Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları 2022
0
(0)

Erkeklerin ve kadınların yaşadığı operasyonlar arasında çok ciddi farklar bulunmaz. Bir erkekte kadınların yaptırdığı bütün estetiksel kaygı taşınan operasyonları yaptırabilir.

Erkeklerin en az kadınlar kadar görünüme önem vermelerinden kaynaklı burun estetiği ameliyatları olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Kadın ve erkek ameliyatlarından beklenenlerin aynı olması oldukça normaldir.

Ancak kadın ve erkeklerde ameliyatın yapılış biçimleri benzer olsa da ameliyat esnasında uygulanan teknikler ve alınması beklenen sonuçlar farklıdır. Örneğin kadınlarda sivri bir burun ucu ile kalkıklık sağlanırken erkeklerde böyle bir şey yapılması asla istenmez.

Kadınsı bir duruş sağlamamak adına erkekler buna karşı çıkacaklardır. Ameliyat prosedürü klasik estetik ameliyatı ve diğer estetik cerrahi teknikleri ile istenilen düzeye göre gerçekleştirilebilir. Ameliyat açık veya kapalı estetik olmak üzere gerçekleştirilir.

Erkekler Rinoplasti Yapar Mı?

Tedavi Detayları
Operasyon: Erkeklerde Burun Estetiği
Operasyon Süresi: 1-2 Saat 1 Gece
Hastanede Kalma: 1 gece
Anestezi: Genel anestezi
İyileşme Zamanı: 7 Gün
İşe Dönüş: 7 Gün

Birçok kişi burun estetiği operasyonlarının gerçek isminin rinoplasti olduğunu bilmez. Erkeklerin rinoplasti yaptırmadıklarını düşündüren toplumsal bir algı Türkiye’de yerleşmiş durumdaydı. Ancak geçtiğimiz son beş yıl içerisinde erkekler en az kadınlar kadar kliniğimi ziyaret etmeye başladı.

Türkiye genelinde artık erkeklerde estetik üzerine güzel bir görünüme kavuşmak adına bu ameliyata başvurabiliyorlar.

Ameliyatın risklerinden de bahsetmek istediğim için bu konuyu daha fazla uzatmadan şunları eklemek istiyorum. Günümüzde erkeklerde kadınlar kadar rinoplasti yaptırmaktadırlar.

Estetik Burun Ameliyatı Öncesi

Yapılması gerekenleri kısaca özetlemek adına şunları söyleyebilirim. Erkeklerin ameliyata girmeden önce çoğu ameliyatlarda olduğu gibi kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması istenir. Ameliyata girmeden önce yan etkisi bulunan ilaç kullanımından uzak durulmalıdır.

Bu konu hakkında sürekli ilaç kullanan hastalar doktorlarına bu durumu iletmelidir. Ameliyat esnasında kanama olmaması için gerekli ilaçlar ameliyathane de sizlere enjekte edilir.

Ameliyat öncesinde doktorun söylediği her kurala uymanız gerekmektedir. Hastaların ameliyat esnasında uygulanacak teknikleri ve anestezi yöntemini doktor ile bizzat görüşerek kararlaştırılması gerekir.

Muayeneye uğrayarak dilediğiniz burnu hekimlere anlatmalı ve ona göre bir yol haritası izlenmesi gerekir. Operasyona karar vermeden önce mutlaka doktorunuzla başka sağlık problemleriniz varsa bunları da konuşmayı ihmal etmeyin.

Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları 2024 1

Erkeklerde Burun Estetiği Sonrası İyileşme

Kadın veya erkek her iki cinsiyet içinde rinoplasti adını alan ameliyat uygulamaları farklıdır. Ancak ameliyat uygulamasında uygulanan tekniklerin farklılıkları ameliyat sonrası iyileşme sürecini değiştirmez.

Kadınların ameliyat sonrasında iyileşme sürecinde yapması gereken her şeyi erkeklerinde yapması gerekir.

Tek fark erkeklerin kadınlara nazaran bazı işlerde çalışmaları sağlıksal açıdan riskli olacağı için bir süre işe gitmemeleri sağlanır. Bu işler ağır nitelikte işler ise kadın erkek fark etmeden iki tarafında izin alabileceğini belirtmek isterim.

Erkeklerin ameliyat sonrası iyileşme sürecinde burun bölgesine temiz ve bakımlı davranmaları oldukça önemlidir. Erkeklerde burun estetiği sonrası iyileşme sürecinde buruna ağır darbe alınmaması gerektiği aynı kadınlarda olduğu gibi belirtilir.

Erkeklerde Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılabilir?

Burun yapısındaki değişiklikler gelişim hızına bağlıdır. Erkeklerin 17 ve 18 yaşına geldiklerinde ameliyat yapılabilir.

Erkeklerde Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

Erkek kadın fark etmeksizin genel olarak ameliyat süresi 1-3 saat arası olarak belirtilmektedir. Ek bir yöntem kullanılmadığı sürece ameliyat süresi genel kapsamda bu şekildedir.

Erkeklerde Burun Estetiği Riskli Midir?

Erkeklerin burun ameliyatlarında risk var mı sorusuna pek takıldıklarını sanmıyorum. Ancak içiniz rahat etmesi için kronolojik problemleriniz olmadığı sürece bir risk yoktur.

Erkeklerde Burun Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Erkeklerin genel itibariyle iyileşme süresi 7-10 gün olarak bilinmektedir. Süre ekstra durumlarda uzayabilir.

Kaynakça:
https://www.plasticsurgery.org/news/blog/what-to-expect-during-your-rhinoplasty-recovery

https://www.healthline.com/health/rhinoplasty

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir