Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları 2022
5
(1)

Saç ekimi günümüzde, özellikle beyler tarafından yaygın şekilde tercih edilen, estetik cerrahi operasyonlardan bir tanesidir.

Erkek tipi genetik saç dökülmesinin saç ekimi dışında bir tedavisi bulunmadığından bireylerin bu alanda çözüm elde edebileceği yegane yöntem, saç ektirmektir. Geçmişte kullanılan yöntemlerden dolayım ön yargıları bulunanlar gelişmiş metotlarla henüz tanışmıştır.

Günümüzde saç ekimi son derece ileri teknikler kullanılarak gerçekleştirilmekte, doğal görünüme birebir sahip saç ekimi operasyonları yapılmaktadır. Bu noktada hayatımıza yeni girmiş olan teknolojilerden bir tanesi tıraşsız saç ekimi uygulamasıdır. 

Saç ektirenlerin birçoğu, saçlarını kestirmek zorunda kalmaktan çekinir. Zira bu hem ameliyat izlerinin görünmesini hem de günlük hayata dönüşün uzamasına yol açmaktadır. Özellikle hanımlar için bu çok büyük bir travma kaynağıdır.

Elbette erkekler gibi kadınlarda zaman zaman saç ekimi uygulamalarına başvurmak durumunda kalabilirler. Erkek veya kadın oluşu fark etmeksizin herkesin tıraşsız saç ekimi uygulamalarından faydalanabilmesi mümkündür. B

u noktada saçlar ya hiç tıraş edilmez ya da günlük hayatı etkilemeyecek şekilde uygun bir seviyeye indirgenir. Bu saç ekimi operasyonu yaptırdığınızı ancak sizi çok yakından bakanlar fark edebilecektir.

Operasyon izleri ilk hafta içerisinde tamamen ortadan kalkacakacağından, ilerleyen safhada saç ekiminin fark edilmesi mümkün olmayacaktır. 

Tıraşsız saç ekimi nasıl yapılır? 

Traşsız saç ekimi; yeni nesil bir teknoloji olan kalem tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. DHI yöntemi olarak da bilinen uygulamada, hekim saç köklerini bulunduğu noktadan bir kalemde alarak, yine implanter ismi verilen kalem benzeri bir araçla saç kaybının yaşandığı bölgeye nakleder.

Bu işlem tek tek yapılan bir işlemdir. Her ne kadar çok etkili ve tıraş gerektirmeyen bir metotsa da, kıl köklerinin tek tek transfer ediliyor olmasından dolayı, uygulama süresi bir miktar uzamaktadır. Ancak sonuçları bakımından tıraşlı saç ekimi; etkili ve mevcut şartlarda ulaşılmış en son teknolojidir. 

Tıraşsız saç ekimi kadın veya erkeklere uygulanabilir. Özellikle hanımların saçlarını kestirmesi oldukça sıkıntılı bir durum olduğundan, saç seyrelmesi veya çeşitli nedenlerle saç dökülmesi yaşayan kadınların mı uygulamaya başvurabilmesi mümkündür.

Traşsız saç ekimi komplikasyonu en az olan ve en kısa sürede iyileşen saç ekim metodudur. Uygulamada alınan foliküllerin kök yerleşimleri çok daha hızlı ve efektif olur. Ayrıca saçların çıkış aşısı asimetrik olarak tespit edildiğinden, doğal bir görünüm elde edilir.

Traşsız saç ekimi için uygun olup olmadığınızdan emin olmanız gerekir. Zira her saç dökülmesi durumunda saç ekimi gerekmeyebilir. Bazı durumlarda saçların kendiliğinden geri kazanılması mümkündür.

Saç ekimi için başvurduğunuz hekim, öncelikle saç analizinizi yapacak ve saç ekimi gereksiniminizden emin olunacaktır.

Saç dökülmesi engellenebilir mi? 

Saç dökülmesi Sebebine bağlı olarak engelle ne bilen bir problemdir. Esasında genetik sebepleri olmayan saç dökülmelerinin özel olarak üzerinde durulması gerektiği söylenebilir. Zira eğer genetik faktörler söz konusu değilse vücudun sistematik fizyolojisinde problemler olduğu sonucuna ulaşılabilir.

Tıraşsız saç ekimi kararı verilirken bu ve benzeri problemlerin var olup olmadığından emin olmak gerekir. Sanıldığı gibi saç dökülmesi her zaman genetik sebeplerle olmaz. Bunun karşılığında, eğer genetik bir faktör söz konusu ise herhangi bir tedbir saç dökülmesini ortadan kaldırmayacaktır.

Saç dökülmesi neden olur? 

Saç dökülmesi neden olur sorusunun cevabı birçok başlıkta incelenebilir. Öncelikle erkek tipi genetik saç dökülmesi ayrı bir noktaya konumlandırılması gereken bir durumdur. Saç dökülmelerinin engellenmesi mümkün olmadığı gibi, tedavisi tıraşsız saç ekimi gibi cerrahi uygulamalardır.

Genetik faktörler ile ortaya çıkma durumu olan saç dökülmelerini kendin istiyorsan diyebilirsiniz. Genetik saç dökülmesi isminden de Anlaşılacağı gibi daha çok erkeklerde görülen bir durumdur. Ergenlik sonrası dönemde başlayan dökülme, orta yaşlarının sonuna kadar devam eder.

Kimi bireylerde dökülme özel çok hızlı olabilir ilk gençlik döneminde yoğun saç kayıpları yaşanabilir grupta da ortalama değer; 35 Yaş itibariyle genetik saç dökülmesinin tepe noktasına ulaştığıdır.

Bireyin genetik özelliklerine göre; dökülme 10 yıl erken veya 10 yıl daha geç sona erebilir. Bu noktada kesin bir yargı söz konusu değildir.

Genetik Olmayan Saç Dökülmeleri Engellenebilir Mi? 

Genetik olmayan saç dökülmeleri saç analizi sonrası engellenebilme durumuna bakılabilen bir faktördür. Tıraşsız saç ekimi için; doktorunuza başvurduğunuzda.

Doktorun ilk yapacağı iş saç analizi yapmaktır. Saç dökülmesine bütünüyle sona ermediği durumlarda, kimi bankalarda saç ekilmesi doğru olmayabilir. Ekim bunun yanında genetik olmayan ve diğer etkenlere bağlı saç dökülmeleri durumlarını da analist edecektir. Bu durumlar başlıca; 

  • Hormonal sebepler 
  • Beslenme bozuklukları 
  • Kimyasalların etkileri 
  • Kullanılan ilaçların etkileri 
  • Saç bakımı için gerçekleştirilen uygulamaların etkileri 

Şeklinde sıralanabilir. Bu faktörlerin tamamı ortadan kaldırılabilecek niteliklere sahiptir. Dolayısıyla genetik olmayan saç dökülmeleri büyük ölçüde engellenebilir ve geri döndürülebilir demek doğru olacaktır.

Tabii bu noktada saç dökülmesinin bu sebeplere bağlı olarak ne kadar uzun süre devam ettiği ve kıl köklerinin halihazırda var olup olmadığı önemli bir etkendir. Eğer kıl kökleri canlılığını yitirmiş ise, bahsedilen faktörler ortadan kaldırılırsa dahi saçların yeniden çıkması sağlanamayabilir.

Tıraşsız saç ekimi uygulaması kimler için uygundur? 

Tıraşsız saç ekimi hemen herkes için uygundur. Burada yegane hukuki kriter; kişinin 18 yaşını doldurmuş olmasıdır. Saç dökülmesi bütünüyle bu yaştan çok daha ileri yaşlarda tamamlandığından genel olarak saç ekimi uygulaması 30’lu yaşlardan itibaren gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Tıraşsız saç ekimi; uygulamanın fiziksel etkilerinin çok az olmasından dolayı hanımlar tarafından da tercih edilebilir.

Hormonal sebeplerle çok uzun süre saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalan ve saç kökleri canlılığını yitirmiş olan hanımlar, bu yöntemi kullanarak yoğun saçlarına yeniden kavuşabilirler.

Tıraşsız saç ekimi uygulamasının riski var mıdır? 

Tıraşsız saç ekimi uygulaması riskleri; günümüzde kullanılmakta olan en gelişmiş saç ekimi yöntemi olduğundan oldukça düşüktür. Bu yöntemde, derin kesikler ve ağır ameliyat travmaları söz konusu değildir.

Özel toplayıcı kalemler ve implanter uçlar kullanılarak saç ekimi uygulaması tamamlanır. Her ne kadar operasyon suresi diğer saç ekimi metotlarına göre daha uzunsa da, uygulamanın etkileri diğer uygulamalardan çok daha azdır.

Güvenilir klinik ortamlarda, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen tıraşsız saç ekimi tedavileri çok büyük ölçüde risk ihtiva etmez. Kadın veya erkek herkes tarafından tercih edilebilir. Yalnızca Hekim’in saç ekimi yaptırabileceğinize dair onayı gereklidir. Saç analizi esnasında verilebilmektedir.

İlginizi çekebilir:

FUE ile Saç Ekimi

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir