Brezilya (Popo) Kalça Estetiği İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?
0
(0)

Kalça estetiğini yaptırmak için kesinlikle bir sağlık kuruluşuna gidilmeli ve uzman kişilerin gözetimi altında yapılması gerekir. Kalça estetiği için kişilerin plastik cerrahi alanında uzman kişiler ile görüşmesi doğru olacaktır. Bu işlem için öncelikle gözetim altında kalarak gerekli tetkiklerden geçilmelidir. Plastik cerrahiye giden kişi yapılan muayene sonucunda herhangi bir sorun görülmez ise işlemin yapılması mümkün olur. Yapılan muayene sonucunda kişi uygun sağlık durumuna sahipse kalça estetiği yaptırılabilir. 

Kalça Estetiği Nedir?

Kalça estetiğini birçok kadın yaptırmak ister. Bunun öncelikli sebebi ise poponun daha dik hoş bir görüntüye sahip olma isteğinden kaynaklanmaktadır. Popo görüntüsü kişinin hem yandan hem de genel açıdan vücudun yapısını etkileyen önemli bir faktördür. Kalçanın sarkık durması ve normalden daha küçük durması estetiksel bir görüntü bozukluğuna neden olmaktadır.

Ayrıca kişi zaman ilerledikçe yaş aldığında da ortay çıkan kalça sarkması ve kalça düşüklüğü gibi durumlar da yaptırır. Bu durumlar da yaptırılan kalça estetiği, sadece sarkma durumlarında değil aynı zamanda kalçayı daha dik hale getirmek ve dolgun görünmesini sağlamak amacıyla da yapılması tercih sebebidir. Bu sebepten kaynaklı birçok kişi kalça estetiği yaptırmaktadır.

Kalça estetiği için günümüzde popüler olan BBL yani Brazilian Butt Lift tercih edilir. Kişinin poposunun daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlayan bu estetik sıkça kullanılan yöntemlerden biri olduğunu söylemek mümkündür. 

Kalça Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Kalça estetiği yaptırmak isteyen kişiler, zaman içerisinde meydana gelen yaş alma sonucunda popo da sarkma ve şekil bozukluğu gibi sebeplerden dolayı yaptırılmak istenmektedir. Bu sorunların ortadan kalkması için kalça estetiği bir tercih yoldur. Kalça görüntüsünün eski formunu kaybetmesi sonucunda birçok kişi özgüven problemi yaşamaktadır. Fakat kalça estetiği işlemini yaptırdıktan sonra kişi kendini daha iyi hissederek özgüveni tazelenecektir.

Herkese uygulanabilen kalça estetiği için işlemi yaptırmak isteyen kişiler belli başlık özellikte ve sağlık durumda olmalıdır. Aksi takdirde bu işlemin yapılması mümkün olmaz. Bu özellikler bakacak olursak şunları söylememiz mümkündür.

  • Kalça estetiği işleminden kısa süre önce bir enfeksiyon rahatsızlığı geçirilmemelidir.
  • Daha önce yapılan herhangi bir ameliyat sonucunda kişi, komplikasyon geçirmemiş olması gerekir.
  • Sigara ve alkol gibi zararlı maddelerin kullanılmaması uygun olacaktır.
  • İşlemi yaptırmak için kişi aşırı kilolu olmamalı aynı zaman da çok zayıfta olmamalıdır. Kişi ideal bir kilo aralığına sahip olması gerekir.
  • Kalça estetiği için kişi özellikle kalça bölgesi başta olarak yeterli miktarda yağ dokusu bulunmalıdır. Eğer yeterli miktarda yağ dokusu yok ise işlemi yapmak doğru olmayacaktır.

Tüm bunlara bakıldığı zaman kişi koşulları sağlıyorsa bir sağlık kuruluşunda uzman kişilerin gözetimi altında bu işlemi yaptırması mümkündür.

0 / 5. 0

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir