Sarkık Göğüsler İçin İmplant-Meme Dikleştirme Seçenekleri
5
(2)

Sarkık göğüsler, meme estetiği söz konusu olduğunda yaygın olarak konuşulmakla birlikte, kadınların üstesinden gelmek zorunda oldukları çok yaygın bir konudur. Yaşlanma, gebelik, hatta ince göğüs derisi gibi herhangi bir şey göğüslerin kademeli olarak sarkmasına neden olabilir.

Göğüslerinizi daha yuvarlak bir şekle sokmak istiyorsanız bir meme dikleştirme veya meme büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünüyor olabilirsiniz. Asıl soru hangisinin sizin için en iyisi olduğudur.

Göğüs İmplantları Neler Yapabilir?

Göğüs implantları neler yapabilir sorusu olasılıkların ciddi anlamda çeşitlendiği bir sorudur. Göğüs implantları yeniden şekillendirme ve göğüslerde hacimi arttırmak için mükemmeldir. İmplantlar yumuşak göğüs dokusuna benzer şekilde hareket eder ve aynı şekilde hissedilir.

Bazı durumlarda, göğüs derisi elastikiyetsiz veya önemli miktarda sarkık olan hastalarla meme implantları sorunu gerçekten kötüleştirebilir. Göğüslere ilave ağırlık ekleyerek cildin daha fazla sarkmasına neden olur.

Göğüslerin sarkması için implant kullanılacaksa mutlaka meme dikleştirme estetiği ile kombine olarak yapılmalıdır ve göğüsler için uygun boyutlarda implantlar tercih edilmelidir.

Neden Meme Dikleştirme?

Meme dikleştirme ameliyatında göğüslerdeki fazla doku alınır ve göğüsler yeni konumuna yerleştirilir. Bu sayede göğüsleriniz daha dik ve güzel görünür.

Meme dikleştirme işleminde dokulara erişmek için areolanın çevresinde olan bir kesi kullanır. Fazla cilt çıkarılır ve göğüs yeniden konumlandırılırılarak cilt sıkılaştırılır. Meme dikleştirme ameliyatı minimal invaziv olduğu için sorun çıkarabilecek bir yara izi bırakır.

Göğüsleri ağır derecede sarkık olan hastalar için, areola etrafında ve göğüs kıvrımının üzerinden geçen bir çapa şeklinde insizyon gerekebilir.

Kaynakça:

https://www.verywellhealth.com/a-mastopexy-can-lift-and-reshape-sagging-breasts-2709986

5 / 5. 2