0
(0)

İç mekanda daha fazla zaman geçirdiğiniz için kışın liposuction yaptırmanın en iyisi olduğu söylenmiş olabilir. Ayrıca örtülü olacaksın. Ancak yaz aylarında estetik ameliyat olmanın getirdiği avantajlar vardır.

Bugün çoğu insan her zamankinden daha meşgul. Ancak çoğu insan için yaz aylarında işler yavaşlar. Yaz, rahatlama ve dinlenme zamanı olarak bilinir. Yaz aylarında işinizden izin almanız daha kolay. Bu süre zarfında çocuklarınız da okul dışındadır.

Çocuklar evin içinde size yardımcı olabilir. Küçük çocuklarınız varsa, onlar için çocuk bakıcısı bulmak daha kolay olacaktır. Okuldaysanız yaz aylarında estetik ameliyat olmak da iyi bir fikirdir. Çoğu okul size üç ay izin verir, bu nedenle okula geri dönmeden önce dinlenmek için bol bol vaktiniz olur.

Yaz aylarında estetik ameliyat olursanız, plaja gitmek için zamanında iyileşebileceksiniz. Ayrıca yıl içinde gerçekleşecek olaylara da hazırlıklı olacaksınız. Örneğin tatil partilerine hazırlıklı olacaksınız.

Çoğu insan yazın hayranı değildir. Sıcak ve nemli havadan nefret ederler. Yaz havasını sevmiyorsanız, bu süre zarfında mutlaka estetik ameliyat olmayı düşünmelisiniz. Ameliyattan sonra toparlanarak zamanınızın çoğunu kapalı alanda geçirebileceksiniz.

Yaz aylarında ameliyat olmayı planlıyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken şeyler var. Güneşe maruz kalmanızı sınırlamanız gerekecek çünkü ultraviyole ışınları izlerinizi koyulaştırabilir.

Ayrıca şişliği daha da kötüleştirebilir. Dışarı çıkmak isteyebilirsiniz, ancak estetik ameliyatınızdan sonra birkaç hafta içeride kalmanız gerekecektir.

Yaz, plastik cerrahi prosedürleri için uygun bir zaman olabilir. Sezon boyunca birçok insan tatile çıkmaktadır, bu da ofiste çok fazla kaşınızı kaldırmadan iyileşmek için izin alabileceğiniz anlamına gelir.

Yaz aylarında herhangi bir işlem yapılabilse de, New York Group for Plastic Surgery’de yılın bu döneminde diğerlerinden daha fazla yaptığımız birkaç prosedür var.

Vücut Şekillendirme

Mayolar havaya girdiğinde, bazı erkekler ve kadınlar, hacimli kışlık giysilerin altında saklanan bedenin, istedikleri kadar saklanmaktan çıkmaya hazır olmadığını fark ederler.

Bu, izole edilmiş yağ alanlarını çıkarmak ve daha pürüzsüz bir vücut profili oluşturmak için vücut şekillendirme tedavilerini düşünmeleri için onlara ilham verebilir.

Neyse ki, New York Plastik Cerrahi Grubu, estetik hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak çok çeşitli vücut şekillendirme prosedürleri sunmaktadır.

Liposuction, daha pürüzsüz bir vücut konturu şekillendirmenin en az invaziv ve daha etkili yöntemlerinden biridir. Prosedürü her hastanın benzersiz ihtiyaçlarına göre şekillendirmemize olanak tanıyan farklı liposuction teknikleri sunuyoruz. Bunlar şunları içerir:

Güç Destekli Liposuction (PAL) – Bu prosedür, daha kolay çıkarılması için tedavi alanındaki yağ hücrelerini gevşetmek için hafif titreşim kullanır. Bu teknik, çevreleyen deri ve dokuda daha az travmaya yol açar, bu da hasta için daha az rahatsızlık ve aksama süresi anlamına gelir.

SmartLipo (Lazer Destekli Liposuction veya LAL) – Bu teknik, daha kolay çıkarılması için yağ hücrelerini sıvılaştırmak için lazer enerjisinin kullanılmasını içerir.

Lazer enerjisi ayrıca genel olarak daha pürüzsüz bir sonuç için bölgedeki cildi sıkılaştırır. Bu prosedür, yağ alımından daha iyi bir sonuç elde etmek için bir miktar cilt gevşekliği olan hastalara önerilebilir.

Liposuction prosedürlerimizin neredeyse tamamını ayaktan, lokal veya genel anestezi kullanarak gerçekleştiriyoruz. Yorucu egzersizler iki haftaya kadar kısıtlanabilse de çoğu hasta 3-5 gün içinde günlük aktivitelerine geri döner.

Göğüs büyütme

Göğüs büyütme, hastaların yaz aylarında mayolarında istedikleri kadar rahat hissetmediklerini fark ettikleri zaman düşündükleri başka bir prosedürdür.

Göğüs büyütme, küçük göğüslerin implantlar kullanılarak büyütülmesini veya orantısız şekilde büyük ve rahatsız olan göğüslerin küçültülmesini içerebilir.

Kadınlar ayrıca belirgin sarkmayı (sarkmayı) azaltmak ve daha genç bir vücut profilini geri yüklemek için bir kaldırma prosedürünü tercih edebilir.

Hangi meme büyütme prosedürünü seçerseniz seçin, New York Group for Plastic Surgery’deki cerrahlar, size mümkün olan en iyi sonuçları verecek implantları veya cerrahi teknikleri seçmeniz için karar verme sürecinde size yol gösterecektir.

Çoğu meme prosedürü, IV sedasyon veya genel anestezi ile lokal anestezi kullanılarak ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir.

Hastalar genellikle iki hafta içinde normal programlarına geri döner. Bu nedenle yaz ayında plastik operasyon geçirmek mantıklı ve son derece uyumlu bir seçim olarak nitelendirilebilir. 

Kaynakça: Jackson, R. F., Dolsky, R. L., Alexander, R. W., Crockett Jr, C. H., Castillo, G. D., Hanke, C. W., … & Tobin, H. A. (1999). Current practice standards in liposuction. The American Journal of Cosmetic Surgery, 16(1), 17-19.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir