Meme Estetiğinde Kullanılan Protezler Nelerdir?

gögüs5.jpg

Meme estetiği söz konusu olduğunda gerekli olan durumlarda meme protezleri kullanılmaktadır. Göğüs implantları olarak  da bilinen bu protezler farklı türlerde ve hastanın tercihine göre istenen boyutta olabilmektedir. Meme estetiğinde kullanılan protezler ise iki çeşittedir. Silikon ve salin protezler birbirlerinden farklıdır ve detayları şu şekildedir;

Jel Dolu Silikon

Göğüs estetiğinde kullanılan jel dolu silikonlar FDA tarafından onaylanmış, içeriğinde özel bir jel bulunan silikon çeşitleridir. Bu tip protezler istenen boyutta olabilmektedir ve eğer implantlar delinirse ya da sızıntı sorunu yaşanırsa içeriğindeki madde dışarıya taşmamaktadır. Jel silikonlar sıklıkla kullanılmaktadır.

Jel Silikon Avantajları ve Riskleri

Jel silikonların en büyük avantajı ortadan ikiye bölünse dahi içeriğindeki jelin vücuda karışmamasıdır. Böylelikle herhangi bir komplikasyon riski oluşmaz. Jel silikon kullanılmasının herhangi bir riski bulunmamaktadır. Jel silikon meme estetiği yaptırmak isteyen herkes için uygun bir silikon türüdür.

Salin Dolu Silikon

Salin dolu serumlar, halk arasında tuzlu su solüsyonu olarak bilinen serum maddesiyle dolu olan silikonlardır.

Salin Silikon Avantajları ve Riskleri

Salin silikon implantlar günümüzde çok sık kullanılmaz. Bunun nedeni ise dezavantajlarının bulunmasıdır. Salin silikonlar eğer herhangi bir hasar alırsa içinde bulunan tuzlu su çözeltisi vücut tarafından emilecektir. Aynı zamanda hacim kaybı bozukluğu oluşma riski de daha fazladır. Salin silikon implantlar göğüs estetiği olmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

İlginizi çekebilir:

Meme Estetiği Türleri Nelerdir?

Meme Estetiği Sonrası Görülebilecek Komplikasyonlar

Tayfun Türkaslan

Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladıktan sonra, Türkiye’de ve İngiltere’de dışında çeşitli çalışmalar ve eğitimlere katılmış, hali hazırda ülkemizde hekimlik faaliyetini sürdürmektedir. Meme Estetiği, Badem Göz Estetiği, Penis Büyütme, Yanık Tedavi, Vaser Liposuction, Saç Ekimi alanlarında kliniğinde ve hastane ortamında çalışmakta olan hekimin, çok sayıda başarılı operasyonu bulunmakta, hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için, modern teknolojinin tüm imkanlarını en iyi şekilde kullanmaktadır.

Call Now Button
WhatsApp Hemen fiyat alın