Meme Estetiğinde Kullanılan Protezler Nelerdir?

5
(1)

Meme estetiği söz konusu olduğunda gerekli olan durumlarda meme protezleri kullanılmaktadır. Göğüs implantları olarak  da bilinen bu protezler farklı türlerde ve hastanın tercihine göre istenen boyutta olabilmektedir. Meme estetiğinde kullanılan protezler ise iki çeşittedir. Silikon ve salin protezler birbirlerinden farklıdır ve detayları şu şekildedir;

Jel Dolu Silikon

Göğüs estetiğinde kullanılan jel dolu silikonlar FDA tarafından onaylanmış, içeriğinde özel bir jel bulunan silikon çeşitleridir. Bu tip protezler istenen boyutta olabilmektedir ve eğer implantlar delinirse ya da sızıntı sorunu yaşanırsa içeriğindeki madde dışarıya taşmamaktadır. Jel silikonlar sıklıkla kullanılmaktadır.

Jel Silikon Avantajları ve Riskleri

Jel silikonların en büyük avantajı ortadan ikiye bölünse dahi içeriğindeki jelin vücuda karışmamasıdır. Böylelikle herhangi bir komplikasyon riski oluşmaz. Jel silikon kullanılmasının herhangi bir riski bulunmamaktadır. Jel silikon meme estetiği yaptırmak isteyen herkes için uygun bir silikon türüdür.

Salin Dolu Silikon

Salin dolu serumlar, halk arasında tuzlu su solüsyonu olarak bilinen serum maddesiyle dolu olan silikonlardır.

Salin Silikon Avantajları ve Riskleri

Salin silikon implantlar günümüzde çok sık kullanılmaz. Bunun nedeni ise dezavantajlarının bulunmasıdır. Salin silikonlar eğer herhangi bir hasar alırsa içinde bulunan tuzlu su çözeltisi vücut tarafından emilecektir. Aynı zamanda hacim kaybı bozukluğu oluşma riski de daha fazladır. Salin silikon implantlar göğüs estetiği olmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı