Meme Büyütme Estetiği Sonrası İşe Geri Dönmek
5
(1)

Eğer meme büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, ameliyat sonrası işe geri dönme zamanı hakkında endişe duyuyor olabilirsiniz.

Bu tip cerrahi işlemlere maruz kalan hastaların çoğu ilk birkaç gün boyunca hafif ve orta derecede ağrıya maruz kalmaktadır. Bu nedenle en az 3 hafta boyunca yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Fiziksel olarak zorlu işlerde olmayanlar için işe geri dönme süresi yaklaşık bir hafta kadardır. Fiziksel olarak hareket etmeleri gereken işlerde çalışan kadınlar, bir hafta veya iki hafta bekledikten sonra işlerine geri dönebilmektedir.

Böylece şişlik ve diğer yan etkilerden kaçınmaları mümkündür. Masa başı işi olanların meme estetiği sonrası bir haftalık iyileşme süresi sonrası işlerine dönmelerinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Vücudunuzun cerrahi travma sonrasında daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmanın bir yolu, fiziksel ve duygusal stresi önlemek veya en aza indirmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaktır. Birçok hasta, enerji seviyeleri normale dönene kadar yarı zamanlı olarak çalışmaktadır.

Genellikle 1 ay süren bu süre zarfında, erken yatmak normaldir çünkü daha kolay yorulur ve daha fazla dinlenmeniz gerekebilir.

Ameliyattan sonra dinlenmek önemli olsa da, bacaklarda kan pıhtılaşması, kronik yorgunluk, kalıcı şişlik, kilo artışı gibi komplikasyonlara yol açabileceği ve iyileşmenizi geciktirebileceği için uzun süreli hareketsizlik tavsiye edilmez. Dolaşımı teşvik etmek için günde birkaç kez kısa yürüyüşler önerilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası işe ne zaman dönebileceğiniz yaptığınız işin türü ve nasıl hissettiğiniz gibi birçok faktöre bağlıdır. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza danışın ve kendinizi zorlamayın.

5 / 5. 1