Göğüs Büyütme Yöntemleri ve Egzersizleri
4.1
(61)

Birçok kadın göğüslerinden memnun değil ve bu konuda kaygı duymaktadır. Ameliyatla göğüs büyütmek ise bu kişilere korkutucu gelebilir. Aynı zamanda göğüs büyütme ameliyatları sonrası küçük de olsa iz kalmaktadır.

Peki ameliyat olmadan göğüs büyütmenin başka yolları var mı? Doğal yöntemlerle göğüs büyütmek mümkün mü, gelin birlikte bakalım.

Göğüs Büyütmek İçin Doğal Yöntemler

Göğüs Büyütme Egzersizleri ve Hareketleri

Üst gövdenizi çalıştıracak, göğüs kaslarınızı büyütecek spor egzersizleri mevcuttur. Göğüs kaslarınızın büyümesiyle daha dolgun memelere sahip olabilirsiniz.  

Evde meme büyütmek için kullanabileceğiniz  egzersizler işe şöyledir;

 • Duvar Şınavı: Kollarınızı dik bir halde duvara yaslayarak ayakta dik olarak durmalısınız. Sonrasında yerde şınav çekiyormuş gibi göğsünüzü duvara verip geri çekmeniz gerekir. 
 • Kolları Göğüse Çekip Bırakma: Yere uzanarak dizlerinizi kırıp havaya kaldırmalısınız. Yan yatmış sandalye gibi duruyor olmanız gerekir. Elinize ağırlık alarak havaya ve aşağıya çekip bırakmalısınız. Bu işlemi yaparken belinizde boşluk kalmamasına dikkat etmelisiniz. 
 • Yatay Göğüs Presi: Avuç içleri karşıya bakacak şekilde kollarınızı iki yanda havaya kaldırınız. Sonra kollarınızı önünüzde birleştirip tekrar açınız. 
 • Prayer Pose: Avuç içleriniz birbirine değecek şekilde ellerinizi birleştirin. Ellerinizi göğüs hizasına getirin. Parmaklarınız karşıyı gösterecek şekilde ellerinizi uzatın ve kendine doğru çekin.
 • Kol Presi: Ayakta dik şekilde durun. Bacaklarınızı birbirine yapıştırın. Avuçlarınız karşıya bakacak halde ellerinizi iki yana ve geriye doğru açın. Kollarınızı dik bir şekilde göğsünüzde birleştirerek devam edin.
 • Kol Çemberi: Ayakta durarak bacaklarınızı birleştirip dik durunuz. Kollarınızı iki yana açabildiğiniz kadar açın. Önce ileri sonra geri doğru yuvarlak çizerek kollarınızı hareket ettirin. 

Spor hareketlerinde önemli olan bir anda fazlaca hareket etmekten çok, düzenli olarak hareket etmektir. Her gün sabah ve akşam yukarıdaki göğüs çalıştırıcı hareketlerden azar azar yaparsanız bir süre sonra kaslarınızın arttığını ve göğüslerinizin dolgunluk kazandığını göreceksiniz. 

Doğru Beslenmek

Doğru beslenmek genel olarak zayıflamak olarak algılanmaktadır. Oysa doğru ve organik beslenmek zayıf yada kilolu olmakla değil, sağlıklı olmakla ilgilidir. Sağlıklı olmanızla birlikte beslenmenize katacağınız bazı besinler sayesinde göğüslerinizin büyümesini sağlayabilirsiniz.

 

Eğer zayıfsanız ve göğüslerinizin büyümesini istiyorsanız bu süreçte biraz kilo almanız gerekmektedir. Lakin bu kilonun doğru yere alınması önemlidir. Göbeğinize alınacak kilolar maalesef göğsünüzün dolgunluk kazanmasını sağlamaz. 

Göğüslerinizin büyümesi için östrojene ihtiyaç duyarsınız. Bu sebeple günlük beslenmenize katacağınız östrojen içeren yada östrojen hormonu salgılanmasına yardımcı olacak yiyecekler ile göğüslerinizin büyümesini sağlayabilirsiniz. 

Östrojen hormonu seviyesini artıracak yiyecekler şöyledir; çok tahıllı ekmekler, soya içeren ürünler, keten tohumu, mürdüm eriği, hurma, kayısı gibi kuru meyveler, susam, fasulye, nohut, at kestanesi, fındık, ceviz, antep fıstığı gibi kuruyemişler, kırmızı şarap, şeftali, çilek…

Bu ürünleri özellikle spor ile birlikte tüketirseniz daha verimli sonuçlar almış olursunuz.  

Göğüs Büyütme Teknikleri

Doğru Sütyeni Kullanmak

Çok fazla doğal sayılmasa da doğru sütyen ile göğüslerinizi büyük gösterebilirsiniz. Bedeninize iyi oturan sütyenler sayesinde az süreliğine de olsa özgüveniniz yerine gelecektir. Unutmayın, bedene uyumlu olmayan sütyenler her göğüste kötü durmaktadır. 

Aynı beden fakat farklı kalıplar sunan birçok sütyen markası bulunmaktadır. Buradan bedeninize ait ölçülerde sütyenleri kıyafetinizle birlikte denemelisiniz.

Bedeninizin ölçüsünden emin değilseniz gerekli ölçümleri yaparak bedeninizi öğrenmelisiniz. Bundan sonra sister size denilen, sizin bedeninize olacak ama başka bir markada bir boy büyük sütyene eşit bedeninizi bulabilirsiniz. Hangi sütyenin üzerinizde daha iyi olduğuna bakın ve böylece karar verin. 

Göğüs Büyütme Makyajı

Son zamanlarda kadınlar arasında sıkça kullanılan kontürleme işlemi ile vücudunuzda istediğiniz yeri, istediğiniz şekilde gösterebiliyorsunuz. Sütyen ve kıyafetinizi giydikten sonra göğüs bölgenizi kontürleyebilirsiniz.

Küçük bir illüzyonla daha dolgun göğüslere sahip olacaksınız. Bu makyaj işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken şey ise bütünlüğü sağlamayı unutmamanız. Göğüs kısmınız farklı bir renkteyken, boynunuz ve köprücük kemikleriniz başka renk kalmamalıdır. 

İki göğüs içinde orta noktadan kollara doğru yarım çember şeklinde çizgi çekildikten sonra aydınlatıcı ve gerekli renkler kullanılarak malzemeler orantılı bir şekilde dağıtılmalıdır. Böylece daha derinlikli bir görüntü oluşacak ve bu da göğüslerinizi dolgun gösterecektir. 

Omurganızı Dik Tutma

Ne zaman olursa olsun dik durmaya dikkat edin. Dik durmak sırt ve göğüs kaslarınızın sert ve güçlü olmasını sağlar.

Eğik durmak göğüslerinizin sarkmasına ve göğüs kaslarının zayıflamasına neden olur. Omuzlarınızın geri pozisyonda kalması, kolların serbest biçimde yanda yer alması ile omurganın dik durması sonucunda boyun uzun ve göğüsler geniş gözükür. 

Doğru Kıyafet Seçmek

Doğru kıyafetler kullanarak göğüslerinizi hacimli gösterebilirsiniz. Göğüs kısmı hareketli, fırfırlı, kat kat olan kıyafetlerle göğüsleriniz olduğundan daha büyük gösterecektir. Yatay çizgili kıyafetler, balenli gömlekler memelerinizin daha büyük gözükmesini sağlayacaktır. 

Göğüs Büyütücü Besinler ve Yağlar

Küçük göğüsleri büyütmek için için yiyebileceğiniz gıdalar( Milliyet );

 • Elma
 • Soya içerikli gıdalar
 • Mürdüm Eriği
 • Çilek
 • Susam
 • Kuru meyveler
 • Kuru yemişler
 • Bol – çeşitli tahıllarla pişirilmiş ekmekler
 • Keten Tohumu
 • Fasulye
 • Antep Fıstığı
 • Hurma
 • Nohut
 • Ceviz
 • Şeftali
 • Çemen otu çayı
 • At kestanesi
 • Fındık
 • Tarçın yağı

Burada anılan bitkilerin her biri östrojen kaynaklıdır. Göğüs büyüklüğü östrojen ile doğru orantılıdır. Östrojen hormonu ne kadar çok ise göğüsler o kadar büyük olabilmektedir. Özetle östrojen içeren gıdalara yönelmek bu konuda daha fazla yardımcı olabilir.

Örneğin çemen otu tohumu, şerbetçi otu ve hayıt otu ile kür, rezene tohumu, çörek otu gibi. Bitkilerin her çeşidi aynı gün tüketilmemelidir. Sağlığınıza zarar verebilir. Tüketim yaparken bilmelisiniz ki bitkiler arzu edilen büyüklüğe ulaştırmada asla kesin ve net sonuçlar barındıramaz.

En etkili yöntem estetik operasyonlardır. Tüketim sağlarken örneğin: birinci gün beş adet bitkiyi 24 saatinize yayarak azar azar kullanınız. Ertesi gün diğer beş çeşitle devam ediniz.

Estetik Ameliyat ile Küçük Göğüsler Nasıl Büyütülür ?

Küçük memeleri büyütme için en kalıcı ve iyi sonuçların elde edildiği yol göğüs implantlarıdır. Bu amaçla kullanılan silikon göğüs implantları şekillerine ve içeriklerine göre iki ayrı gruba ayrılıyor.

Şekillerine göre damla ve yuvarlak olmak üzere iki çeşit silikon meme protezi-implantı bulunurken; içeriklerine göre de serum fizyolojik içerikli ve silikon içerikli olmak üzere iki farklı göğüs implantı bulunuyor. Doktor kontrolü ile kişilere uygun olan implant seçiliyor ve uygulanıyor.

Göğüs implantlarında öncelikle dikkat edilmesi gerekenler;

 • Tıbbi bir malzemede bulunması zorunlu olan, en üst düzeyde güvenlik standartlarına ve üretim teknolojisine sahip ürünler tercih edilmelidir.
 • Dünyaca bilinen, doktor onaylı denenmiş, CE onaylı ürünler kullanılmalıdır.
 • Hem kullanıcıya hem de ürünü uygulayacak olan hekime belgelenmiş ürün niteliğinde ve test edilmiş olmalıdır.

Meme Protezleri Çeşitleri

Silikon meme implantları şekillerine göre damla ve yuvarlak meme protezleri olarak bilinir.  Bunun yanı sıra meme protezleri en, boy ve yükseklik olarak birçok farklı şekil ve büyüklükte üretilmektedir.

Küçük memelerini büyütmek için göğüs büyütme ameliyatı olacak kişiler ameliyat öncesi yaptıkları araştırmalar sonucunda en iyi ve en doğal protezin damla protez olduğuna karar verseler de bu tercih kişiden kişiye değişiyor.

Kişilerin beden kitle endeksine, göğüs bölgesinin genişliğine bağlı olarak sırtına ağırlık yapmayacak şekilde doktor muayenesiyle beraber doğru meme implantı seçimi, Göğüs büyütme ameliyatlarında ilk adımdır.

 • Damla Silikon Protez

Su damlasına benzemesinden kaynaklı adına alan bu implant modeli, meme büyütmede en çok tercih edilen protezdir.

Doğal göğüs görüntüsüne en yakın olan damla model yandan bakıldığı zaman aşağıya doğru daha büyük ve dolgun gözükse de önden bakıldığı zaman yuvarlak ve doğal bir estetik güzellik elde etmenizi sağlar.

Damla model kişilerin göğüslerinin durumuna bağlı olarak da tercih edilebilir, örneğin üst meme yapısı dolgun olan hastalarda damla model implant tercih etmek daha ideal olacaktır.

Damla model silikon implant seçimi sırasında hastanın omuz genişliği, göğüs kafesi ölçüleri ve meme anatomik ölçümleri göz önünde bulundurulur. Bu ölçülerle her hastaya göre ayrı protez seçimi yapılamaz ve göğüs büyütme ameliyatlarının başarısını yükselten ilk etmen doğru implant seçimidir.

 • Yuvarlak Silikon Protez

Yuvarlak implant seçeneği memenin her açıdan eşit görünmesini sağlayan, dik duran ve göğüs dekoltesi severler tarafından daha çok tercih edilen bir protezdir.

Memenin altında bir miktar meme dokusu bulunan kişilerde kullanılan yuvarlak protezler görüntüsel anlamda damla protez gibi doğal bir meme görüntüsü ortaya çıkarıyor olmakla beraber daha üst memenin de tamamen dolduruluyor olması daha eşit bir görüntüde sergiliyor.

Estetik ameliyatlarda kullanılan teknolojinin gelişimi sayesinde, ergonomik protezler üretilmeye ve yaygın olarak tercih edilmeye başlandı. Bu tür protezler gerçek meme dokusunun hareketlerini taklit edebildiğinden yer çekimine bağlı dolgunluk protezin alt kısmına doğru ilerleyecektir.

Kişi yatar pozisyona geçtiğinde meme implantı yuvarlak protez şeklini alıyor ve gerçek meme dokusu gibi bir yayılım gösterebiliyor.

Bu iki implant arasında seçim yaparken bazı parametreler bulunuyor. Kişinin sahip olduğu memenin büyüklüğü, dolgunluğu, derinin ve kasın durumu, gevşeklik derecesi aynı zamanda kişinin kendi tercihi ve doktorun önerisi göz önüne alınarak seçimler yapılıyor.

Meme implantları nasıl yerleştirilmelidir?

 • Kişiden kişiye göğüs dokusu değişiklik göstermektedir. Bu nedenle implantların yerleştirilme tekniği doktorun kişilerin göğüslerinde ki yağ ve kas dokusu ile alakalı karar vermesi daha doğru olacaktır. Örneğin üst memesinde yeterli dokuya sahip olan hastalara alt meme dokusuna implant yerleştirerek bir göğüs büyütme işlemi yapılması daha doğru olacaktır. Kişiler dememe derisi ve deri altı dokusu ince ve yetersiz ise protezin deriyle temasını azaltmak amacıyla implant kas dokusunun altına yerleştirilir.
 • Kas altına yerleştirilen implant bir süre sonra kas yapısı ve deriyle uyum sağlamaya başlayacağı için, uzun dönemde kapsül oluşumuna bağlı deride oluşan şekil bozuklukları ve protezin belirginliğini azaltır.
 • Kas üzeri yerleştirilen implantlarda ameliyat sonrası ağrı kas altı yerleştirilen proteze göre neredeyse yoktur. Kişi rahatlıkla kollarını hareket ettirebilir ve çok rahatlıkla günlük yaşama dönebilir.
 • Kas altına yerleştirilen implantlarda ilk bir hafta gerginliğe bağlı ağrı ve hareket kısıtlığı yaşanabilir. Bu süre doktor reçetesinde ki ağrı kesiciler ile rahatlıkla atlatılabilir. Göğüslere yerleştirilen implant sonrasında, elle yapılan muayenede kas altında olan silikonun anlaşılması bile alt dokuya yerleştirilene göre daha zordur. Bu nedenle daha doğal bir görünüm sağlanır.

Tüm bunlar dikkate alındığında implant seçimi oldukça kararsız kalınan bir seçim olsa da her iki modelinde avantajları ve dezavantajı mevcuttur. Uzman hekiminiz tecrübelerine dayanarak sizi en uygun implant seçimi için doğru yönlendirecektir.

Estetik ameliyatla birlikte meme büyütmede en çok takip edilmesi gereken konu kapsül oluşumudur. Kapsül oluşumu vücuda dahil edilen yabancı cisimlere karşı vücudun oluşturduğu tepkimedir. Meme büyütme estetiği  sonrası kapsül oluşumu normal ve genelde beklenilen bir durumdur.

Vücut takılan implantların etrafında ince bir zar tabakası oluşturur ameliyat sonrasında. Bunun implanta ya da vücuda herhangi bir zararı bulunmuyor. Ancak bazı kişilerin vücudu bu yabacı cisimlere normalin aksine daha fazla reaksiyon verebilir ve kapsül kalınlaşabilir.

Aşırı kalınlaşan kapsüller implantı sıkıştırır ve şeklini bozmaya başlayabilir. Böyle durumlarda meme de oluşan kapsüllerden cerrahi işlemle kurtulmak gerekir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar ?

Göğüs büyütme ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak için whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Vazelin ile Göğüs Büyütmek Mümkün Mü?

Kadınların her zaman büyük ve dolgun göğüs istekleri onları doğal yollarla göğüs büyütme teknikleri oluşturmaya itmiştir. İçerisinde ünlüler dahil birçok sosyal medya kullanıcısı, tanınmış ve anonim kişiler çeşitli doğal yöntemlerle göğüslerinde büyüme elde edebildiklerini iddia etmiştir.

Birçok takipçi tarafından uygulanan vazelin ile göğüs büyütme yöntemi; kaygan yağlar ile yapıldığı için, kan akışını hızlandırır. Bu yöntemler anlık dolgunluk görünümü sağlar. Bunun haricinde her hangi bir kalıcılık sağlama. Uzman estetik cerrahlar konuyla ilgili şöyle diyor:

“Vazelin yalnızca cildi nemlendirmek için kullanılır ve herhangi bir nemlendiriciyle de masaj yapmak bölgede ki kan akışını attıracaktır. Ancak vazelin daha yoğun bir kan akışı sağlayabilir bunun dışında bir meme bezi ve yağ dokusunun çoğalmasına neden olamaz.”

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri Etkili Sonuç Verir Mi?

Doğal göğüs yöntemlerinden en popüler olan spor ve masaj tekniğidir.  Egzersizler özellikle pilates, göğüslerin zamanla daha dolgun ve büyük görülmesini sağlıyor. Pilates kullanılan ağrılıklar, vücudun elastikliğini arttırıp daha sıkı ve yer çekimine karşı kontrollü olmasını sağlayacaktır.

Özellikle kol ve göğüs kaslarını çalıştıran egzersizler, düzenli olarak tekrarlanırsa bir süre sonra göğüs kasları toparlanacaktır.

Kişiler bu toparlanmayı büyüme zannediyor olabilir, meme içerisinde büyümeye elverişli bir doku bulundurmuyor.

Kilo almaya ve hamilelikte süt bezlerinin dolmasına dayalı yağlanma olabiliyor sadece. Aksi tüm durumlarda, göğüs var olan kas kitlesini bir araya topluyor. Yani kalıcı bir büyüme gözlemlenemez ve doğal yöntemler bırakıldığı gibi, büyüme de ortadan kalkacaktır.

Doğal göğüs büyütme yöntemlerinin etkili sonuç vermesi, ne kadar süre ile yapıldığı, kullanılan teknik ve malzemeler gibi süreç içerisinde ki değişkenleri olsa da kalıcı bir göğüs büyütme elde edilemeyebilir.

Göğüs Büyütme Kremi Etkili Midir?

Göğüs büyütme işlemi ameliyat dışındaki yöntemlerle kontrollü bir şekilde başarılamaz. Göğüslerin ameliyat olmaksızın kalıcı bir büyütmeyi ilaç, krem, pompa, bant ya da sprey ile elde etmek mümkün değildir. İlaçların hormonal takviye durumuna göre vücutta oluşturacağı etkiler değişiklik gösterebilir.

Ameliyat göğüs büyütme amacıyla direkt olarak kullanılan bir tıbbi ilaç yoktur. Göğüs büyütme kremi ile beraber, herhangi bir external etkili yani dış etkiyle veya iç etkiyle göğsü büyütmek olanaksız.

Kremler düzenli bir masaj ile göğüs bölgesine uygulanırken etki gösterse de, bırakıldığı zaman etkisini kaybedecektir.

Detaylı bilgi: https://tayfunturkaslan.com/gogus-buyutme-kremleri-ise-yariyor-mu/

4.1 / 5. 61

8 cevaplar
 1. Zehra
  Zehra says:

  Hocam merhaba, göğüs büyütmek için krem ve egzersizleri denedim ancak işe yaramadı. Silikonda taktırmak istemiyorum çok belli olacak gibi geliyor. Daha doğal görünen bir operasyon çeşidi var mıdır ?

  Cevapla
 2. Gökçe
  Gökçe says:

  hocam merhaba, gögüs büyütmek icin ne yapmam gerekiyor ? yaşım küçük şimdi ameliyat olmak istemiyorum belki sonra olabilir. Bilgi verirseniz çok sevinirim

  Cevapla

Trackbacks & Pingbacks

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir