Meme Küçültme

0
(0)

Rahatsızlık veren büyük ve şekilsiz memelere sahipseniz ya da göğüsteki ağırlık sırt ve kol ağrıları gibi sağlığınızı olumsuz olarak etkiliyorsa meme estetiği sonrası daha küçük, daha şekilli ve beden ölçülerinize uygun memelere sahip olursunuz ve hayata sizi mutlu eden yeni bir pencereden bakabilirsiniz.

Estetik gereksinimlerin dışında kadın hastalarda büyük ve sarkmış memeler sağlık sorunlarına da yol açar ve hastalar plastik cerrahlara başvurur. Karşılaşılan şikayetler daha çok omuz, sırt ve kol ağrılarıdır. Büyüklükten dolayı göğüs altında oluşan aşırı terlemenin oluşturacağı koku hem cinsel hayatı hem de sosyal hayatı olumsuz yönden etkileyebilmektedir. Genç kızlarda büyük göğüslere sahip olmak psikolojik sorunlara yol açabilir.

İri göğüslerden müzdarip olan bazı hastalar yaşadıkları sıkıntılardan dolayı göğüslerinin tamamının alınmasını bile isteyebilmektedirler. Tabii ki bu isteğin uygulanması mümkün değildir. Meme küçültme estetiğinin amacı; şekilli, küçük, hastanın beden ölçülerine uygun göğüsleri elde etmektir. Başarılı operasyonlar geçiren bayan hastalarımız işlem sonrası çok mutlu olmaktadır. Vücut şekline ve bakımına önem veren bayanlara meme küçültme operasyonunu kesinlikle öneriyoruz.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme küçültme estetiği anestezi kullanılarak yapılan bir ameliyattır. Sarkmış ve büyük olan bölgeler alınıyor ve meme ucu küçültülerek memede olması gerek yere alınıyor.

Meme Küçültme Estetiğinde İz Kalır Mı?

Meme küçültme estetiğinde iz kalma durumu hala cerrahlar tarafından tartışılan bir konudur. Meme küçültme estetiğinde izi en aza indiren yöntemler uygulanmakta olup gelişen teknolojiyle birlikte çalışmalar halen devam etmektedir. Bazı durumlarda iz kalmadan meme küçültme operasyonları yapılır. Seçilen yöntem göğsün büyüklüğüne göre ve sarkmanın derecesine göre değişiklik gösterir.

Cerrahla karşılıklı konuşurken nasıl bir iz kalacağı konusunu hastalar çok fazla önemsemezler. Südyen altında veya mayo altında kalacak şekilde planlanan izler zamanlada derinin rengini alarak çok büyük sorunlar oluşturmaz. Konunun tartışma boyutlarında olması cerrahların mükemmeli aramasından dolayı oluşmaktadır.

Meme küçültme estetiğinin riski var mıdır?

Meme küçültme estetiği riski her cerrahi operasyonda olduğu gibi söz konusudur. Kanama ve enfeksiyon her ameliyatta risk olduğu gibi burada da risk taşır. Drenler konarak kan sızmaları önlenir. Antibiyotik veilerek enfeksiyonlar için önlem alınır. Beslenmede problemler olabilir. Ancak son döenmlerde gelişen tekniklerle çok rastlanan bir sorun değildir. Ilk dönemlerde meme ucunda geçici his kayıpları görülebilir. Çoğu hastada geçici bir durumken kalıcı olduğu kişilerde olabilir.

Meme şeklini ne kadar sürede korur?

Meme şeklini koruma süresi kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Tabi ki göğsün yeni şeklinde zaman içerisinde değişmeler olacaktır. Yaşlanma sürecenin parçası olarak ortaya çıkar. Operasyonun tekrarlanmasında sakınca yoktur. Cerrah tarafından ilk operasyonda kullanılan tekniğin bilinmesi gerekir.

 

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 0 / 5. Toplam oylama 0

Henüz puanlayan olmadı