Geniş Burun Estetiği
0
(0)

Burun estetiği operasyonlarında genel olarak yapısal değişikliklerin yapıldığı düşünülse de birçok alanda estetik cerrahi operasyonu uygulanabilir. Burun estetiği ameliyatları genellikle insanların dış görünüşlerini düzenleme isteğiyle yapılır. Ancak bazı sağlık problemi oluşturan durumlarda hastanın dış görünüşünden bir şikayeti olmamasına rağmen yapılabilir.

Geniş burun estetiği ameliyatı ise daha çok geniş burun delikleri olan kişilere yapıldığı anlamı çıkartılır. Aslında bu düşüncenin yanlış olduğunu söylemek pek doğru olmaz. Ancak geniş burun ameliyatı yalnızca bu anlamda bilinmez. Bazı kesimler tarafından birçok burun estetiğinin buluştuğu ameliyat çeşitlerinin bir paket hali olduğu da düşünülmektedir.

Geniş Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik ameliyatı isteyen kişiler her ne kadar yapı değişikliği bekleselerde bazı kişilerin estetik kaygısı hariç sağlıksal beklentileri de olabilir. Geniş burun delikleri daha çok estetiksel kaygı nedeniyle yapılır. Burun estetiği ameliyatları burun ucu, burun ucu genişliği, burun sırtı kemeri ve burun içi fonksiyonlar için yapılmaktadır.

Bu ameliyatlarda risk birçok ameliyata göre daha düşüktür. Açık ve kapalı burun estetiği olmak üzere kapsamlı olarak iki ad altında ameliyatlar toplanır. Ancak net isimleri her ameliyatın açık veya kapalı olarak ifade edilmez. Örneğin lazer ile yapılan burun estetiği ameliyatları örnek gösterilebilir. Geniş burun estetiği ise burun ucu estetiğinin altında yer alan bir operasyondur. Bu estetik operasyonda diğer ameliyatların sonucunda olduğu gibi davranılmasını bekler. Nasıl mı?

Geniş Burun Estetiği Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Hastanın ameliyat sonrasında dinlenmesi ve yatar pozisyonda beklemesi çok önemlidir. İlk günü mümkün olduğunca yatağında geçirmesi hasta için büyük önem taşır. İlk gün burun diğer günlere nazaran daha hassas olur. Burunun alacağı herhangi bir temas sonucunda zarar görmesi büyük risk taşımaktadır. Hastanın burun estetiği olduktan sonra özellikle dikkat etmesi gereken bazı olayları sizler için şöyle listeledim:

  • Hasta ameliyat sonrasında burnuna zarar vermemeye özen göstermelidir.
  • İlk gün hasta yatağında dinlenerek mümkünse ilk haftayı bu şekilde geçirerek iyileşme sürecine katkı sağlamalıdır.
  • Hasta doktor gözetiminde olduğu sürece doktora nasıl davranması gerektiği konusunda her soruyu sormalı ve aklındaki soruları gidermelidir.
  • Doktorun verdiği ilaçlar dışında başka bir etki üretecek ilaçlar kullanılmamalıdır.
  • Ağrı kesici ilaçların tamamını kullanmak büyük bir hata olur. Doktorun seçimine bırakmanız çok önemlidir.
  • Hasta burnuna hijyen açısından ve pansuman açısından sürekli dikkat etmelidir.

S.S.S

Geniş Burun Küçültme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Bu tarz burun ameliyatları genel anestezi altında yapılabilir. Süre de bu yüzden biraz uzun olur. Genel olarak ortalama bir rakam belirtmek gerekirse 2-3 saat arasında ameliyat tamamlanabilir.

Geniş Burun Küçültme Ücretini Devlet Ödüyor Mu?

Böyle bir durum söz konusu olamıyor. Eğer ki belli bir sağlık sorunundan dolayı bir ameliyat gerçekleşecekse devlet ücreti karşılıyor. Ancak estetiksel bir görünüm için ameliyat yapılıyorsa ücret karşılanmıyor.

Geniş Burun Küçültme Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Hastadan hastaya bu durum oldukça büyük fark eder. Net bir iyileşme sürecinden bahsetmek doğru olmayacaktır. Ancak ilk haftanın çok önemli olduğunu söylemek gerekir. İlk haftadan sonra hastanın durumuna bağlı iyileşme süresi hızlanır. Süre bir ay içerisinde en geç tamamlanacağı bilinen en yüksek zaman dilimlerinden birisidir.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir