Göğüs Silikon Çeşitleri Nelerdir?
3.7
(3)

Göğüs silikonları iki farklı kategori altında değerlendirilir. Damla ve yuvarlak göğüs silikonları ile artık memelerinizin daha güzel bir görünüm almasını sağlayabileceksiniz.

Kalıcı olarak düzeltme yapılan göğüs büyütme ameliyatı ile kişiler kullanılan silikonlar sayesinde memelerinde kalıcı bir görsellik kazanabiliyorlar. Yuvarlak göğüs silikonu ile damla göğüs silikonu için bir tanım yapmak gerekirse ikisini de ayrı ayrı incelemek gerekir.

Yuvarlak göğüs silikonu, tam olarak bir küre şeklinde olmayan bir göğüs silikonu türüdür. Damla silikonlar ise gerçeğe daha benzer olarak üst kısımdan bastırılmış ve alt tarafta daha çok dolgunluk sağlanmış olan silikon çeşididir.

Göğüs Silikon Seçimi Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak doktorlar göğüslerin deri yapısını incelerler. Kalın mı yoksa ince mi diye derinin incelenmesi gerekir.
  • Çok büyük sorun yaratmayacağı düşünülse bile aslında göğüs kası yapmış olan kadınlar için bu durum sizin seçiminizi engelleyebilir. Göğüs kasının hacmine göre göğüs silikonu tercihi yapılabilir.
  • Boyunuz
  • Omuz kısmınızın en ucundan meme ucuna kadar olan bölgenin uzunluğu dikkate alınarak seçim yapılır.
  • Göğüslerde yaşanan sarkma miktarı çok önemlidir.
  • Hastanın tavsiyesine başvurulur. Duruma göre hastaya uygun olmadığı düşünülüyorsa doktorunuz bunu açıklar. Ancak nihai karar elbette her zaman hastanın olur.
  • Bu söyleyeceğim yalnızca göğüsleriniz için değildir. Herhangi bir meme operasyonu geçirmiş olan kişilerin daha detaylı incelenmesi gerekir. Muayene koşullarına uygun olarak doktor gözleminden geçmesi gerekir.

Yuvarlak Protez Avantajları

Kadınların göğüs bölgelerinin tamamıyla dolgun bir hal kazanması için yuvarlak protez çok tercih edilen bir yöntemdir. Göğüs büyütme ameliyatı için tercih edilen bu ürün memenizin üst kısmının daha dolgun olmasına yardımcı olması için tercih edilir.

Özgürce dekolte giyebilirsiniz. Artık kıyafet seçimlerinizde daha özgür olacağınızı düşünüyorum. Göğüs bölgesinde aşırı sarkmalara karşı büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Ayrıca göğüs tipine göre seçtiğim bu protezler daha çok kalın derisi olan ve kaslı bir göğüs yapısına sahip kadınlar için daha uygun oluyor. Göğüsleri tutabilecek yüksek yuvarlak protezler ile tam anlamıyla bir destek verebiliyorum.

Damla Göğüs Silikonu Avantajları

Normale yakın bir göğüs izlenimi bırakmak için ideal bir yöntemdir. Göğüs kafesi daha çok hassas olan kişiler için bu yöntemi tercih ediyorum. Göğüs kafesi yapısına göre daha çok tercih edilen bu yöntem aslında tamamıyla göğüslerinde zayıflık olan insanlar için tercih ediliyor.

Göğüslerindeki sarkmadan şikayetçi olan hastalarıma bu yöntemi tercih ediyorum. Ancak toplanması gereken göğüsler varsa iki işlemi bu yöntemle gerçekleştirmek pek mümkün değildir. Bu durumda yuvarlak protez tercihi söz konusu olacaktır.

Göğüs silikon çeşitleri ile kadınlar daha büyük ve iri göğüsler tercih ettiği sürekli olarak bir düşünce olarak aklımıza yerleşmiş.

Ancak göğüslerini toparlamak isteyen birçok kadın hastam büyütmekten çok bu noktaya yoğunlaştıkları için yuvarlak protezi kullanmalarının daha uygun olduğunu düşündüğümü onlara belirtiyorum.

Kısacası her göğüs silikonunun kendine göre büyük bir artısı var. Tercih burada hem hekimin hem de hastanın kendisine ait olur. Ağırlıklı olarak hasta tercihleri göz önüne alınır.

Kaynakça:

https://www.fda.gov/medical-devices/breast-implants/types-breast-implants

https://www.healthline.com/health/gummy-bear-implants

3.7 / 5. 3