Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer?
5
(1)

Burun ameliyatının pek çok çeşidi vardır. Ne kadar zaman alacağının bilgisini net olarak vermek mümkün değildir. Bunun nedeni ise işlem sırasında, komplikasyon gelişimi, kanama oluşumu, birden fazla burun ameliyatının aynı anda yapılması gibi etkenlerden kaynaklanmaktadır.

Ancak burun ameliyatının ne kadar zaman alacağını ortalama bazda verebilmekteyiz. Ne var ki her burun ameliyatının ortalama süreleri aynı değildir. Burada en sık yapılan 11 ayrı burun ameliyatının ne kadar zaman aldığına dair verileri paylaşarak merakınızı gidermeye çalışacağız.

Burnun ana fonksiyonlarında oluşan aksaklıkların düzeltilmesine yönelik gerçekleştirilen estetik – cerrahi işlemlerdir. İşlemin türü ve hacmine göre değişir. Genel ortalama 1 saat civarıdır. 

  • Burun Eti Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Burun içerisinde yer alan ve Konka adı verilen yapı şişebilir, büyüyebilir ve nefes alıp vermeyi zorlaştırabilir. Bu kapsamda yürütülen ameliyatların genel ortalaması yarım saat ile bir saat arasında değişir. 

  • Burun Ucu Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Burun ucu yapısal olarak kıkırdak ve yumuşak dokudan oluşur. Titiz bir çalışma gerektirir. Uygun şekli vermek için dikkatli davranmak gerekir. Bu ameliyatın genel ortalaması 1 saati aşmamaktadır. 

  • Kırık Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kırık burunların röntgeni çekilir, tahliller yapılır. Kırık kemiğin deforme olmuş bölümlerinin yeniden onarılması ve normal formuna döndürülmesi sağlanmaktadır. Bu tür ameliyatlar 2 saat ile 3 saat arasında tamamlanabilmektedir.

  • Burun Asimetrisi Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Asimetrik burunların yani düzgün görünmeyen burunların ameliyatındaki en büyük zorluk çok dikkatli ve titiz çalışmadan kaynaklanan vakit kaybıdır. Yaklaşık 2 saat sürmektedir. Asimetrik bozukluk oranı fazla ise süre de doğru orantılı olarak artar.

  • Kozmetik Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?

Kozmetik burun estetiği, genel anlamda burnun estetik açıdan düzgün görünmemesine yönelik gerçekleştirilen işlemlerdir. Özetle şekil bozukluğu gerçekleşen burunlar içindir.

Burnun büyüklüğü ortalama zamanı belirler. Genel ortalama 2 saattir. Burun çok büyük ve çok şekilsiz ile süre uzayacaktır.

  • Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Burna yönelik en az bir adet estetik girişim gerçekleştirilen burunlara yapılan revize yani ikinci düzeltme ameliyatıdır. En az 2 saat sürmektedir. İşlemin derecesine göre 3 saat ya da üzeri süren operasyonlar da mevcuttur.

  • Burun Kemeri Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Burun kemerlerine yönelik ameliyatlar genelde 2 – 3 saati aşmamaktadır. Fazla kıkırdak ve kemik yapıları törpü ile alınır. Eğer burun çökmesi yok ise ortalama 2 saatte sonlandırılmış olur.

Burun çökmesi var ise kulak veya omurga bölgelerinden kıkırdak – kemik alınarak çöküntünün doldurulması gerekir. Bu durumda da en az 3 saatte sonlandırılır.

  • Burun Eğriliği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Eğrilik derecesi, burun büyüklüğüne göre değişse de en az 2 saat sürdüğünü belirtebiliriz. Bazı hastaların burnu çok büyük ya da eğriliği çok fazla olabilir. Bu durumda ameliyat 3 saat sürebilir.

  • Kırık Burun Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kırığın kapsamına göre değişse de genellikle 2 saati aşmayan bir süreye sahiptir. 

  • Finesse Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?

Diğer ameliyat yöntemlerine nazaran daha kısa zamanda tamamlanan bir operasyondur. Çoğunlukla 1 saat dolayındadır. Ancak 2 saat süren işlemler de vardır.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/rhinoplasty

5 / 5. 1

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir