Lazer Lipoliz ile Yağ Aldırma
0
(0)

 

Yağ Aldırma bölgesel zayıflamayı sağlayarak vücudun şekillendirilmesini sağlar. Işınlar yağ dokularının zarlarına verilip eritilerek yağlanmayı giderir.

Bu tasarımla vücudun gerekli bölgelerinden yağlar arındırılır ve diğer işlemlere göre birçok avantajı vardır. Etkili ve güvenli bu cihazlar Amerikada FDA onayını almıştır.

Kullanılan iğneler 1mm çapındadır. Bu iğnelerle yağ hücreleri parçalanarak emilim vücut tarafından gerçekleşir ve kendiliğinden kaybolur.

Hastalar açısından bu yöntemin populerliği sıralanırsa; gevşeyen ve sarkan deriyi sıkılaştırıması,tek seansta istenilen sonucun verilmesi,sonucun uzun yıllar kalıcı olması,morlukların ve şişliklerin kısa süreli olması gibi nedenlerle tercih edilir.

Lazer Lipoliz İle Yok Edilen Yağlar Tekrar Oluşur mu ?

Lazer lipoliz ile yok edilen yağlar temelde parçalanır ve en son yok edilir. Bu yüzden tekrar oluşması söz konusu değildir.

Ancak işlem sırasında bütün yağlar alınmaz ve zaman içerisinde hasta çok kalorili besinler tüketerek yeme alışkanlığına dikkat etmezse kalan hücreler çoğalır bununla beraber bölgedeki yağlanma artar.

Yağ Aldırma İşlemi Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Yağ aldırma işlemi kadın, erkek hastalar olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde uygulanır. Dirençli ve kaybolmayan yağları hızlı bir şekilde yok eder.

Kalça,bel,basen,sırt gibi bölgelerden yüz ve gıdıya kadar bütün bölgelerde kullanılır. Erkekler bu operasyonu daha çok göğüs küçültme işleminde kullanırlar. Etkili ve istenilen sonuçlara lazer lipoliz sayesinde kolaylıkla ulaşılır.

Lazer Lipoliz işlemine hangi hastalar uygundur?

Lazer lipoliz işlemine erkek ve kadın hastalarda ergenliğini tamamlamış olmak koşuluyla tüm hastalar için uygundur. Ugulama vücudun birkaç bölgesinde yapılacağı gibi tek bölgesinde de yapılabilir.

Kalp ve damar,kanama sorunu,akciğer hastalıklarına sahip olanlar doktarlarına danışarak işleme karar verebilirler.

Lazer lipoliz ile yağ alma işlemi nasıl uygulanıyor?

Lazer lipoliz ile yağ alma işlemi günü birlik bir işlem olup cerrahi bir uygulama değildir. Narkoza gerek yoktur. Lazer ısısından etkilenmemek için yağ alınacak bölge uyuşturulur. İnce kesiler milimetrik olarak açılır. Açılan kesilerden fiberoptik kanülllerle girilir ve yağ hücreleri parçalanır.

Lazer enerjisinden bir miktar bırakılır ve operasyon tamamlanır. İşlem 15-60 dakika aralığında sürer ve sinirlere herhangi bir zararı yoktur. İşlemle yağlar dışarı alınmaz. Vücud tarafından parçalanan yağlar yok edilir. Kesiler dikiş gerekirmez. Özel korse kullanım süresi kısadır.

Hastanın durumuna göre en fazla bir haftadır. Vücutta oluşan morluk ve şişler kısa sürede geçer. 3-4 litre yağ bu işlemler sayesinde parçalanabilir.

12 haftada istenilen sonuçlar elde edilirken ilk 6 haftada sonuçlar kendini göstermeye başlar.

Lazer lipolizin liposuction yönteminden farkı nedir?

  • Uygulamanın yapıldığı bölgede tekrar yağ oluşumu olmaz.
  • Tek seans uygulamasıyla oluşum bölgesindeki yağlar giderilir.
  • Bütün vücutta olmak üzere özelllikle yüz bölgesinde rahatlıkla uygulanabilir.
  • Sarkan derileri sıkılaştıran bu yöntem,derideki kalojen üretimini artırarak bunu yapar.
  • Diğe yöntemlerdeki gibi parçalanan yağlar dışarı alınmaz. Vücutta kalarak yok vücut tarafından yok edilir. Morluk ve şişliğin iyileşme süresi daha kısadır. 10 günde tamamen kaybolur.
  • Lazer lipolizde hasta bir hafta korse kullanırken, liposuction için bu süre 1 aydır.
  • Hasta 2.günden sonra normal hayatına döner.
  • Uygulama sırasında iç kanama olmaz.
  • Hastanede kalınmasına gerek yoktur.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/laser-lipo-vs-coolsculpting

https://www.verywellfit.com/laser-fat-removal-everything-you-need-to-know-4174974

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir