5
(1)

Meme büyütme ameliyatı; yaygın biçimde tercih edilen cerrahi operasyonlar olarak bilinir. Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatı fiyatları; uzmanın kim olduğuna, operasyonun yapılacağı merkezin niteliklerine ve elbette operasyonun özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Herhangi bir ürün veya hizmetin fiyatlandırıldığı şekilde herkes iççin kesin bir fiyat belirtebilme durumu maalesef tıbbi uygulamalarda söz konusu değildir. 

Bunun yanında tıbbi prosedürler ve ilaçların fiyatlarının ilanı yasaktır. Bir çok sebeple dünyanın hemen her yerinde bu uygulamalara özellikle online zeminde fiyat zikredilemez. Bu sebeplerin başında, yukarıda da belirttiğimiz gibi; uygulamanın fiyat seviyesini değiştiren, uygulamanın kendisinden kaynaklanan unsurların söz konusu olması gelmektedir.

Evrensel tıp ilkeleri kapsamında; sağlık sektörünün rekabet zincirinin dışında kalması gerekliliği benimsenmiş olduğundan, fiyat üzerinden bir rekabet yapılma durumunun engellenmesi de bu ilkelerin ortaya çıkmasını sağlar.

Meme büyütme ameliyatı fiyatları nasıl belirlenir?

Meme büyütme ameliyatı kişiden kişiye değişen fiyatlara sahiptir dedik. Bunun sebebi, uygulamanın büyüklüğü ve komplikasyonları olarak tanımlanabilir. Elbette meme büyütme işlemlerinde dolgu materyalinin de kullanılacak olması, buradaki fiyatların değişmesine neden olacaktır. 

Uygulamada hangi dolgu materyalinin kullanıldığı; meme estetiği ameliyatı fiyatları üzerinde marjinal düzeyde etkilidir. Tıbbi olarak onay almış farklı fiyat seviyelerinde ürünler söz konusudur ki, bu ürünler arasında ciddi fiyat farkları ortaya çıkabilmektedir. Bu bakımdan, estetik cerrahi fiyatları tercih edilen materyal niteliğine bağlı olarak değişir demek doğrudur. 

Meme Büyütme Fiyatlarında Alt veya Üst Limit Var mıdır?

Dünyanın her yerinde odalar; tıbbi uygulamalar için belli fiyat baremleri oluşturur. Ülkemizde de Tabipler odasının belirlediği asgari bir çizelge vardır. Ancak zaten nerdeyse hiçbir operasyon bu seviyede gerçekleşmez. Her hekim veya klinik, kendi fiyatlarını belirlemekte özgürdür ve tabii bu fiyatların asgari rakamların altında olma durumu söz konusu olamaz. Ancak bir üst limitten de bahsedemeyiz.

Hekim Seçimi Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatını Etkiler mi?

Elbette etkiler. Hekim seçimi; meme büyütme ameliyatı fiyatları üzerinde materyal kadar ve hatta ondan çok daha etkili bir unsurdur. Alan uzmanlığı bulunan hekimlerin mesleki deneyim sürelerine ve başarılarına bağlı olarak fiyatları da değişmektedir. Sektörde üne sahip hekimlerin takviminde boşluk bulunabilmesi bir yana bu hekimlerin fiyatları da yüksek seviyelerde yer alabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlayıcı yönetmelik unsuru yoktur.

Meme büyütme ameliyatı ücreti taksitle ödenebilir mi?

Meme büyütme ameliyatı bedeli taksitle ödenir veya ödenmez gibi bir kati ifade söz konusu değildir. Bu konuda inisiyatif hekim veya kliniğe aittir. BDDK; sağlık harcamalarında kredi kartlarına 9 aya kadar taksit yapılabilmesi konusunda açık bir hüküm yayınlamıştır. Eğer hekim bir banka ile anlaşmalı ise ve bunu tercih ediyorsa size taksit uygulayabilir. Ancak tabii ki bu durumda meme büyütme ameliyatı fiyatları; komisyonlar ve faiz kesintileri nedeniyle bir miktar yükselebilir.

İçeriği faydalı buldunuz mu ?

Tıklayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama puan 5 / 5. Toplam oylama 1

Henüz puanlayan olmadı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir