulanacağına göre değişiklik göstermektedir.

Meme estetiği fiyatları daha önce de vurguladığımız gibi birçok farklı etmene göre belirlenir. Bu yüzden de sizlere bu konuda net bilgi veremiyoruz. Fiyatlandırmalar ve yapılacak olan işlemler hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Güncel meme estetiği fiyatları ve sizin göğüs yapınıza göre nasıl bir işlem yapılması gerektiğine, gerekli muayenelerin ardından karar verilecek ve işlemler yapılacaktır. Sizlere ayrıca gerekli muayene sonrasında yapılacak olan işlemler için ne kadar ücret talep edileceği konusunda da bilgi verilecektir.

Meme Büyütme Ameliyatı Yöntemleri

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılabilecek birçok yöntem vardır.  Tercih edilecek yöntemi belirlerken yapılan tetkikler, hastanın sağlık durumu ve hastanın tercihi dikkate alınmaktadır. 

Meme estetiği fiyatlarını belirleyen ana etken olan ameliyat  yöntemlerinden bazıları şu şekildedir;

 • Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme

Meme büyütme estetiği yöntemleri arasında yağ enjeksiyonu da vardır. Memelerin hacim bakımından dolgun olmasını sağlayan yegane unsur yağ dokusudur. Vücudunuzun belli bölgelerinde yer alan yağ dokuları ve memelerdeki yağ dokuları arasında fark vardır. 

Vücudunuzun belli bölgelerinden alınan yağlar belli işlemlerden geçirilerek göğüs bölgesine enjekte edilebilir.  Meme estetiği fiyatları enjekte edilecek yağın miktarına göre değişecektir.

 • Dolgu Enjeksiyonuyla Meme Büyütme

Meme büyütme operasyonu içinde kullanılan yöntemlerden biri de dolgu enjeksiyonudur. Sentetik olarak oluşturulan maddeler yardımıyla yağ enjeksiyonu yerine göğüs bölgesine dolgu yapılır.

Dolgular vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi göğüs bölgesinde de son derece doğru bir seçim olabilir. Dolgun göğüs için istediğiniz oranda dolgu maddesi enjekte edilebilir.

 • Damla ve Yuvarlak Göğüs Silikon Ameliyatı

Meme estetiği fiyatları üzerinde rol oynayabilen faktörlerden biri de seçilecek göğüs silikonunun boyutu ve markasıdır. Slikon takma ameliyatı olarak da bilinen protezle meme büyütme yöntemi estetik bir göğüs isteyenler için en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. 

Memelerin kalıcı olarak estetik hale getirilmesini istiyorsanız meme dokusunun alt kısmına uygulanan istenen boyutta yapılabilen yapay malzemeyle istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Uygulama kolaylığı ve kalıcılığı silikonlu göğüs uygulamasının yoğun olarak tercih edilmesini sağlamaktadır.

Göğüs silikonu diğer meme büyütme yöntemlerinden daha avantajlı bir seçenektir.  Kalıcılık süresini düşündüğünüzde diğer yöntemlere göre son derece üstün bir uygulama olarak kabul edilebilir. 

Ayrıca istediğiniz boyutta silikon meme yaptırabilirsiniz. Silikon taktırma fiyatları tercih edeceğiniz büyüklüğe, kullanılan silikon markasına göre değişebilir.

Damla silikon, yuvarlak silikon gibi farklı silikon göğüs protezi modellerini tercih edebilirsiniz. İstediğiniz silikon türünü seçerken doktorunuzun tavsiyesine ve elde etmek istediğiniz son görünüme göre hareket etmeniz gerekiyor.

Göğüs silikonu takılabilecek bölgeler;

 • Meme gland altı,
 • Dual planda,
 • Kas altı,
 • Fasya altı gibi bölgelere yerleştirilir.

Meme silikonu alerji yapar mı?

Silikon meme protezine karşı alerji sahibi olma durumu çok nadirdir.

Göğüs Silikonu Memeyi Kaç Beden Büyütür?

250 cc,275 cc 300 cc ve  325 cc silikon protezler ortalama 1 beden göğsü büyütür.

350 cc, 375, 400 cc silikon protezler meme dokusuna bağlı olarak 2 beden göğsü büyütebilir.

Göğüs Dolgusu ve Silikonu Arasındaki Farklar

Göğüs dolgusu yönteminde yağ enjeksiyonu teknikleri kullanılmaktadır. Dışarıdan ek bir materyal – bileşen kullanılmıyor. Bireyin kendi vücut yağ dokuları kullanılır. Çok zayıf bireylerde uygulanamamakta ya da yetersiz olabilmektedir.

Vücudun fazla yağ dokularının olduğu bölgelerden alınarak yapıldığı için alınan bölgeler aynı anda bölgesel incelme özelliklerine sahip oluyor. Bu da tek operasyonla bir avantaj daha sunuyor.

Yağ bulma, yağ alma, ayrıştırma, göğüslere enjeksiyon yapma işlemlerinden oluşan göğüs dolgusu operasyonlarında kısa süreli uygulamalar imkansızdır. Özetle silikon uygulamasına göre çok daha uzun sürmektedir.

Yağlar meme dokularıyla meme kasları arasına aşama aşama enjekte edilmektedir. Tek seferde uygulama yapılmamaktadır. İkinci ya da üçüncü bir uygulama gereklidir. Bu nedenlerle silikonla arasında bir de fiyat farkı vardır.

Göğüs dolgusu uygulamaları daha pahalıdır. Göğüs dolguları memelerin şekil bozukluklarını gidermede de etkilidir.

Göğüs silikonu ise çok kısa sürede yerleştirebilmekte, pek çok görünüm seçenekleri sunmaktadır. Ancak dışarıdan materyal kullanılmaktadır.

Dolguda olduğu gibi bireyin kendi yağları kullanılmaz. göğüslerin arzu edilen boyutlara ulaştırılması sağlanabilmekte, ömür boyu kullanım imkanı sunabilmekte, tek seferde işlem tamamlanabilmektedir. Eğer bireyde göğüs şekil bozuklukları da varsa göğüs dolgusu enjeksiyonu da yapılmaktadır.

Zayıf – kilolu fark etmeksizin herkese yapılabilmektedir. Göğüs silikonunun en büyük avantajlarından biri de göğüs yok denecek kadar az olsa bile silikon yerleştirme uygulamasının yapılabilmesidir.

Meme Estetiği Fiyatları Neden Farklıdır?

Meme estetiği fiyatları; göğüs büyütme işlemini yapan uzman, ameliyatın yapıldığı sağlık kuruluşu, işlemin yapıldığı şehir, işlem sırasında kullanılan silikonların kalitesi,  ameliyatı sonrası takılması gereken medikal sütyen kalitesi gibi durumlara göre değişmektedir.

Estetik ameliyatlar öncesinde bir fiyat değerlendirmesi yapmak yanlış olacaktır.

Ameliyat öncesinde yapılacak işleme göre ve doktorun profesyonelliğine göre fiyatlar değişecektir.  Para konuşmak yerine işlemi en profesyonel yapacak uzmanı bulmaya odaklanmak gerekir.

Meme büyütme işleminde kullanılan silikon ücretleri döviz olarak satışa sunulur. Genel olarak Avrupa’da üretilen bu malzemelerde kur dalgalanmaları fiyatlar üzerinde etkili olacaktır.

Kullanılan markanın kalitesine göre uygun fiyatlara silikon bulabileceğiniz gibi çok yüksek fiyatlara da silikon bulma şansınız vardır. Bunun üzerine doktorunuz da kendisi ameliyat ücreti ekleyeceği için doktorunuzu fiyat politikası da burada etkilidir.

Meme estetiği fiyatları kullanılacak yönteme göre de farklılık gösterebilir. Kısa süreli bir ameliyatın ücreti daha ucuz olacaktır. Ancak 3 saati bulacak ya da geçecek bir ameliyatta ya da yapılacak ek işlemlerde göğüs büyütme için fiyat daha farklı olacaktır.

Fiyatlar hakkında bilgi almak için öncelikle doktorunuzla görüşmeniz ve fiziki muayene yaptırmanız gerekiyor. Unutmayın, göğüs büyütme ameliyatında her bütçeye ve tarza uygun bir operasyon seçeneği bulabilir ve başarılı sonuçları kısa süre içinde alabilirsiniz.

İstanbul Meme Estetiği Fiyatları 2023

Göğüs estetiği hem ihtiyacınız olan görünüme kavuşmanıza  yardımcı olur hem de kötü görünümü düzeltmede sizlere etkili çözümler sunar. Kadınlar için 2023 yılında meme estetiği fiyatlarından bahsedeceğiz.

Fiyatların belirlenmesinde estetik için kullanılacak malzemelerin türü ve markası büyük oranda belirleyicidir. Meme büyütme operasyonunda yuvarlak ya da damla silikon modelleri tercih edilebilir.

Damlat tipi meme protezleri, yuvarlak protezlere göre çok daha yüksek maliyetli seçeneklerdir. Protezler çok sayıda marka tarafından üretilen ürünlerdir.

Yapılacak operasyonun uzun ömürlü olması ve istenen sonuçların alınabilmesi için öncelikle kaliteli malzemelerin kullanılması gerekiyor. Burada da A sınıfı markalara talep olmaktadır.

Yüksek yoğunluğu olan, patlama ya da sızıntılara karşı dayanıklı ürünler tercih ederseniz daha uzun süre kullanabilirsiniz. Estetik operasyonlardan malzeme kalitesinden ödün vermediğinizde istediğiniz sonuçlara çok daha kolay ulaşabilirsiniz. 2023 Meme estetiği fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SGK – Devlet Hastanesi Meme Büyütme Estetiğini Karşılıyor Mu?

Silikon meme implantı taktırma operasyonu kişinin kendi tercihi ile yapıldığı durumlarda karşılamaz

Silikon Ameliyatına Protez Fiyatları Dahil Mi ?

Evet, meme protez fiyatları operasyon ücretine dahildir.

S.S.S

Silikon protez kullanım ömrü ne kadardır ?

Birçok marka protez var, markasına göre kullanım ömrü değişebiliyor. Ancak teknolojinin gelişimi ile beraber yeni nesil protez uygulamalarındaki kullanım ömrü gittikçe uzamaktadır.

300 cc silikon göğsü kaç beden büyütür ?

Kullanılacak protezin cc sinin kaç beden büyüteceği kendi meme dokunuzun büyüklüğüne bağlıdır, örneğin hiç göğsü olmayan bir kadında 1 beden büyütebilirken göğüs yapısı daha belirgin kadınlarda yada farkedilir bir büyüme yapabilir.

300 cc silikon kaç gram ?

300 cc silikon ortalama 300 gram dır.

Kaynakça:

https://embryo.asu.edu/pages/breast-augmentation-techniques

https://www.healthline.com/health/saline-vs-silicone-implants

3.7 / 5. 46

30 cevaplar
 1. Jale
  Jale says:

  tayfun bey merhaba, biraz araştırma yaptım ve mentor marka silikon taktırmak istiyorum. 350 cc kas altı silikon fiyatı alabilir miyim ?

  Cevapla
 2. Füsun
  Füsun says:

  Silikon ameliyatı olmak istiyorum, doğal bir görüntü için damla mı kullanmak lazım ,silikon ameliyatı fiyatları nedir?

  Cevapla
 3. Gülce
  Gülce says:

  Tayfun hocam ben Meltem Belçikada yaşıyorum 2 yıl önce doğum yaptım, göğüslerim hep küçüktü ama emzirmeden dolayı iyice küçüldü sanki sünmüş gibi olmuş, silikon taktırmak istiyorum hangi marka silikon kullanıyorsunuz ben mentor istiyorum,genel süreç nedir göğüs silikonu fiyatları ne oluyor?

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir